Muusika

10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Jõudsime esimese DJ juurde - Tõnis Kotsar võttis aega vastata ning rääkida, mis ta arvab pulmadest.

Järjekordselt üks väga hea tegija, kellega mul endal on au olnud koos teha päris palju erinevaid pulmi.

Aga siit siis vastused.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde?

Kui nüüd täitsa aus olla siis pulmade juurde sattusin üsna juhuslikult. Olin mänginud DJna juba mitu aastat era- ja firmapidudel ning ööklubides kui mingil hetkel võttis üks ametikaaslane minuga ühendust ja ütles, et ühte pulma oleks vaja DJd. Eelmine DJ kes pidi seal mängima, ei saanud mingil põhjusel ise minna. Muidugi olin kohe nõus, olgugi, et pulmadega polnud varem kokku puutunud. Kuid DJna olen tihti sattunud pea ees tundmatusse vette hüppama ja uus kogemus tundus huvitav. Olen praegu väga rahul, et tookord nii sai otsustatud. Peale esimest pulma tuli varsti järgmine ja nii see lahti läks. Read more about 10 küsimust tegijale - intervjuu DJ Tõnis Kotsariga

Miks võtta oma pulma mängima DJ?

Sisestas Tõnis Kotsar,
Blogide kategooria: 

Olles tegutsenud meelelahutusturul juba aastaid, on nii mõndagi kogetud, nähtud ja õpitud. Räägingi veidi pulmadest läbi DJ silmade. Juubelid, sünnipäevad ja firmapeod on pulmapidudest mõnevõrra erinevad ning vajavad veidi teistmoodi lähenemist. Sellest mõnel muul korral.

Pruutpaar alustab pulmade planeerimist väga varakult, sest korraldamist vajavaid asju on tõepoolest väga palju. Et tähtsal päeval kõik sujuks, on heade tegijate leidmine ning oma nägemuste ja soovide paika panemine väga tähtis. See kõik eeldab aega ja koostööd.

Hetkel, aasta 2015 kevadel, broneeritakse tegijaid juba 2016 aasta pulmadeks. Pole harvad ka juhused, kui alustatakse läbirääkimisi 2017 a. pulmapidudeks. Meie suved on lühikesed kuid kaunid ning loomulikult eelistavad pruutpaarid just seda aega oma elu parima päeva läbiviimiseks. Paraku tähendab see ka teataval määral nn. rebimist parimate paikade, korraldajate ning esinejate peale. Aeg on ju piiratud. Read more about Miks võtta oma pulma mängima DJ?

Kas sa mind kuuled?

Sisestas Raen,
Blogide kategooria: 

Kirjutan ühest aspektist, mis kaasneb bändi, DJ ja muusikaga üldisemalt - see on helivaljus. NB. "kõvadus" on termin, mis käib muude asjade kohta, eks! :-)

Küllap oleme kõik viibinud mõnel sündmusel, kus muusika on kurdistavalt vali, sel ajal, kui tahaks oma vestluspartneri juttu üle laua kuulata. Või vastupidi, muusika kõlab liiga vaikselt ja "väikselt" ning tantsurahva jalgade sahin summutab bändi.

Siit ka esimene mõte, et helivaljuse õigel nivool on peo õnnestumises suur roll mängida.

Kuidas aga hinnata ja tagada just see õige nivoo?

See pole tegelikult nii lihtne, kui arvata võiks. Võib küll saalis mõõdukiga ringi käia, aga tulemuseks on vaid numbrid, inimeste taju on aga üsna subjektiivne ja erinev. Teiseks sõltub tulemus ka kuulaja asukohast saalis - arusaadav, et otse kõlarite ees istuja jaoks kõlab bänd teisiti, kui taga saali nurgas olijale. Ja ka kella-ajast - muusika, mis peo alguses võib tunduda vali, kõlab hiljem peomöllus napsusena juba täitsa parajalt. Read more about Kas sa mind kuuled?

Dj Pulma, juubelile või erapeole.

Sisestas Pille Peokorraldus,
Blogide kategooria: 

Kui leiate peo korraldamisel, et ei ole võimalik kutsuda esinema ansamblit, aitab teid kindlasti korralik DJ. Sellel valikul tasub mõelda paljudele asjadele. Levinud arvamus on, et mis seal keerulist, paneme plaadi mängima või arvuti tööle ja kõik ongi hästi. Tulemuseks on pausid lugude vahel, võib-olla hüppavad plaadid ja kõlaritest kõlav hägune Youtube kahin.

Me tahame ju, et kõik tantsiks ning pidu kestaks varajaste hommikutundideni. Kui soovite pulma, juubelile või mõnele muule sündmusele DJ-d, soovitan kaaluda nö kaks ühes varianti- pulmaisa/DJ või peojuht/DJ. Teen ise seda tööd tihti ja oskan soovitada selle ala asjatundjaid, kes taolist teenust kvaliteetsel tasemel pakuvad. Esimese asjana on vaja mõista, et diskoril ja diskoril on väga suur vahe!

Tuleb mõelda, millist muusikat sündmusele soovitakse. Paljud DJ-d mängivad kindlat muusikastiili ja ei ole mõeldav, et neil on igale peole sobiv playlist. Kõik võivad osata retroteemal mängida Modern Talkingut või Boney M-i, aga kas sellest ikka piisab? Erinevatel aastakäikudel on olnud palju häid lugusid ja neid kuuldes on äratundmisrõõm suur. Read more about Dj Pulma, juubelile või erapeole.

Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol II) - peokohad, muusika ja tehnika

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Kui eelmises kirjutises eelarve kohta, sai kirjutatud lahti ainult eelarve read, siis siin kirjutaks eelarve ridadele ka minimaalse või siis maksimaalse summa juurde.

Räägime siis peokohast, muusikast ja helist/valgusest peokohta.

Võtan arvesse seda, mida ütleb mulle meie turuuuring ja seda, mida ütleb mulle minu kogemus.

Põhjendan pea igat eelarverida ja kui arvan, et minu arvates on ikka see eelarve väljaminek 100% vajalik, siis kaitsen ka nagu lõvi :D Read more about Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol II) - peokohad, muusika ja tehnika

10 asja mis meeldivad pillimehele !

Sisestas Virgo Jaani,

Raen Väikene kirjutas minu blogile (http://pulmad.ee/pulmad/pulmablogid/igasugust-planeerimine/10-asja-pulmades-mis-mulle-kui-pulmaisale-meeldivad) imetabase kommetaari, aga ma ei saa seda jätta ainult kommentaariks, vaid kohe pean selle tõstma eraldi blogiks. Ehk siis siin see on - 10 asja mis meeldivad Raen Väikesele ja arvatavasti ka kõikidele headele muusikutele. Read more about 10 asja mis meeldivad pillimehele !

Mõtteid tantsumuusikast

Sisestas Sergei Klaasen,
Blogide kategooria: 

Mis loom see tantsumuusika siis õieti on? Tantsumuusika iseloom kujundab tantsulist liikumist. Tähtsal kohal on reeglina pulss, tempo ja mõnikord ka kindlad rütmifiguurid. Tantsumuusika järgi ei pea aga alati tantsima. Paljud heliloojad on kirjutanud tantsulisi palasid kontsertteostena. Read more about Mõtteid tantsumuusikast

Kas Eesti rahvas on ikka laulurahvas?

Sisestas Aivo Toomistu,

Üldine levinud arusaam on, et Eesti rahvas on laulurahvas ja seda ei arva me ainult siin maarjamaal. Eestlaste lauluoskust on lausa tunnustatud sellega, et laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi pärlite nimekirja. Read more about Kas Eesti rahvas on ikka laulurahvas?

Diskorid - on neid üldse vaja ?

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Lubasin, et kirjutan diskoritest. Lubasin, et paljudele see ei meeldi. Lubasin, et räägin nii nagu asjad on. Loodan, et täidan kõik lubadused. Pealkiri vast ei ole parim, aga kindlasti hakkab silma. On neid siis vaja ? Tegelikult saab pulmapeol muusikalaskmisega hakkama ju iga mees ja naine, kel olemas arvuti ning piisavalt võimsad kõlarid. Nii on ja nii jääb. Miks siis diskorit pulma üldse vaja ? Read more about Diskorid - on neid üldse vaja ?

Bändide valik pulmadesse

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: Põhjus selle jutu jaoks on olemas juba ammu - seda küsimust, et millist bändi endale pulmadesse valida on küsitud foorumites, see küsimus on tekitanud tuliseid vaidlusi nii foorumis kui ka päris elus (erinevate bändiliikmete vahel)...Ning kuna esmasest verioonist on juba paar aastat möödas, siis natuke parandasin ja tegin muudatusi. Read more about Bändide valik pulmadesse

Lehed