Etikett

"Tegijate" eetika

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kindlasti ei ole mina kõige õigem inimene kirjutama "tegija" eetikat või koodeksit, olen ju pulmaturul tegev, aga oma suure töömahu juures ja ka läbi Pulmad.ee näen ma arvatavasti natuke rohkem kui teised ning ma olen ka piisavalt julge et sellest ka teistele pajatada.

Tahaks aga selle kirjatükiga panna aluse vähemalt mingisugusele tegijate eetika koodeksile, mis võiks kehtida kõikide meelelahutajate ja korraldajate suhtes (nii pulmaturul kui ka tavaliste pidude turul), sõltumata sellest kui suured või väiksed staarid nad on. Ootaks ka meie kasutajate abi, et see koodeks saaks ka mõlematpidi aus ja piisavalt lühike – sest meie kiirel ajal, ei viitsi ju keegi pikka teksti läbi lugeda, veel vähem sellest aru saada.

Kõigepealt mida ma mõtlen tegija all ? No see on keegi, kes on pulmaturul tegev :) ja pakub teenuseid - kõik pulmaisad, bändid, floristid, organiseerijad. Ta ei pea olema staar (nagu slängis see sõna tähendab), aga piisavalt tuntud ja teada firma/persoon pulmaturul. Ja tegija alla võiks näha ka noorpaari, sest sõltumata asjaoludest on ka nemad seotud selle koodeksiga kuid võib-olla siis teiselt poolelt. Read more about "Tegijate" eetika

Kuidas valida pulmaalbumit?

Sisestas Nelli Kerde,

Peale seda kui pulmad on läbi saanud ja kaua oodatud pildid ka käes, ootab Teid ees üks suur töö... kokku tuleb panna pulmaalbum! Pulmaalbum jääb Teile alatiseks seda imelist päeva meenutama, seega tasub sellega natuke rohkem vaeva näha. Mida tasuks jägida pulmaalbumi ostmisel ja koostamisel? Read more about Kuidas valida pulmaalbumit?

Mis on pildil valesti ?

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Kätte on jõudnud see aeg, kus kogu eesti erineva suurusega ajakirjandus hakkab rääkima pulmadest. Ja tahetakse ka minult teada, et kas ma olen nõus rääkima.

Mina vastu, et aga loomulikult, see ongi ju mu töö. Millest siis räägime ?

No ole nii kena ja räägi meile pulmadest, kus on midagi valesti läinud, kus on olnud äpardusi, üllatusi juhtunud, kus on olnud põnevaid seiku ja ootamatusi.

Mina jään mõtlikuks. Read more about Mis on pildil valesti ?

Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Sisestas Virgo Jaani,

Mis tunne võiks olla noorpaaril, kui temaga on kokkulepitud, et teenindajad on keskööni, kuid tegelikult lähevad nad ära (ning ütlevad ka pulmaisale, et nii on kokkulepitud), juba peale sooja toidu serveerimist. Arvate, et seda ei saa juhtuda ? Uskuge, päris tihti ja päris suurtes kohtades. Ja siin joonistub välja ka peokoha tüüp, kus see juhtub - puhkemajad, talud, kämpingud. Pean rõhutama, et seda ei juhtu kunagi sellistes taludes/kämpingutes/puhkemajades, kus omanik/perenaine ka ise oma käed alati "mullaseks" teeb ehk on ise ka peoorganisaator, kuid muul juhul on tihti teenidajaid liiga vähe või lahkuvad nad siis kui nemad arvavad et töö on tehtud. Read more about Teenindaja peokohas - einoh saab ka ilma, aga...

Pulmakülalised võtke aru pähe !!!

Sisestas Virgo Jaani,

Oeh...Miks peaksid pulmakülalised aru pähe võtma ? Miks ma nii kirjutan ja miks on mul palve, et palun jätkem mõned põhitõed etiketist meelde, tagugem need oma pea sisse nii kõvasti, et nad sinna ka jäävad. Ehk siis kui on palutud teavaitada tulekust, siis te teavitate ja laulatusele/registreerimisele tuleb tulla õigel ajal ! Read more about Pulmakülalised võtke aru pähe !!!

Nööbid meeste pidulikul riietusel

Sisestas Starius,
Blogide kategooria: 

Viimati sai räägitud natuke kingadest ja enne seda aksessuaaridest, nüüd mõtlesin panna kirja mõne sõna nööpidest meeste riietel. Kuna viimati kingade blogis sai avaldatud teemat üsnagi otsekoheselt ja ehk liiga järsult, siis vabadan , see polnud eesmärk omaette. Read more about Nööbid meeste pidulikul riietusel

Kiiretikett meestele vol.2

Sisestas Starius,
Blogide kategooria: 

Tulge ometi mõistusele! Pulmad ja porikingad ... Appi! Nimelt lugu järgmine - kulla mehed, porikingi ehk kevad-sügis tänavakingi pulma jalga ei panda. Punkt. Punkt. Ja veelkord Punkt. Vaadake, kunagi oli jube moodne kanda dressipükse (kindlasti läikivad) koos lakk-kingadega, seda eriti väiksemates elukohtades. Aga hea, et see aeg möödas on, loodan, et alatiseks. Read more about Kiiretikett meestele vol.2

Lehed