Fotograafia

Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest :(

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Ajendas kirjutama see artikkel http://naine24.postimees.ee/3260545/raha-saastmiseks-tasub-loobuda-pulmafotograafist.

Ning selle artikkli mõte on anda head nõud, kui eelarvega on kitsas, siis laske pulmafotod teha külalistel.

Ehk siis kena nõuanne, kuidas kulusid kokkuhoida ja uskuge mind, kui ma ütlen, et pulmad pole tõesti selleks et kõikide kuludega nõus olla.

Aga kurjam...Loobuge fotograafist ning laske külalistel pildid teha ?

Telefonidega ?

Ja et sellisel kombel võivad emotsioonid olla vahetumad ?

Ning kasutage ühekordseid kaameraid, sest siis saate pulmamälestused lausa paberi peal ? See on muuseas lisaks pulmafotograafile väga lahe asi ning me kasutame seda Eestis tihti, aga mitte ainult seda. Ikka ja alati koos kellegagi, kes ka päris pilte teeb.

Ohjahh...No miks te tõlgite igasugust jama ilma mõtlemata, mis seal kirjas on. Read more about Raha säästmiseks loobuge kollase ajakirjanduse lugemisest :(

Mis asi on fotoboks ?

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Viimasel paaril aastal on väga popiks saanud või saamas selline asi nagu fotoboks. Olen seda ise mitmes pulmas näinud ja kuna mu hea sõber Olavi ka sellega tegeleb, siis tutvustaks natuke fotoboksi ideed ja mõtet.

Saatsin talle küsimused (ie hüüdsin põhimõtteliselt üle laua) ning siin on siis vastused.

Mis asi on fotoboks ?

Fotoboks on juba aastakümneid kasutusel olnud kiire pildistamislahendus, mis on saanud uue ja põneva väljundi.

Fotoboks on ükskõik millistesse tingimustesse ülesse pandav automaatselt töötav fotoseadeldis, mis laseb pildistatavatel iseseisvalt kaamera ees poseerida, kuid samas on neile endile ekraanilt ka näha, millised nende pidid tulevad.

Mis on siis fotoboksi fenomen ?

Kõik tahavad endast huvitavaid ja hea kvaliteediga pilte aga vähesed on nõus ennast fotograafi juuresolekul vabaks laskma.

Fotoboksis aga pole fotograafi ja pildid tulevad kvaliteetsed ning emotsioone täis. Read more about Mis asi on fotoboks ?

Külalised, palun jätke fotoaparaadid koju !

Sisestas Maris Arulepp,
Blogide kategooria: 

On mitu pulmaisa, kes on küsinud, kas nad paluvad külalistel fotoaparaadid ära panna laulatuse ajaks. Suured tänud teile! Laulatusega on tõesti nii lihtsam, aga edasine pulmapidu?

Minu kõige meeldejäävam näide (kahjuks seda juhtub pea igas pulmas) on külalisest, kes grupipildil koos sõbrannade ja pruudiga ei suutnud jätta oma mehe juhendamist ja tema kallal näägutamist, et too teeks pilti samal ajal ja samast kohast kus fotograaf teeb, sest fotograaf ju oskab. Jah, oskan küll ja jagan teiega pilte ka. Tasuta. Selle asemel, et naeratada ja endale korralik pilt saada ei jäänud sellest naisterahvaga ühtegi ilusat grupipilti, tal oli pidevalt kuri nägu ees ja suu lahti. Õhtul lavastasime minu palvel pildi uuesti ning õnneks saime pildi tehtud.

On sinulgi ehk olnud pilte, kus inimestel suud lahti või kurjad näod peas?

Ehk tuleks lihtsalt tulla pulma külalisena mitte harrastusfotograafina? Read more about Külalised, palun jätke fotoaparaadid koju !

Aasta Tegija 2014 pulmavideo kategoorias Toomas Vardja töönäiteid.

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Avastasin Taagepera Lossi kodulehelt (vot siit http://www.taagepera.eu/pulmavideod-2013/) kolm ilusat pulmavideot - kõik on tehtud Pulmad.ee Aasta Tegija 2014 Toomas Vardja poolt. Heameelega jagan neid ka siin, et oleks tegija käekiri nähtav. Ise teate kas valite või mitte.

Siin need on, head nautimist !

Ideaalse pulmapeo retsept

Sisestas Virgo Jaani,

Minu käest on küsitud tihti, et mis on ideaalse pulma retsept. Mis on need üksikud soovitused noorpaarile, et kui need soovitused arvesse võetaks, siis saab kohe kindlasti ideaalse pulmapeo ?

Ma olen sellest rääkinud oma noorpaari koolitustel juba 2 aastat ja teeks selle kõikidele loetavaks koos selgitustega.

Kohe alguses ütlen, et pulmapeo retseptis ei hakka ma kirjutama armastusest - see peab teil olema juba vaikimisi, ilma selleta ei saa niikuinii.

Ehk siis 7 soovitust, et teha endale ideaalne pulmapidu: Read more about Ideaalse pulmapeo retsept

Fotograaf vali stiili mitte hinna järgi

Sisestas Maris Arulepp,
Blogide kategooria: 

Kas sulle meeldib kui fotograaf sätib sind, seletab milline on pildi meeleolu ja kuidas peaksid pildile jääma või fotograaf suunab sind kuskile kohta, klõpsutab ning lõpptulemuses oled sa ikkagi kribupisike pildi nurgas või üleüldse hägune ja värvitu?

Pisut provokatiivne pealkiri vihjab noorpaaride orienteerumisele fototurul. Fotograafe tuleb juurde nagu seeni pärast vihma ning seetõttu on turg kirju, mida aga valijatel enamasti pole, on ülevaade fotograafide stiilist. Read more about Fotograaf vali stiili mitte hinna järgi

Ärge segage fotograafi ! Või videomeest ! Laske neil tööd teha !

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Aegajalt ei tea kohe millest alustada. Et pole mõtteid milelst kirjutada. Aga siis jookseb info ise sulle kätte ning sulg lendab mööda paberit nagu hästi õlitatud masinavärk.

Kuigi siin pole palju kirjutada, vaid tahaks hoopis midagi näidata. Video, mis siin all on, ei ole küll Eesti keelne, aga te saate sellest ilma mingi probleemita aru.

Read more about Ärge segage fotograafi ! Või videomeest ! Laske neil tööd teha !

Kink pulmas vanematele. Võrratu kingiidee

Sisestas Andresj,
Blogide kategooria: 

Eesti pulmades on ilus komme vanematele kingitus teha. Tihti kingitakse pulmades sümboolseid esemeid nagu pulmaküünal, pruutpaari nimed graveerituna, foto pruutpaarist, ise tehtud käsitöö jne. Järgnevalt üks kingitus vanematele, mille loomisel ma sain mitme kuu vältel abiks olla ja mis on minu arvates maailma parim idee üldse. Töö fotoraamatutega hakkas pihta juba mais ja kuni selle nädalavahetuseni tuli arusaadavatel põhjustel kõike saladuses hoida :) Nüüd on kingitused üle antud ja saan projektist lähemalt rääkida. Read more about Kink pulmas vanematele. Võrratu kingiidee

Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol IV) - fotograafid ja video

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Nagu lubatud, seekord räägime ainult fotograafist ja videomehest/naisest.

Fotograaf 250 - 1500 eurot

Eestis on nii, et hea ning tuntud fotograaf pulma maksab umbes täpselt 800 eurost ülessepoole. Saab ka 650 ja 700, kuid enamasti on see hind 800 ja ülesse. Mõned üksikud on oma hinna läänud ka täiesti taevasse (ehk siis Eesti mõistes) ja see on tõesti 1000 kuni 1500. Head on nad kõik. Read more about Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol IV) - fotograafid ja video

Lehed