Pulmad mujal maailmas

Milline on itaallaste pulm?

Sisestas Pulm Itaalias,
Blogide kategooria: 

Milline on itaallaste pulm? Selles postituses kirjutan pikemalt peamistest erinevusest, mis on silma jäänud Itaalia pulmade puhul.

Enamik Itaalia pulmi (100% nendest mitmetest Itaalia pulmadest, kus oleme osalenud või mida oleme teinud) algab kirikliku tseremooniaga. Kiriklik tseremoonia on tavapäraselt 1.5h pikk (pruutpaar istub) ning see on hea info juhuks kui keegi peaks suvist Itaalia pulma külastama. Tseremooni lõpus ootavad külalised noorpaari väljas ja paari saabudes visatakse nende suunas riis ja/või konfette . See sümboliseerib viljakust, heaolu, rikkust.

Nüüd natukene pulmapeost. Loomulikult on peamine tegevus süüa palju väga head toitu aga ka tähistada meeleoluka peoga seda olulist päeva. Õhtu lõppedes lõikab noorpaar tordi lahti ja pruut viskab oma buketi nagu on kombeks ka Eesti pulmades.

Üks oluline erinevusi pulmade puhul on väikeste kingituste ehk bomboniere ja/või confetti (suhkruga kaetud mandlite) kinkimine. Viimasel ajal on meenete kinkimine ka Eestis populaarne, kuid siin Itaalias on see peaaegu kohustuslik traditsioon, milleta ei möödu ükski õige pulmapidu. Itaalias on palju poode, mis keskenduvadki vaid erinevate bomboniere`de tegemisele (huvi korral võid guugeldada neid sõnu ja vaadata pilte). Read more about Milline on itaallaste pulm?

Taanlaste pulmakombeid

Sisestas pulgajäätis,
Blogide kategooria: 

Kuna siin juttu juba oli nn musilaste rünnakust (Anti Einpaul-i blogi), mõtlesin, et kogun siis infot netis ja lisan omad kogemused ning teen kokkuvõtte taanlaste pulmadest. Muidugi kui keegi veel rohkem oskab sel teemal sõna võtta, siis aga palun, täiendused on teretulnud:)

ILM Read more about Taanlaste pulmakombeid

Pulmad Iirimaal (Vol II)

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Ja tervitus juba ilusalt kaunilt soojalt Iirimaalt. Soojus on siin kahtepidine - nii see mis oues (kirjutan arvutis kus pole tapitahti) kui ka see mis inimestel sudames. Vastuvott oli nii soe, et hirm tekkis :) Iirlastel on komme olla vaga viisakas koigi ees ja parast oma aus arvamus valja oelda :) No mina kull ei usu, et see vastuvott teeseldud oli. See selleks. Read more about Pulmad Iirimaal (Vol II)

Pulmakombed Ingeris

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Ingeris peeti abiellumiseks sobivaks vanuseks meestel 25-30 aastat ja naistel 20-25 aastat. Vanematelt pidi saama loa. Kosja pruudi majja mindi koos isamehega, kes harilikult oli kosija isa , vader või mõni sugulane. Saades jaatava vastuse kosilased ja mõrsja vahetasid kingitusi: raha, sõrmus ja rätik.Samas mõrsja sugulased vaatasid peigmehe üle. Joodi teed. Read more about Pulmakombed Ingeris

Pulmakombeid maailmast - Euroopa

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Austria: Pruudiloor kaunistatakse mürdiga, mida peetakse elulilleks.

Armeenia: Pulmapäeval lastakse lendu õnne ja armastust sümboliseerivad valged tuvid.Pruut riietub punasesse siidi ja võib kanda sulgedega kaetud papist tiibu oma peakaunistuses.
Pulmakülalised võivad visata tema suunas münte. Read more about Pulmakombeid maailmast - Euroopa

Traditsioonilised Itaalia pulmad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Iidsete traditsioonide kohaselt otsustasid noorte abiellumise peigmehe ja pruudi vanemad ning sageli läks peigmehe vend või muu sugulane pruudi isa või onu juurde, et neiu kätt paluda. Mõnel juhul saatis kosjasobitaja pruudi perele sõnumi (masciata), teavitades neid peigmehe kavatsustest. Kui kaks perekonda jõudsid kokkuleppele, kuulutati kihlused välja. Read more about Traditsioonilised Itaalia pulmad

Lehed