Ansamblid

10 küsimust tegijale - intervjuu Esko Tepperiga, ansamblist "Sleepwalkers"

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Aeg on jõudnud ühe mu väga hea sõbra juurde - Esko Tepper, ansablist "Sleepwalkers" nõustus avaldama 10 küsimusega pulmamuusikamaailma telgitaguseid.

Siin on vastused.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde?

Pulmade juurde sattusime täiesti juhuslikult. Ega me ei plaaninud saada pulmabändiks. Mõtlesime, et lihtsalt lahe oleks vahepeal sõpradega koos muusikat teha. Üks asi viis teiseni ja ühel hetkel seisime Tartus Püssirohukeldri laval sealse majabändina, mängides päevas kuni 8 setti. Hullumeelne! 
Seal meid märgatigi ning esimest korda usaldati meile pulmades esinemine 2002. aasta augustis. Muide, kohtusime selle paariga suvel 2016 taas ja nad on ikka veel koos!

2. Kas sul on ka keegi eeskujuks või õppisid oma tegevust/teenust kellegi käest?

Otsest eeskuju pole olnud. Alguses olime Sleepwalkers’iga pigem “vastuvoolu ujuv” ansambel. Kui kõik teised tegid vaid eestikeelseid laule, siis meie tulime ja tegime enamuses vaid inglisekeelseid. Read more about 10 küsimust tegijale - intervjuu Esko Tepperiga, ansamblist "Sleepwalkers"

10 küsimust tegijale - intervjuu Ain Kõivuga, ansamblist Taas.

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Neljas tutvustav intervjuu on olemas ning see on ühest Eesti tuntud pulmabändist ning tema eestvedajast - Ain Kõiv ansamblist "Taas".

Vastused allpool.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Päris esimest pulma pillimehena täpselt ei mäleta, aga see jäi kindlasti kaheksakümnendate algusesse. Olin tegev kitarristina see aeg kahes bändis Väike-Maarja kultuurimajas ning Kehtna NST kooli bändis ja eks nende bändidega algasid ka minu esimesed pulmades esinemised.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest

Esimene eeskuju ehk oli Vallo Taar, kes mind noore poisina oma bändi võttis ja kes ise tänaseni tegev pulmaisa ja pillimees. Tänu temale olen ma pillimängu ja peokorralduse juurde sattunud, seda õppinud ja siiani püsima jäänud. Õppimine käib suures osas läbi kogemuste (ka negatiivsete). Read more about 10 küsimust tegijale - intervjuu Ain Kõivuga, ansamblist Taas.

Pulmamessi koolituste materjalid - Rinald Kodasma, "Ilutulestik pulmas", RUF Ilutulestikud

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Lisame pulmamessil "Eesti Pulmad 2017" olnud koolituste materjalid -"Ilutulestik pulmas", Rinald Kodasma, RUF Ilutulestikud.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Ilutulestik pulmas, Rinald Kodasma, RUF Ilutulestikud Read more about Pulmamessi koolituste materjalid - Rinald Kodasma, "Ilutulestik pulmas", RUF Ilutulestikud

Pulmamessi koolituste materjalid - Leho Valmas, Tehniline Teostus Pulmas, Funtime Showservice

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Lisame pulmamessil "Eesti Pulmad 2017" olnud koolituste materjalid ja siin on siis Leho Valmase (Funtime Showservice) koolitus "Tehniline teostus pulmas".

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Tehniline teostus pulmas, Leho Valmas, Funtime Showservice Read more about Pulmamessi koolituste materjalid - Leho Valmas, Tehniline Teostus Pulmas, Funtime Showservice

Pulmamessi koolituste materjalid - Esko Tepper, Muusika pulmades

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Lisame pulmamessil "Eesti Pulmad 2017" olnud koolituste materjalid ja esimesena on siin siis Esko Tepperi (ans.Sleepwalkers) koolitus "Kuidas valida muusika pulma?".

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Muusikavalikust pulmades, Esko Tepper, ans. Sleepwalkers Read more about Pulmamessi koolituste materjalid - Esko Tepper, Muusika pulmades

Kas ka üks on lahinguväljal sõdur?

Sisestas Raen,
Blogide kategooria: 

Kirjutan täna ühe-mehe-bändidest, eelkõige just sellistest, kes teevad pidudel tantsumuusikat. Kuna mul endal täitub järgmisel sügisel 10 aastat taoliselt muusika tegemist, siis usun, et enamvähem on mul pilt olemas, mida see stiil endast kujutab.

On täiesti mõistetav, et sooloartisti kutsumisele mõeldakse eelkõige siis, kui peosaalis on ruumi vähe ja bändi peale eriti kulutada ka ei taheta. Üks mees nurgas võtab vähem ruumi, sööb-joob lauas vähem ja küsib õhtu lõpus vähem raha ka, kui kolm-neli muusikut, igati arusaadav. Sooloartist on kompromiss ja säästukas, reeglina on see nii. Eriti kehtib see juhul, kui bänd reklaamib ennast välja, et "bändi suurus on vastavalt tellija soovile". Sellisel juhul on üsna kindel, et saate oma muusikuks mehe või naise, kes parimal juhul mängib fonogrammi saateks kitarril ( sündil vm ) lihtsamat saatepartiid ja laulab. Või siis ainult laulab. Kui sedagi.

Ma ei ütle, et see tingimata paha ja häbiväärne oleks ... inimene teeb, mida oskab ja annab tõenäoliselt oma parima. Kahjuks aga on fonogrammide peale laulmine-mängimine muusiku enda jaoks üsna tüütav, eriti... Read more about Kas ka üks on lahinguväljal sõdur?

Ansambel "Taas" - miks valisime ?

Sisestas kelly09,
Blogide kategooria: 

Eelmises kirjas kirjutasin pulmaisast, kellega me oleme väga rahul, siis nüüd kirjutan dj-st/bändist.
Miks märkisin dj/bänd, sest nagu enamus teavad siis dj on tavaliselt ikka soodsam, aga kui nüüd lüüa lahti dj-de nimekiri, siis minul näiteks võttis silme eest kirjuks.

Ühesõnaga käisime koolitusel eelmisel aastal ja seal oli juttu bändidest ja dj-dest. Kuna meie pulmakoht on üsna väike, siis oligi valida ainult kas kahemehe bänd või dj. Muidugi on see teie pulm ja teie otsustada, aga mina siiski arvan, et arvestada tuleks ka pulmaisa valikut.

See tähendab, et kas ta on teinud koostööd nendega ja mida tema arvab. Muidugi pulmaisa arvamus ei oma kõige suuremat tähtsust (öeldakse, et see on teie pulm ja teie arvamus), aga mina arvestasin küll sellega.

Alguses oli meil mõttes üks kahemehe bänd, kuid meie pulmaisa ütleme nii, et mitte ei laitnud maha, aga ega ta suurt midagi nendest ka ei arvanud. Ei hakanud isegi küsima, et miks nii. Ja kuna meie eelarvesse oli bänd/dj pandud 400eurot, siis hakkasime mõtlema dj peale. Ja siis leidsime, et neid on nii palju erinevaid ja kus me teame milline neist üldse hea on jne... ja elav muusika on ikka toredam kui plaadimängija. Read more about Ansambel "Taas" - miks valisime ?

Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol II) - peokohad, muusika ja tehnika

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Kui eelmises kirjutises eelarve kohta, sai kirjutatud lahti ainult eelarve read, siis siin kirjutaks eelarve ridadele ka minimaalse või siis maksimaalse summa juurde.

Räägime siis peokohast, muusikast ja helist/valgusest peokohta.

Võtan arvesse seda, mida ütleb mulle meie turuuuring ja seda, mida ütleb mulle minu kogemus.

Põhjendan pea igat eelarverida ja kui arvan, et minu arvates on ikka see eelarve väljaminek 100% vajalik, siis kaitsen ka nagu lõvi :D Read more about Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol II) - peokohad, muusika ja tehnika

10 asja mis meeldivad pillimehele !

Sisestas Virgo Jaani,

Raen Väikene kirjutas minu blogile (http://pulmad.ee/pulmad/pulmablogid/igasugust-planeerimine/10-asja-pulmades-mis-mulle-kui-pulmaisale-meeldivad) imetabase kommetaari, aga ma ei saa seda jätta ainult kommentaariks, vaid kohe pean selle tõstma eraldi blogiks. Ehk siis siin see on - 10 asja mis meeldivad Raen Väikesele ja arvatavasti ka kõikidele headele muusikutele. Read more about 10 asja mis meeldivad pillimehele !

Lehed