Seadusandlus

Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Viimasel ajal pole eriti sõna võtnud, aga kevad on käes, pulmahooaeg tulemas ning süda ei anna rahu.

Enne kui teema juurde jõuan, teen tavapärase soovituse esimesena (mitte viimasena): kui tellite pulmailutulestikku, siis julgen mina soovitada vähemalt nelja ettevõtet - RUF, Hansa, Firestudio ja Arnika ning tuleshowde puhul Kelfirius TuleTeatrit - 

Kindlasti on neid veel, kes teavad kuidas ja kus teha, aga seda võivad siis soovitada kommenteerijad (kõige lihtsam on vaadata, kas tegijal on kutsetunnistus või mitte - saate seda otsida siit http://www.kutsekoda.ee) .

Nüüd teemasse.

Sattusin ma eelmine aasta nägema ühte tuleshowd tegevat seltskonda, kes minu arvates kohe kuidagi turvalisusest mitte midagi ei jaga ning see aasta tuletati seda mulle ka meelde.

Nimelt kasutasid nad Tartus vanalinnas oma show juures leegitsevat gaasiballooni ilma mingisugusegi seadistuseta, mis võimaldaks seda tuld kontrollida - lihtsalt leek ventiili otsa ning leek nii suureks kui see vaid võimalik on. Read more about Turvalisusest pulmades ehk kes võib ilutuld/showtuld teha ?

Ettemaksudest ja broneermistasudest - ametlik õigusarvamus

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Et natuke nüüd siis selgitada igasuguseid ettemakse ja broneerimistasusid, võtsin advokaadibüroost õigusarvamuse.

Teema ise algas siit http://www.pulmad.ee/foorum/uldine-planeerimise-teema/leping-tegijatega

Ja õigusarvamuse võtsime advokaadibüroolt Kraavi & Partnerid ja veel täpsemalt vandeadvokaadilt Maire Armilt.

Kogu see õigusarvamus on kopeeritud otse meile saadetud failist siia ning lisatud on ka originaalfail. Rõhutan kohe alguses ja igaksjuhuks, et mitte mingil juhul ei tohi öelda, et selle õigusarvamuse olen kirjutanud mina (ie Virgo Jaani).

Täpsustuseks lisan ka veel, et see fail meie oma ning seda ei tohi kuskile teistel saata, oma veebilehele lisada - küll aga saate linkida siia lehele, et seda näidata.

Aga siin see on - http://www.pulmad.ee/blogid/seadusandlus/ettemaksudest-broneermistasudest-ametlik-oigusarvamus

Lugupidamisega

Virgo Jaani Read more about Ettemaksudest ja broneermistasudest - ametlik õigusarvamus

Loome Eesti pulmaturu aukohtu !

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Aeg on küps - vaja on ka Eesti pulmaturule aukohtut, mis tegeleb sellega, kui on kellelegi liiga tehtud. Kas siis noorpaarile või siis ka tegijale, pole vahet, aukohus võtab arvesse mõlema poole esitatud poolt ning vastuargumendid ning teeb ainult esitatud andmetele põhineva otsuse.

Igaljuhul peab selles aukohtus olema nii noorpaare kui ka tegijaid ning neid võiks olla vähemalt 20-30.

Kuidas aukohus minu arvates toimib ?

  1. Aukohus ei ole anonüümne ja kõik kes tahavad aukohtus olla, peavad olema nõus sellega, et otsuse juures on ka nende nimed.
  2. Pulmad.ee-ga seotud inimesed (ie mina ja veel paari inimest) aukohtusse kuuluda ei tohi, küll aga toimiksid just Pulmad.ee inimesed (ie ka mina) nö aukohtu sekretäridena.
  3. Aukohtusse võivad kuuluda juba abiellunud paarid. Kui pulmad alles tulemas, siis aukohtusse kuuluda ei tohi.

Kes kaitseb õhtujuhti ?

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Küsimus on kuidas siis pulmaisa/õhtujuht/tegija ennast kaitsma peab, kui noorpaar kokkulepetest kinni ei pea (siin ja edaspidi pulmaisa = õhtujuht ja vastupidi). Samuti võite õhtujuhi asemele kirjutada ka bändi, cateringi fotograafi jne jne. Situatsioon on sama. Read more about Kes kaitseb õhtujuhti ?

Uus perekonnaseadus

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kuna 1. juuli 2010 jõustub uus perekonnaseisuseadus, siis paneme siia ülesse mõned arvamused sellest, et saaksite küsida ja uurida ja puurida. See kirjatükk on kirjutatud küside küsimusi juristilt. Paari päeva jooksul tuleb ka kirjatükk perekonnaseisuametnikult. Aga mis ikka, lugege ja küsige. Read more about Uus perekonnaseadus

Mis saab mu nimeks pärast abiellumist?

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Olles leidnud selle õige, kellega tahaks koos maailma lõppu minna ning selle soovi tunnistuseks oma südamed ka ametlikult liita, seisab ees hulganisti asjatoimetusi, mille peale esialgu tullagi ei oska. Muu hulgas tuleb võtta vastu otsus, millise perekonnanimega pärast abiellumist uude ellu astuda. Read more about Mis saab mu nimeks pärast abiellumist?

Leping tegijatega

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Palju on küsitud, et kas teha lepingut tegijatega ning milline see leping peaks välja nägema. Lisaks siia siis ühe versiooni, milline see võiks olla - kindlasti on juriidiliselt palju tugevamaid, kuid natuke teeb see kindlasti teie hingerahu paremaks. Lisatud on ka Wordi fail, mida saate ise niipalju muuta kui tahate - mingeid autoriõigusi sellega ei kaasne. Read more about Leping tegijatega

Abieluvaraleping

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

1. jaanuaril 1995. a. jõustunud perekonnaseaduse kohaselt määratakse abikaasade varalised suhted kindlaks seaduses ja abieluvaralepinguga, kui see on sõlmitud.

Abieluvaraleping on abikaasade vahel sõlmitud leping, millega pooled määravad kindlaks oma vastastikused õigused ja kohustused erinevalt nendest, mis tuleneksid vahetult seadusest. Kui abieluvaralepinguga pole hõlmatud abikaasade kogu vara, siis lepinguga hõlmamata vara suhtes kohaldatakse perekonnaseaduses sätestatud ühis- ja lahusvara rezhiimi. Read more about Abieluvaraleping

Lehed