Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Armastus ei hooli aastaajast ehk siis reklaam, aga vajalik !

Sisestas Virgo Jaani,

Armastus ei hooli aastaajast.

Üldiselt seostatakse saaremaiste pulmadega pikka liivaranda, päikest ja lillelõhnalist heinamaad. Ehk siis suve. Aga see ei pea alati nii olema. Ka talved on pulmapealinn Kuressaares täis romantikat ja sära.
Suurem osa Eesti pulmasid toimub suvel. On üsna tõenäoline, et pulmas tuleb käia mitu korda suve jooksul. Võibolla isegi mitu korda kuus. Aga millal Sa käisid viimati talvepulmas? Usu, see seisab palju eredamalt meeles nii pruutpaaril kui ka pulmakülalistel.

Pulmapealinn Saaremaa Read more about Armastus ei hooli aastaajast ehk siis reklaam, aga vajalik !

Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Viimasel ajal pole eriti sõna võtnud, aga kevad on käes, pulmahooaeg tulemas ning süda ei anna rahu.

Enne kui teema juurde jõuan, teen tavapärase soovituse esimesena (mitte viimasena): kui tellite pulmailutulestikku, siis julgen mina soovitada vähemalt nelja ettevõtet - RUF, Hansa, Firestudio ja Arnika ning tuleshowde puhul Kelfirius TuleTeatrit - 

Kindlasti on neid veel, kes teavad kuidas ja kus teha, aga seda võivad siis soovitada kommenteerijad (kõige lihtsam on vaadata, kas tegijal on kutsetunnistus või mitte - saate seda otsida siit http://www.kutsekoda.ee) .

Nüüd teemasse.

Sattusin ma eelmine aasta nägema ühte tuleshowd tegevat seltskonda, kes minu arvates kohe kuidagi turvalisusest mitte midagi ei jaga ning see aasta tuletati seda mulle ka meelde.

Nimelt kasutasid nad Tartus vanalinnas oma show juures leegitsevat gaasiballooni ilma mingisugusegi seadistuseta, mis võimaldaks seda tuld kontrollida - lihtsalt leek ventiili otsa ning leek nii suureks kui see vaid võimalik on. Read more about Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Unistuste pulmad läbi aegade kõige koledamal suvel

Sisestas pulmad2015,

Jah... kes oleks võinud arvata, et 2015. aastal on nii kehv suvi. See oli ju meie valitud aasta! Samuti sai ka kuupäev valitud selle järgi, et no ALATI on ju 25. juulil ilus ilm olnud. Ehk siis kõik oli rohkemgi kui aasta tagasi välja arvestatud, eirates loodusseaduseid. Ka külalistele sai eelteadetes mainitud, et kindlasti on väga kuum ilm ja muretseda polegi millegi pärast vaja.
Tegelikult läks kõik ikkagi ideaalselt, kuna 25. juuli ei olnudki kõige hullem ilm. Täitsa sobiv pulmadeks. Ei olnud hirmsat higistamist ja meie aastakümneid vana auto ei vajanudki eripeatust, et teda putitada.

Nüüd aga kõigest veidi lähemalt.

Kuigi ilm on üks suur asi, mille pärast paarikesed muret tunnevad, siis tegelikult oli muresid palju-palju rohkem. Ja igal juhul selliseid, mida me poleks uneski ette näha osanud. Igal juhul ärge otsustage oma pulmadeks ise sadu lilli maha külvata. Mõeldes, et saab ju odavamalt ja maad on. Meie plaan oli nimelt siis päevalillepidu teha ning kasvatada lilled ise maal valmis. Kõik oli planeeritud, seemnepakkidelt loetud: jah, need valmivad juuliks kindlasti! Ainult, et selle aasta suvi oli erakordne. Kuna suve ju tegelikult polnudki, siis augusti lõpus saime nautida seda päevalillevälja kodus ja vaikselt naerda, et on ikka rumalad küll. Read more about Unistuste pulmad läbi aegade kõige koledamal suvel

Meie kaunis päev 12.06.2015

Sisestas Gertrud Koiduste,

Meie imeline pulmapäev oli 12. juunil 2015 ning soovime selles postituses jagada tagasivaadet planeerimisele, pulmapäevale ning avaldada kiitust ja tagasisidet teenusepakkujate kohta. Kihlumisest pulmadeni oli meil aega veidi alla kuue kuu. Planeerimise esimene etapp oli üsna intensiivne. Kõik sujus hästi ja kuna pulmad toimusid reedesel päeval ja juuni esimeses pooles, ei olnud ka head tegijad veel liiga hõivatud.

Külalisi teavitasime esimest korda 12. jaanuaril eelkutsega, kuhu oli märgitud pulmade kuupäev ja ürituse toimumise koht. Tavalised kutsed jagasime laiali aprilli algul. Nii palju kui logistika võimaldas, andsime lõplikud kutsed üle personaalselt ning need hetked olid väga lahedad ja südamlikud. Soovitame ka tulevastele noorpaaridele sellist Eestimaal ringi seiklemist. Kutsele vastamiseks andsime oma kontaktid. Meie pulmad olid mõeldud ainult täiskasvanutele ja meie arvates oli see õige otsus, sest ka lapsevanemad said pidu nautida ning samuti ei pidanud muretsema, et lapsed mänguhoos midagi ära lõhuvad, ebasobival hetkel vahele segavad vms. Kokku oli pulmas 40 külalist (erinevatel põhjustel ütles ära 6 inimest). Lisaks veel meie ja 4 tegijat. Read more about Meie kaunis päev 12.06.2015

Pulmadega seotud kohad üle Eesti

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Ammu olen tahtnud juba siia panna pulmadega seotud kohtade kaardi Eestis - et kus mis asub, mis traditsioone kuskil teha saab ja kust võiks leida parima toonekure pesa :D

Täidan seda kaarti natukesehaaval, et kui kohe ei leia kõike siit, siis uskuge, küll jõuab. Kui näete, et midagi puudu või tahate ise midagi lisada - andke teada, lisan ka teid "kollaboraatoriks". Samuti võite kommentaaridesse lisada kohad, mida tahate ka kaardile paigutada.

Punased - toonekure pesad
Sinised - lahedad kohad traditsioonideks
Rohelised - hea autodega parkida, et saaks rongi kokku

Ja kindlasti võite kommentaariumisse lisada ka enda leiud, saame need ka kaardile panna. Read more about Pulmadega seotud kohad üle Eesti

Filosoofiline mõtisklus pulmapäevast.

Sisestas Martin Liivet,

Kohtudes Teiega armsad noorpaarid ja kuulates soove, visioone ning mõtteid oma pulmapäevast, siis tahaks aegajalt paluda teha pikk paus.

Kas need olete ikka Teie ise, kes sellisesse pulma sobib?

Armsad noorpaarid, kas mäletate koosoldud aja ilusamaid, hingelisemaid ja emotsionaalsemaid hetki?

Mõelge ajale, mõelge sõnadele, mis aja jooksul teineteisele lausutud. Mäluge mõtetes läbi kasvõi pelk silitus või tuletage meelde esimene suudlus! Vaadake teineteisele hinge, südamesse ning nautige pulmapäeval vaid üht - oma ARMASTUST. Read more about Filosoofiline mõtisklus pulmapäevast.

Halb kogemus pulmakorraldajaga

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Ohjah...Kui otsite siit teksti teemadel paha pulmakorraldaja, siis oleme selle noorpaari palvel maha võtnud. Sest pulmakorraldaja ähvardas raha mitte tagasi maksta, kui see tekst siin edasi on.

Ja kui noorpaar palub seda, siis me ka seda teeme.

Samas tõi see teema välja meie pulmaturu väiksuse ja valukohad.

Kokkuleppeid võid sõlmida, aga need ei kehti. Kui keegi teeb pulmadest enda äri, siis aegajalt võetakse seda kui hobi ning kõrvetatakse ennast kiiresti.

Seda, et pulmaäri on ka äri, sellest saavad aru vähesed ja nendel läheb ka hästi. Read more about Halb kogemus pulmakorraldajaga

Tuuli ja Valdo pulmad Saaremaal 21.06.2014

Sisestas tuuli101,

„Juulikuus lumi on maas..“ laulis kunagi väga ammu Terminaator ja 3-4 päeva enne meie pulmi leierdas sotsiaalmeedia nagu katkine grammofon „Jaagup Kreem pani ainult ühe tähega mööda“, „Ongi nii, et jõulude ja jaanide ajal on täpselt sama ilm“ ja korduvalt pilte lumistest autodest, rahesegustest murulappidest ja paduvihma-videod söögi alla ja söögi peale. Ehk et mandril oli ilm täiega käest ära. Meie aga olime juba nädal enne pulmi Saaremaal ja ilm oli küll külm, aga lootus püsis, et laupäevaks vähemalt päike paistab. Ja no igapäevane 5 erineva ilmaportaali vaatamine ju ometi aitas sellele kaasa.

Kella 6 paiku äratas meid ere päike, mis meie väikese puhkemaja katuseaknast sisse piilus. Õnneks jätkus und veel ikkagi kauemaks ja kui voodist lõpuks välja saime, siis tervitas meid ust avades karge suvehommik – taevas oli helesinine ja päike sillerdas mere peal täpselt nii nagu teaks, et tulemas on tähtis päev ja tuleb eriti ilus meie jaoks olla. Read more about Tuuli ja Valdo pulmad Saaremaal 21.06.2014

Meie imeline päev 25.07.2014

Sisestas Sookas,

Meie imeline päev sai alguse samuti 25 kuupäeval, kuid 2012 aasta augustis. Kui sai enda nüüdseks kallil abikaasal kätt palutud tema 35`dal juubelil ! Juhtus see koostöös RUF ilutulestikuga ning kõigi külaliste ees kellele see oli samuti ilusa üllatusena.

Edasi hakkasid asjad arenema päris kiiresti. Pulmi hakkasime planeerima siis nimelt 2013 aasta veebruaris, kui sa 90 % asjadest kohe ka kinni pandud ja enamus ettemaksed ka tehtud, et kindlustamaks meie peo toimumist.

Kohaks valisime Sagadi mõisa, kuna kahjuks eestis ei ole ilusaid kohti väga palju mis võimaldaksid vähemalt 100 külalisele ka ööbimist. Koht olemas siis tuli järgmine probleem. Sagadi peosaal ei mahuta kõiki külalisi ära nii, et ka tatsuks ja bändile jätkuks peosaalis ruumi. Pakuti küll, et tants ja bänd võiksid olla kõrval ruumis. Aga ei sellele olin mina kategooriliselt vastu. Nii sai renditud Funrendist telk koos põranda ja mööbliga. Read more about Meie imeline päev 25.07.2014

Lehed