Pulmakingiks raha? - Finantsidest, Ideed, Külalistest

Sisestas Nelli Kerde,
Blogide kategooria: 

Tänases Pulmadeks.ee pulmablogis räägime, millele tuleks mõelda kui soovite pulmakingiks saada raha.

Ümbrikusse mahutatud kingid on tänapäeval üha suuremat populaarsust kogumas, sest see annab noorpaarile võimaluse soetada pulmakingiks seda, mida neil tegelikult ka vaja on ja teha just selline valik, mis neile meeldib. 

Kuidas anda külalistele teada, et soovite oma pulmakingid ise valida?

Kõige mõistlikum on see soov ja muu vajalik informatsioon (Näiteks: lilleinfo, peokoha kaart, riietumisinfo jne...) infolehele, mille saate kenasti kutsele lisada. Üks võimalus on infolehele kirjutada kontonumber, kuhu külalised saavad ülekande teha. Samas meeldib paljudele inimestele ikka kingid isiklikult üle anda, kontonumber aga seda ei võimalda. Kui olete otsustanud rahaümbrike kasuks, võite näiteks kirjutada „Oleme tänulikud kui kingitus mahub ümbrikusse“.

 

Rahaümbrike puhul tuleks kindlasti mõelda, kuhu need ümbrikud pulmapäeval koguda.  Siin on mõningad võimalused:

*Valmistage või ostke dekoratiivne kingilaegas, kuhu peale pulmapäeva saate panna õnnitluskaardid ja muud pulmadega seotud mälestusesemed. Kingilaeka puhul võite teha ka jaotuse, nii saavad külalised ise valida, millist „projekti“ nad toetada tahavad. Näiteks: pulmareis, uus pesumasin jne...

*Kaunistage ümbrike jaoks üks postkast või hoopis dekoratiivne linnupuur.Kingilaegas

*Valige välja pankur, kes hoiab teie ümbrikuid kindlas kohas. See on vahva idee, kuid meie seda väga ei soovita, lihtsam on peale õnnitlemist ise kingilaegas turvalisse kohta toimetada.

 Ümbrikusse mahtuva kingi puhul mõtle kindlasti kingilaeka turvalisuse peale. Üldiselt on pulmas kõik noorpaari head tuttavad, aga siiski ei ole hea idee kingilaegast õhtuse peo ajaks lauale vedelema jätta. Mõistlik on juba eelnevalt kokkuleppida, kes teie lähedastest, millal ja kuhu kingilaeks hoiule paneb.

Veel mõningaid ideid

Kui olete otsustanud pulmakingi raha eest midagi kindlat soetada, siis võiksite sellest ka külalistele teada anda! Võite kingilaeka juurde kirjutada väikese tahvlikese. Näiteks: Täname Sind, et saame veeta meeldejäävad mesinädalad!

Meie meelest on armas ka peale pulmapäeva külalisi tehtud kingi eest tänada! Näide: Meie pulmakülalised osalesid meie pulmareisi fondis. Peale pulmareisi valisime välja ühe armsa pildi, lisasime töötlusprogrammiga peale tänusõnad ning saatsime selle pildi koos tänukaardiga külalistele.

 Kristallide ja paelaga kingilaegas

Kui Teil on veel pulmakinkide osas vahvaid ideid, mida see pulmablogi postitus ei kajastanud siis kindlasti lisage see kommentaaridesse.

Juuli-August
Kasutaja Juuli-August pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2013 - 17:49
Re: Pulmakingiks raha?
22 Aprill, 2014 - 16:35

Üldine viisakusreegel ütleb ikkagi seda, et kutsel kingituse kohta raha suunas vihjeid anda on ebaviisakas, üks kõik, kui ümber nurga seda teha. Kingitused, olgu see siis raha või esemed, peaksid olema pulmade puhul boonuseks, mitte iseenesest mõistetavad asjad. Pealegi, tänapäeval enamus inimesi kingib pulmades nii kui nii raha, seega minu arvates kartus kümnete rösterite ja serviiside vastu on selgelt üle paisutatud. Teine asi on see, kui külaline ise küsib kingituse kohta, siis võib küll öelda, mida eelistatakse.

Lihtsusega võidab hulga rohkem kui suure uhkusega

MeOlemeKoos
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2013 - 11:49
Re: Pulmakingiks raha?
28 Aprill, 2014 - 13:37

Meie ei kirjuta kutsele ei lillede ega kingituse kohta. Lilli me ei soovi ja see on kirjas meie koduleheküljel. Kingitus võiks olla ümbrikus, aga ei kirjuta seda. Kingitused on boonus, ei hakka midagi pinnima, samuti ei anna listi ette. Tobe tundub lihtsalt.

Sandrah
Võrgust väljas
Liitus: 31 Juuli 2013 - 16:43
Re: Pulmakingiks raha?
3 Mai, 2014 - 20:11

Minu arvates kutsel mainimine, et "kingitus palume võimalusel mahutada ümbrikusse" ei ole mingine pinnimine ega kerjamine - niimoodi on külalisel palju lihtsam otsustada, mida kinkida, sest niiehknaa MIDAGI ju tuuakse. Olgu see siis kasvõi 20 eurot vms.. Minu arvamus on see, et igati normaalne on kutsele oma kingisoovist kirjutada.

triinniirt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2012 - 21:57
Re: Pulmakingiks raha?
16 Mai, 2014 - 15:43

Minu arvates tänapäeval on see kujunenud kuidagi vaikivaks kokkuleppeks, et kingitakse raha. Viimastel aastatel ma pole kohanud ainsatki pulma kus oleks jusu, et kingitakse 4 rösterit või 3 serviisi vms. Isegi kui ongi mitterahaline kink siis on see väga hästi läbi mõeldud ja originaalne. Kes pole viitsinud/tahtnud mõelda siis on pannud raha ( kuigi kutse pole seda vihjet olnud).

Mina isiklikult ei paneks seda kutsele vaid jätaks inimestele ikka enda otsustada. Tore oleks saada ka mõni materiaalne kink mis jääbki meenutama, et " selle saime pulmadeks ju". Tean paare kellel on kingiraha kulutatud niisama igapäevasteks ostudeks või isegi pulmakulude katteks. Mis pole muidugi vale aga siiski mina eelistaks ise saada vähemalt osaliselt asjana kinki või siis teeksin kinkide nimekirja.

MeOlemeKoos
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2013 - 11:49
Re: Pulmakingiks raha?
3 Juuni, 2014 - 15:22

Meil just nii ongi, nagunii üldjuhul kingitakse raha, aga kui kellelgi tuleb hea idee, miks mitte midagi muud kinkida. Näiteks meil sõber abiellus ning neil neil olid väikesed pulmad.. meie kinkisime küünlad, rösteri, ilusa pildiraami ja veel nipetnäpet ja neil oli väga hea meel, sest neil oli neid asju vaja. Tuleb lihtsalt teada. Raha kinkimine on kerge :)

HeldiT
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aprill 2014 - 23:18
Re: Pulmakingiks raha?
14 Juuni, 2014 - 00:43

Mind veidi üllatab, et öeldakse, et raha kinkimine on inetu ja mitte traditsioonikohane (olen seda tihti vestlustes kuulnud). Tänapäeval on ju enamus paaridest juba kaua koos elanud ning kodu ehitatud, kõik ostetud jne. Mis siis ikka uute serviiside, röstrite jms peale hakata? Raha saab ka kenasti küsida. Näiteks on igasuguseid armsaid luuletusi, mis põhjendavad ning vihjavad. Need luuletused võib kutsele lisada. Isiklikult arvan, et inimeste kohalolek on niigi kingitus, nii et meie konkreetselt kingitusele isegi vihjama ei hakka, kuid kui küsitakse, siis ütleme, et rahaline panus mesinädalatesse oleks eelistatuim kink. Siis anname kas pangaarve numbri ja/või toome pulma kohale kohvri/kasti/vms, kuhu saab ümbrikud panna.

MeOlemeKoos
Võrgust väljas
Liitus: 2 Okt 2013 - 11:49
Re: Pulmakingiks raha?
25 Juuni, 2014 - 19:37

Muidugi saab ilusasti küsida, jutt just ongi, et tuleb tunda, kellele mida kinkida. Võõramale onlihtsam kinkida raha, samas kui on lähedane, siis sa ju tead, mida neil tarvis on. rahale on alternatiiv ka mõni kinkekaart. Ja kui kutsel kirjas, et palutakse raha, siis viisakas ikka täita paari soovi. :)

helmulmusi
Kasutaja helmulmusi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Okt 2008 - 13:20
Re: Pulmakingiks raha?
8 Juuli, 2014 - 14:14

Minu meelest ei ole see vihje, et see peaks raha olema kõigil kellel mingisugune mõtlemine on , suudab mõelda ka selle peale, et ümbrikusse ei mahu ainult raha , sinna mahub kinkekaarte, kinopileteid jne... fantaasiat peab olema. :D

Olle
Võrgust väljas
Liitus: 5 Veebr 2015 - 14:29
Re: Pulmakingiks raha?
23 Veebruar, 2015 - 12:11

No enamus panevad pulmakutsele väikse märkuse alla, et "Kingitus võiks mahtuda ümbrikusse".

Aga ega üldiselt tänapäeval ei teagi kedagi, kes esemelisi kingitusi teeks pruutpaarile (v.a ehk oma vanemad).