Kuidas valida pulmaalbumit? - Etikett, Ideed, Igasugust, Planeerimine

Sisestas Nelli Kerde,

Peale seda kui pulmad on läbi saanud ja kaua oodatud pildid ka käes, ootab Teid ees üks suur töö... kokku tuleb panna pulmaalbum! Pulmaalbum jääb Teile alatiseks seda imelist päeva meenutama, seega tasub sellega natuke rohkem vaeva näha.

Hästi koostatud väike album Teie pulmapiltidest on ka ideaalne kingitus vanematele! Juhul kui tahate vanemate kingituse üle anda juba pulmapäeval on võimalus kinkida esialgu tühi album koos lubadusega see ise kaunite pulmapiltidega täita. Uskuge mind, see on meeldejääv ja vanemate jaoks väga väärtuslik kingitus!

Mida tasuks jälgida pulmaalbumi ostmisel ja koostamisel:

Millist albumit valida?

Minu soovitus on pigem osta veidi kallim ja kvaliteetsem album, sest nii võite kindel olla, et see peab ajale ning rohkele lehitsemisele paremini vastu kui odavad alternatiivid. Meie tootevalikus on Goldbuch (Saksamaa) ja Henzo (Holland) albumid, mis on tõesti oma hinda väärt.

Milliste kaantega albumit valida?

Valik on üsna lai! Väga vahvad on käsitööpaberiga kaetud albumid. Nende puhul tuleb aga arvestada, et pulmaalbumit vaadatakse üsna palju. Seega on risk, et albumi välimus muutub kiirelt mitte-esinduslikuks. Sarnane mure on tekstiiliga kaetud albumitega. Tekstiiliga kaetud kaaned määrduvad kergelt. Juhul kui otsustate selliste albumite kasuks, tuleb vaatajal käed enne albumi vaatamis kindlasti puhtaks pesta! Kindlam valik on lamineeritud kaante või kunstnahaga kaetud albumid, sest nende puhul on võimalik kaasi lihtsalt puhastada!

Kas taskutega või klassikalise lehega album?

Taskutega albumi saab kiiremini valmis, sest pildid tuleb lihtsalt õiges järjekorras taskutesse libistada. Plussiks on kindlasti ka see, et vajadusel on lihtne pilti albumist taas välja võtta ning enamustel taskutega albumitel on ka kommentari kirjutamise võimalus.

Mina isiklikult eelistan aga klassikaliste lehtedega albumit. Klassikaline leht annab koostajale rohkem mänguruumi, sest seal ei ole piltide asukohad ettemääratud. Selles albumis saad kasutada erineva suurusega pilte ning mängida erinevate paigutustega. Ühele lehele võid panna nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt tehtud pilte. See omakorda muudab albumi vaatamise lihtsamaks ning albumi eluea kindlasti pikemaks, sest vaataja ei pea albumit pidevalt keerama (et pildid oleksid õiget pidi ees).

Kas tumedate või heledate lehtedega album?

Esialgu tundub, et heledad lehed sobivad pulmaalbumi jaoks paremini. Mina siiski julgustaksin ka tumedate lehtedega albumit kasutama, sest tumedad lehed toovad pildid väga hästi esile. Eriti hea mulje jätavad tumedate lehtedega albumis pildid, millele on lisatud valge raam!

Kas kinnitamiseks kasutada fototeipi või nurkasid?

Fototeipi on kindlasti väga mugav kasutada (eriti veel seda, mis on pakendatud). Nurgad aga annavad võimaluse fotot ka tulevikus albumist lihtsa vaevaga eemaldada.

 

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
Fb: Pulmadeks
Pinterest: Pulmadeks

Jaan Sokk
Kasutaja Jaan Sokk pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Märts 2013 - 10:23
Re: Kuidas valida pulmaalbumit?
15 Mai, 2013 - 10:49

Hea ülevaade! Ise olen soovitanud ja koostanud klassikaliste lehtedega albumeid. Pigem seepärast, et saab kasutada eri suurustes pilte ja panoraame.
Aga see ei ületa siiski eraldi disainitud, fotopaberile trükitud ja käsitsi köidetud albumit, mille näidised kätte saime ja sel aastal pakkuma hakkasime. Materjalide kvaliteet ja vaatamise kogemus on hoopis teised: http://sokkphoto.com/behold-the-albums-have-arrived/
Aga ka klassikalistel kleebitavatel on kindlasti endiselt oma koht olemas.