Pulmaisad

10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Veiko Veiertiga

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Paar nädalat hoidsime meelega vahet ning nüüd siis järgmine intervjuu - väga hea sõber Veiko Veiert on vastaja rollis.

Ja siit siis vastused. 

1.Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Minul on elus nii olnud, et kui üks uks sulgub, siis teine õnneks avaneb. Nii ma sattusin ka pulmade juurde. Kutsuti, läksin, tagasiside oli positiivne, mulle meeldis ja siin ma olen.

2. Kas on sul ka keegi eeskuju või kas sa õppisid oma tegevust/teenust seda kellegi käest

Ja ikka. Eeskujuks olid need pulmaisad, kes sel hetkel tuntud tegijad olid. Virgo Jaani, Anti Einpaul, Martin Liivet, Tõnis Milling, Vahur Jüris. Just Martin Liivet oli see mees, kes mind igas küsimuses nõustas. Mul olid küsimused ja temal kogenud pulmaisana vastused. Siinkohal teengi Martinile suure kummarduse. Aitäh kõigile! Read more about 10 küsimust tegijale - intervjuu pulmaisa Veiko Veiertiga

10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Järgmisena saime kätte Leho Luukase, kes on mingitpidi võttes üks väga hea näide heast ja veel paremast pulmaisast, kelle peale ma kade olin (ainult heas mõttes).

Lihtsalt mäletan seda esimest korda, kui kuulsin nime Leho Luukas - see oli Saku mõisas ning küsides, kes see noor kutt on, kes siin õhtut juhib, öeldi "oi oi oi, see on maailma kõige parem õhtujuht ever"

Kui aus olla, siis nii see vist ongi (noh, jätkem mulle õigus sinna kõrvale lisada ka need teised tegijad, kellega ma siin intervjuusid teen).

Ja miks on pealkirjas just õhtujuht ning mitte pulmaisa - pulmaisa oleks tema kohta natuke liiga lihtne öelda, sest ta ei tegele ainult pulmadega vaid ka erinevat sorti suuremate ning väiksemate sündmuste organiseerimisega samuti.

Aga vastused on siin.

1. Kuidas sattusid pulmade juurde ?

Pulmade juurde sattusin aastal 2005 kui alustasin ürituste korraldamisega ning õhtujuhtimisega tegelema. Kuna teismelise eas sai palju tegeletud erinevate teatriprojektidega siis sealt jäi see pisik külge! Read more about 10 küsimust tegijale - intervjuu õhtujuhi Leho Luukasega

Esimene kohtumine pulmaisaga- mis see annab?

Sisestas Margo Hussar,
Blogide kategooria: 

Sellest hetkest, kui noored on endale selgeks teinud ja otsuse vastu võtnud, et abielu on nende jaoks nüüd see õige samm, muutub hetkega päris palju. Esimese asjana tekib kindlasti rida küsimusi- kus ma saan peokoha, dekoratsioonid, fotograafi, videomehe, ansambli, pulmaisa jne. Eelkõige aga, mis see kõik maksma läheb? Esmalt võib tekkida isegi pisuke paanika. Read more about Esimene kohtumine pulmaisaga- mis see annab?

Pulmaisa Virgo Jaani ja bänd “Taas” meie pulmas.

Sisestas kelly09,
Blogide kategooria: 

Olen varasemalt ka rääkinud meie pulmaisast ja bändist, aga kuna nüüd on pulmad toimunud, siis tahaksin selle teema uuesti üles tõstatada.

Pulmaisaks oli meil siis Virgo Jaani ning juba alguses tundus, et kõik sujub hästi. Vahepeal küll kartsin, et äkki teeb pulmas midagi mis meile ei meeldi, aga mida rohkem ma temaga suhtlesin, seda rohkem ma sain aru, et ta on väga professionaalne. Read more about Pulmaisa Virgo Jaani ja bänd “Taas” meie pulmas.

Kui ma pulmaisana peaksin valima endale pulmaisa!

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Tervitus!

Annan ka oma hinnangu sellele, milline peaks olema üks hea pulmaisa. Minu jaoks on tore anda sellist hinnangut tänu sellele, et ma ise pole veel peigmees olnud ja selline valik tuleb kindlasti ühel päeval ka minul teha. Seega, mille järgi mina teda, pulmaisa, valiksin? Read more about Kui ma pulmaisana peaksin valima endale pulmaisa!

Pulmaisa - kuidas valisime ja miks :D

Sisestas kelly09,
Blogide kategooria: 

Kõigepealt tutvustaksin ennast natuke: Elame ise Tallinnas ja pulmapidu toimub meil Lääne-Virumaal.
Räägin natuke enda kogemusest pulmaisaga. Meil oli tohutu vedamine, sest hetkel meil pulmaisa kohta pole küll mitte ühtegi halba sõna öelda.

Kõik sai alguse juba eelmise aasta kevadel kui olime paika pannud elukaaslasega, et 2014 suvi me abiellume. Kevadel maikuus broneerisime mõisa (sellest räägin teises blogis pikemalt) ja suvel kahjuks ei tegelenud pulmaisa otsimisega väga palju, kuid vaatasin, et sügisel toimub koolitus pulmade kohta (pulmad.ee-koolitus). Rääkisin elukaaslasele ja tundus, et tal selle vastu midagi ei olnud ja nii me siis läksimegi koolitusele. Koolitusel ütleme nii, et pool sellest teemast ma juba teadsin kuna lugesin suve jooksul palju pulmad.ee lehekülge, aga sellegipoolest tasus ära kuna leidsime tänu sellele väga hea pulmaisa (loodetavasti). Kirjutasin pulmaisale kirja ja leppisime kokku kohtumise. Rääkisime ja kuulasime tema versiooni pulmast ning saatis ka enam-vähem paika pandud õhtu kava meile. Hinnas leidsime ka nii enam-vähem kokkuleppe. Read more about Pulmaisa - kuidas valisime ja miks :D

Milline on hea pulmaisa (vol. I) ehk mida üks hea pulmaisa oma honorari eest andma peaks ehk mis tal kaasa olema peaks ?

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Seda lugu ajendas kirjutama mitme noorpaaride mured, et ega tegelikutl ei tea, mida pulmaisa tegema peab ning mis vahendid võiksid pulmaisal kaasas olla. Ja igasugused teemad, kus siis vahetult enne või pulmade ajal ning vahetult ka pärast mingi jama on, on meie foorumis kenasti nähtaval ja saadaval.

Ma siis vaatasin oma garaazi üle ja arvasin, et hea oleks ka noorpaaril siis teada, et mida kannan kaasas mina pea igas pulmas, et ma oleks ettevalmistunud kõigeks (ja vist isegi siis mitte kõigeks).

Toon välja ka selle, palju iga asi nendest vidinatest ka maksab ning kas selle maksab kinni noorpaar või kannan kulud alati juba mulle makstud honorarist. Teiste pulmaisade kohta ei oska ma miskit öelda, kui et ootaks neid endeid tutvustavat teksti :D

Niisiis mina... Read more about Milline on hea pulmaisa (vol. I) ehk mida üks hea pulmaisa oma honorari eest andma peaks ehk mis tal kaasa olema peaks ?

Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol III) - pulmaisa honorarid

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Nagu lubatud, seekord räägime ainult pulmaisast/õhtujuhist. Esimene versioon oli mõeldud ka rääkima fotograafi, video ja transpordi hinnast, aga pulmaisa teema läks nii pikaks, et pidin selle jätma täiesti eraldiseisvaks.

Pulmaisa 300 - 1500 eurot Read more about Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol III) - pulmaisa honorarid

Filosoofiline Mõtisklus Eesti Pulmatrendid aastal 2013

Sisestas Virgo Jaani,

Mis on Eesti Pulmatrendid 2013 ? Kas neid üldse on ? Või kes loob Eestis trende ? Oot oot, tõesti, kes loob Eestis pulmatrende ? Kas me võiksime võtta aluseks selle, mis mujal maailmas kirjutatakse (enamasti USA portaalides ning inglisekeelsed keskkonnas) või looks ise midagi ? Read more about Filosoofiline Mõtisklus Eesti Pulmatrendid aastal 2013

Kas Eesti rahvas on ikka laulurahvas?

Sisestas Aivo Toomistu,

Üldine levinud arusaam on, et Eesti rahvas on laulurahvas ja seda ei arva me ainult siin maarjamaal. Eestlaste lauluoskust on lausa tunnustatud sellega, et laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi pärlite nimekirja. Read more about Kas Eesti rahvas on ikka laulurahvas?

Lehed