Pulmajookide ABC Praktilised soovitused - Alkohol

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Pulmajookide ABC Praktilised soovitused

Eesti päikeseline suvi tähendab palju õnne ja rõõmu ehk meil on tuhandeid abiellujaid. Hõissa pulmad, aga mida pakkuda külalistele joogiks? Kas kibe on kibe viin või ikka vana hea musi? Kas vein on külm, jahe või soe? Mida pakkuda tervituseks, mida lõpetuseks? Pulmajookidest lihtsalt ja arusaadavalt.

  1. Kui külalised on saabumas peopaika, siis on hea neile kohe midagi maitsvat pakkuda. Tervituseks sobivad imehästi kõik vahuveinid. Olenevalt eelarvest saab valida šampanja, cava ja prosecco vahel. Esimene neist ei vaja tutvustamist, tegu on Prantsusmaa au ja uhkusega ning kõige pidulikuma joogiga maailmas. Šampanja on šampanja. Cava on hispaanlaste šampanja (valmistamine samal meetodil), aga palju odavam, prosecco on veidi naljaga pooleks itaallaste šampanja, kuigi valmistamise meetod erinev. CityAlko kauplustes üle Eesti ja uues e-poes on erinevaid vahuveine kõikides hinnaklassides. Pea meeles, et tervitusjook peab olema külm ja värske! Oma tunnetuse lisamiseks võib klaasi lisada näiteks maasikaviile või mustikaid!
  2. Proovimise rõõm! Samamoodi nagu tehakse proovi-soeng võiks olla ka proovi-maitsmine. Viina vast ei pea eraldi degusteerima, aga veinidega võiks selle küll ära teha. Eriti hea, kui maitsma tuleks pruutpaari parimad sõbrad ning koos valitaks välja kõige lemmikumad veinid. Kui pulmas on peoteenindus (catering) , siis võiks oma valiku nendega ka üle rääkida. Toit ja vein käivad ikka käsikäes!
  3. Veinidest. Vali üks hea punane ja üks valge. Mis see “hea” tähendab? Hea pulmavein tähendab seda, et ta sobib hästi toiduga, on pigem seltskonnavein ehk maitseb suurele hulgale külalistest, ei ole väga “nišikas”. Pulmavein võiks olla näiteks valgetest kerge Soave, roheline Pinot Grigio või värske Sauvignon Blanc , punastest mahe Grenache, pehme Shiraz (Syrah) või veidi tugevam hispaanlaste uhkus Tempranillo. CityAlko kauplustes ning ka värskelt avatud e-poes on valik suur, kindlasti leiab iga pulm ja pulmakorraldaja oma õige maitse!
  4. Kõik ei joo veini! Ehk varu kindlasti õlut, vett ning isetehtud morssi! Veekannu võid alati visata värskeid marju ja piparmünti, see teeb asja ilusamaks ning maitsvamaks! Õlle valikul lähtu jälle masside maitsest, mitte spetsiifilisest õlleasjatundjate peenest maitsest. Pole mõtet pakkuda külalistele ülikuiva humalast IPA-t, pigem ikka mahe pehme pilsner.
  5. Alati, alati, alati peab külalistel olema võimalus saada vett. Esiteks on emotsioonid laes ja suu kipub kuivama, teiseks võib olla kuumal suvepäeval minestusoht ja kolmandaks ei ole hea, kui inimesed jäävad ebameeldivalt purju. Kõik peaks olema lõbus! Ehk kuldne reegel. Üks klaas veini või õlut ning üks klaas vett vahele. Sama ka viinaga! Üks pits viina, üks klaas vett. Pigem pikk lõbus pidu, kui lühike liiga lõbus pidu.
  6. Viin? Jah, Eesti pulma juurde käib pits viina. Võib-olla kaks ja pool. Ideaalis võiks viin olla külm ning kõrvale ampsamiseks üks hea hapukurgi viil! Toostide hulk võiks olla inimlik. Pole mõtet esimese tunniga kõiki ilusaid sõnu välja öelda. Pulmapidu olgu pikk, südamlik ja lõbus ka pulmapeo viimasel pooltunnil.
  7. Viimasel ajal on populaarne teha ka pulmas kokteile. See võiks olla lihtne! Näiteks on üks maailma kõige lihtsam kokteil džinn & toonik. Selleks on vaja head džinni (London Dry tüüpi), head toonikut ning rohkelt jääd. Kõik! Jällegi, et kõik oleks viks ja viisakas, pane kokteili sisse ka värskeid marju või piparmündioks!

CityAlko soovib kõikidele abiellujatele ning pulmakülalistele fantastilist pidu! Kvaliteet maitseb!