Planeerimine

Köige ägedamad pulmad peetakse Saaremaal!

Sisestas Virgo Jaani,

Köige ägedamad pulmad peetakse Saaremaal!

Kui pulmad on Teile seni tundunud kuluka ettevõtmise, meeletu organiseerimise ja tulevikumuusikana, siis enam ei pea seda kartma.

Mis on pulmasaar Saaremaa?

Kuna Saaremaa on nii kena koht abiellumiseks, on saare ettevõtted seljad kokku pannud ja kuulutanud Saaremaa Eesti pulmasaareks ja Kuressaare pulmapealinnaks. 

Eriti tore aeg pulmapeo pidamiseks on meie arvates hilissuvi. Sestap on kaheksa Saaremaa ettevõtet perioodiks 20.08–20.09.2018 teinud supersoodsad pakkumised pulmade pidamiseks. Valikust leiad nii elegantseid peosaale kui maalähedasi kaminasaale, nii suuri spaahotelle kui romantilisi toakesi, nii linnasaginat kui merekohinat. Saaremaal on seda kõike!

Kui Teie pulmapidu on planeeritud teisele ajale, siis võta julgelt ühendust ja küsi pakkumist.

Kui palju maksab pulm?
Suvelõpu pulma pidamiseks 20.08--20.09.2018 on Saaremaa ettevõtted teinud Teile suurepärased pakkumised. Hinnad on sel perioodil kohe nii soodsad, et patt oleks jätta pulm pidamata. Majutuse hinnad algavad 20€ ja pidusöögi omad 24€ (ühe inimese kohta). Read more about Köige ägedamad pulmad peetakse Saaremaal!

"Kurjam, närv on ikka nii püsti" ehk kuidas pulmapäeval maha rahuneda?

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

No on ju närv läbi? Kõik on planeeritud, organiseeritud,kinnitatud - ikka on mingi pidev surin pulmapäeval, millest ei saa kuidagi üle ega ümber.

Seda nii pruudil kui peigmehel kui vanematel kui enamasti ka tegijatel (tegijate "närv püsti" tunne on enamasti hea, sest see hoiab neid vormis).

Mina ei ole psühholoog ja mina ei oska rääkida kuidas "tuumaurelust" teaduslikult tõestatud meetoditega maha saab, samuti pole ma mingi meditatsiooniguru, et õpetada õiges tempos "Om mani padme hum" mantrat, kuniks te rahunete.

Aga mõned üksikud nipid ja soovitused, mis on aastatega kogunenud.

  1. Keerulisem selgeks teha, aga kui juba selge, siis toimib - põdege asjade pärast, mille üle teil on kontroll ja proovige mitte põdeda asjade pärast, mille üle kontroll puudub. Esimene asi mis meelde tuleb ja mille üle enamus noorpaare põevad/närvitsevad on ilm. See on ainuke asi, mida te ei saa kontrollida kuidagi.

Pulmad kahekesi? Jah! Miks mitte!

Sisestas avemariaabiellub,
Blogide kategooria: 

Miks mitte? Ma olen koguaeg olnud just see väike tüdruk, kes on kogu oma teadliku elu unistanud just uhketest pulmadest- printsessi kleit, valged hobused, palju külalisi, suurejoonelisust. Kuid nüüd kui veidi vanem ja teadlikum hakkasin ihkama maalähedasi, Eesti asja! Kuid kahjuks või õnneks toob reaalsus maapeale.

Niisiis, mul ei olegi 100 külalist kuskilt võtta. Ja nagu ei tahagi seda päris pulma kleiti. Ja ei taha ka seda suur planeerimist, kuna mu eriala just ongi seotud pulmade, toitlustusega. Sama ka mu mehel. Tema ka ei taha. Niisiis tulevad meil imekaunid pulmad, ilma külalisteta.

Miks siis võibolla eelistada kahekesi abiellumist? Sest, planeerimine võtab aega vaid mõned tunnid intensiivselt netiavarustes surfamist ja ohtrat googeldamist. Ja kõik vajalik on olemas.

Alustuseks, külastus perekonna seisu ametisse, et kuupäev kinnitada. Valisime kolmapäevase päeva, et saada õnnepalee tseremooniaga paaripanekut (tundub romantilisem, kui laua taga lihtsalt allakirjutada).
Sama päeva lõunal helistasin oma lemmik ilusalongi ja panin aja kinni piduliku soengu ja meigi jaoks.
Õnneks just oli mu hea sõbranna käinud pildistamas fotograafi juures, kellega oli väha rahule jäänud. Vaatasin portfolio läbi ja sobis ka mulle tema stiil. Niisiis sai tema valitud. Read more about Pulmad kahekesi? Jah! Miks mitte!

Pulmad.ee koolitus kõikidele ja tasuta otse meie lehelt.

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Ohjah :D Oleme kasvanud suureks ning see aasta on löödud 2 suurt verstaposti meie elus.

Meil on üle 5000 fänni Facebookis ja 600 tegijat meie kataloogis.

Seoses sellega teeme meie noorpaaridele kingituse ning jagame vabalt siin meie koolitust "120 minutuga pulmakorraldajaks", mis sai filmitud Eesti Pulmad 2015 sündmusel Taagepera Lossis (Arvo Laane poolt).

Samuti lisame kõik koolituse materjalid siia alla tasuta endale laadimiseks (hoiatan ette, et need on materjalid, mida ma kasutan koolituse selgitamiseks ning videot ja materjale tuleb kasutada koos).

Ehetest rääkis koolitusel Kristiina Kõllo, Goldtime Juveelikauplustest, ka tema osa on videos olemas. Read more about Pulmad.ee koolitus kõikidele ja tasuta otse meie lehelt.

Higine pruut ja närvis peigmees, külalistest ja pulmaisast rääkimata ehk siis pulmapäeva ajakava

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Iga noorpaari unistuseks on ju see, et pulmapäev oleks ilus, kaunis ja nauditav.

Neil, kes kohe alguses otsustavad, et neil on vaja pulmaisa või agentuuri, on seda päeva tunduvalt lihtsam organiseerida, sest nii agentuuris kui ka pulmaisal on olemas teadmised, kuidas päeva planeerida nii, et see oleks nauditav.

Kui muidugi ei satu nö "ainult jaatava" pulmaisa võ agentuuri otsa, sest sellisel juhul olete igaljuhul natuke ämbrit kolistanud. Read more about Higine pruut ja närvis peigmees, külalistest ja pulmaisast rääkimata ehk siis pulmapäeva ajakava

Mida toob aasta 2015 Eesti pulmateenuste turul ?

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Aasta on täies hoos ning aasta alguses on ikka kombeks teha ennustusi - mis juhtub.

Mina ei kavatse rääkida horoskoobist, aga kogemusest ja trendidest. Rahast ja eelarvest. Tegijatest ja kohtadest.

Väga lühidalt...
...eelarvetest
...tegijatest
...peokohtadest
...ühest iideest
...ja minust endast. Read more about Mida toob aasta 2015 Eesti pulmateenuste turul ?

9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade organiseerimist?

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Tänane teema on seotud organiseerimise alustamisega ning teema on just praegu aktuaalne.

Ütlen kohe alguses välja selle, et minu kogemuse põhjal on 9 kuud liiga lühike aeg, selleks et oma pulmad nii teha, et saada endale parimad tegijad/peokohad.

Miks siis nii?

Alustame sellest, et pulmade organiseerimisel on kaks etappi - esimene on tegijate valimine ja teine on siis juba nende tegijatega suhtlemine, et pulmapäev endale sobivalt ülesse ehitada. Read more about 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade organiseerimist?

Suurepärane koostöö Teie pulmaisaga!

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Suvine pulmahooaeg 2014 hakkab lõppema, mõtted liiguvad juba aastale 2015, mil nii mõnigi noorpaar on valikute ja vajaduste ees pulmade korraldamisel. Otsustasin, et kirjutan, milline võiks või isegi peaks olema üks mõnus ja tore koostööprotsess pulmaisaga.

Toon välja 10 punkti, mida silmas pidada, et koostöö väljavalitud pulmaisaga õnnestuks ning et rõõmutunne säiliks peale Teie pulmapidu mõlemal osapoolel. Read more about Suurepärane koostöö Teie pulmaisaga!

Dj Pulma, juubelile või erapeole.

Sisestas Pille Peokorraldus,
Blogide kategooria: 

Kui leiate peo korraldamisel, et ei ole võimalik kutsuda esinema ansamblit, aitab teid kindlasti korralik DJ. Sellel valikul tasub mõelda paljudele asjadele. Levinud arvamus on, et mis seal keerulist, paneme plaadi mängima või arvuti tööle ja kõik ongi hästi. Tulemuseks on pausid lugude vahel, võib-olla hüppavad plaadid ja kõlaritest kõlav hägune Youtube kahin.

Me tahame ju, et kõik tantsiks ning pidu kestaks varajaste hommikutundideni. Kui soovite pulma, juubelile või mõnele muule sündmusele DJ-d, soovitan kaaluda nö kaks ühes varianti- pulmaisa/DJ või peojuht/DJ. Teen ise seda tööd tihti ja oskan soovitada selle ala asjatundjaid, kes taolist teenust kvaliteetsel tasemel pakuvad. Esimese asjana on vaja mõista, et diskoril ja diskoril on väga suur vahe!

Tuleb mõelda, millist muusikat sündmusele soovitakse. Paljud DJ-d mängivad kindlat muusikastiili ja ei ole mõeldav, et neil on igale peole sobiv playlist. Kõik võivad osata retroteemal mängida Modern Talkingut või Boney M-i, aga kas sellest ikka piisab? Erinevatel aastakäikudel on olnud palju häid lugusid ja neid kuuldes on äratundmisrõõm suur. Read more about Dj Pulma, juubelile või erapeole.

Kas ja milleks mulle sõrmusepadi?

Sisestas Nelli Kerde,
Blogide kategooria: 

Milleks mulle sõrmusepadi?Üks armas noorpaar jäi Pulmadeks.ee laos sõrmusepatjade juures seisma ning aru pidama, milleks seda sõrmusepatja ikka kasutatakse. Astusin nende juurde ning jõudsime üheskoos selgusele, kas sõrmusepadjal on nende pulmades kohta. Selle vestluse ajendil räägime tänases pulmablogis sõrmusepadja vajalikkusest.

Mis on sõrmusepadi? Read more about Kas ja milleks mulle sõrmusepadi?

Lehed