10 asja mis meeldivad pillimehele ! - Ansamblid, Igasugust, Muusika, Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,

Raen Väikene kirjutas minu blogile (http://pulmad.ee/pulmad/pulmablogid/igasugust-planeerimine/10-asja-pulmades-mis-mulle-kui-pulmaisale-meeldivad) imetabase kommetaari, aga ma ei saa seda jätta ainult kommentaariks, vaid kohe pean selle tõstma eraldi blogiks. Ehk siis siin see on - 10 asja mis meeldivad Raen Väikesele ja arvatavasti ka kõikidele headele muusikutele.

Asjalikud mõtted !

Kui tohib, siis lisaksin omalt poolt ka mõned, vaadates asju läbi pillimehe silmade. Ja sõna "meeldib" saan ma siinkohal tõesti öelda ilma jutumärkideta, sest üldreeglina on, vähemalt minuga küll, olnud asjad nii, nagu siin kirjutan.

Seega -

1. Mulle meeldib, et muusikud annavad endale aru, et erinevalt pidulistest on nemad tulnud tööle ja et neilt oodatakse meisterlikku esitust. Seega nad püsivad kuni peo lõpuni mõistlikult kained, on sündmusele kohaselt riides ja teevad oma tööaja kenasti täis.

2. Meeldib ka, et muusikud annavad endale aru, et kui nemad on tulnud peole tööle, siis pidulised on tulnud pidutsema ja morne nägusid ning tööpäeva lõpuootamist ei taha neilt keegi näha.

3. Meeldib, et muusikud ei unusta juubilari või noorpaari nimesid ning ei karda neid nimesid kasutada.

4. On tore, et muusikud on aru saanud, et subwoofer ja niisama helipuldist bassi pealekeeramine ei anna sama tulemust. Lisaks meeldib mulle, et muusikud mõistavad, et pulm ja juubel pole rock-kontsert või ööklubi, ning hoiavad parajat helivaljuse nivood. Ka sel ajal, kui endal on mürasummutavad kõrvamonitorid kõrvas.

5. Mulle meeldib, et teised asjalised peol, olgu siis pulmaisa, diskor, karaokemeister või muu, ei eelda, et peopaika ülespandud pillimeeste helitehnika muutub automaatselt üldkasutatavaks helitehnikaks, kuhu saab julgesti endale vajalikke seadmeid juurde ühendada ja, et pillimehed võiksid tegeleda puhkeajal ajal ka peo helindamistööga.

6. Meeldib ka, et kõik saavad aru, et pillimeeste pillid on nende kallis vara ja, et näiteks trummid ei ole pillimeeste vaheajal lastele kolistamiseks ning, et hoolimata suurepärarasest mänguoskusest ei ole soliidne publiku hulgast minna lavale kitarristi pilli näppima.

7. On meeldiv, et reeglina saadakse aru, et erinevalt helistuudios kasutatavatest mikrofonidest, mis püüavad heli ka meetri kauguselt, eeldavad lavamikrofonid sisuliselt kontakti huultega. See omakorda tingib selle, et suust lendab mikrofoni sisse sülge ja toidujäätmeid. Samuti on mikrofon suurepärane vahend erinevate kontakt- ja piisknakkuste saamiseks/edasi andmiseks.

8. Mulle meeldib, et peopaigad oskavad reeglina bändile jätta optimaalse koha, kus on piisavalt ruumi, mis ei asu kusagil nurga taga või suisa teises ruumis, ei paikne kohas, kust rahvas või köögitoimkond peab pillide vahelt läbi trügima ning mis ei paikne päris välisukse kõrval tõmbetuule käes, või siis saali ainukese õhukonditsioneeri õhujoas.

9. Mind paneb alati rõõmsalt naeratama, kui bändile on juba algusest peale koht lauas ette nähtud, mitte nii, et ootame ... vaatame ... osad külalised on veel tulemata ...

10. Ja viimaseks, mulle meeldib, et kõik saavad aru, et kuigi muusikud on reeglina kõvast puust, pole nad ka jukeboxid, kuhu viskad mündi ja pidu jätkub.

Raen Väikene
http://www.vaikene.net/raen

Postitanud Raen Väikese eest Virgo Jaani (ja tema lahkel loal)

mailisx
Võrgust väljas
Liitus: 16 Okt 2011 - 17:34
Re: 10 asja mis meeldivad pillimehele !
17 August, 2014 - 10:02

Tere!

Nii armas postitus, mulle ka meeldib, kui muusikud saavad aru milleks nad on kohale tulnud ja millisele üritusele. Käisin 2 aastat tagasi Võrumaal pulmas, kahjuks nüüd ei mäleta kes seal esines kuid vabandan väga muusika oli allapoole arvestust. Muidugi ma ei olnud ka kindel kas see ansambel varem üldse oli pulmades esinenud. Ja samuti ei olnud vist ka noorpaar eelnevalt muusikutega arutanud mida ja kuidas nad soovivad. Tantsuni me ei jõudnudki. Muidugi mängis seal suurt rolli ka pulmaisa, kes jõudis ennast esimese 2 tunniga nii purju juua, et temal endal ainult oli lõbus. Ühesõnaga mitu negatiivset kokku andis meile väga kehva mälestuse ühest muidu ilusast päevast. Seega hindan väga kui muusikud ja noorpaar teevad koostööd. Ühesõnaga astuvad ühte jalga.