Pulmade eelarve aastal 2013 ja edasi (vol III) - pulmaisa honorarid - Finantsidest, Pulmaisad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Nagu lubatud, seekord räägime ainult pulmaisast/õhtujuhist. Esimene versioon oli mõeldud ka rääkima fotograafi, video ja transpordi hinnast, aga pulmaisa teema läks nii pikaks, et pidin selle jätma täiesti eraldiseisvaks.

Pulmaisa 300 - 1500 eurot

Kui nüüd leiate pulmaisa kes on alla 300 euro, siis on variante kaks - ta on kas teie sõber, tuttav, sugulane, kes teeb teile hea hinna või siis on lihtsalt "kehv" õhtujuht, kes ei julge paremat hinda küsida. Hind ja kvaliteet on enamasti suhtes. Rõhutan - enamasti. Meil on ka Eestis paar head õhtujuhti, kes võiksid julgelt küsida kindlasti suuremat honorari, kui nad seda teevad.

Hea ja isegi väga hea õhtujuhi saate te umbes 600 - 800 euroga. Ja siit tuleb ka alati minu mõistujutt maksude teemadel - osad õhtujuhid on ausad ja osad ei ole. Osad maksavad makse ja osad ei maksa (crap...enamus ei maksa). Ise otsustate, kas olete ausad riigikodanikud või mitte.

Väga head võtavad honorari, mis algab 800 ja läheb sealt ülesse. Kui saate nad odavamalt, siis on see ju alati hea. Nimesid ma tooma ei hakka, sest uskuge või mitte igale noorpaarile on oma tüüpi pulmaisa ja see mis meeldib mulle või ei meeldi mulle, ei pea kuidagi minema kokku sellega, mida noorpaar tahab või ei taha.

Staarid ja näitlajad võtavad honorari kindlasti rohkem kui 1000 eurot, samas kinnitavad erandid ka reegleid.

Mida küll võib rahulikult öelda on see, et nö tavapärane õhtujuht teeb rohkem sama raha eest, kui nö staarid.

Arvestama peate kindlasti ka broneerimisetasuga, mille suurus saab olla 10% kuni 50% - ja kui selle olete maksnud, siis summa on 100% õhtujuhi oma, kui teie enda mingil põhjusel pulmakuupäev muutub. 

Mida kallim õhtujuht, seda paremini on ta riides - nali naljaks, kuid peohing ja süda peab välja nägema stiilne. Lihtsalt tavaline must ülikond või valge ülikond selleks päris ei sobi. Riietus peab olema selline, et aru on saada, et see mees on õhtujuht, kuid samas peab olema riietus ka meeldivalt tagasihoidlik - klouni siin mängida ei saa.

Virgo Jaani ja Sleepwalkers

Virgo Jaani

Virgo Jaani, Ksenia ja Jevgeni Sumerin

Kahjuks pole ju kellegi teise pilti siia panna kui ainult enda omi.

Mida te selle honorari eest saate ?

Tavaliselt on honorar selle eest, et õhtujuht tuleb ja viib teie pulma edukalt läbi. Seal sees ei ole auhindu külalisele, linte autodele jne jne. Selle eest tuleb juurde maksa. Mina ise võtan alati kaasa igaksjuhuks ametimärgid, kingikastid - need on asjad, mida saab pulmades kasutada siis, kui noorpaaril need on ununenud (ning need ununevad tihti). Samuti on mul alati kaasas kõik see, mida mul võiks pulmades vaja minna.

Tavapärane tööaeg honorari sees on 1700 kuni 0000. Ja, on aegajalt ka vaja kella 1400-st kirikus olla ja sealt edasi liikuda, kui enamasti on see ikka kella 1700-st kuni 0000-ni.

Ei tasu loota, et kui te ütlete õhtujuhile, et teda nö kirikus vaja ei ole, siis saate parema hinna - õhtujuhi hinnad on päevahinnad, mitte tunnihinnad. Jah, aegajalt on see võimalik - kui on näiteks päevane sündmus kella 1400-st kuni 1900-ni ja väga konkreetselt kõik.

See on ka osa kus ma ütlen, et pulmades on teil vaja kedagi kes asju kontrollib ja ka pidu joones hoiab. See on eelarve osa kus väga odav mees võib teie peo lihtsalt "p......." keerata.

Tõsiselt.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee 

PS! Aegajalt juhtub ka nii, nagu siin räägitud - http://pulmad.ee/pulmad/pulmafoorum/pulmaisad/soovita-valida-staar-pulmaisa - pole miskit teha, tilk meepotis rikub kogu mee :( Samas jään ma oma arvamuse juurde - hea pulmaisa võib ja peab ka head honorari küsima.