Kink pulmas vanematele. Võrratu kingiidee - Fotograafia, Ideed, Traditsioonid

Sisestas Andresj,
Blogide kategooria: 

Eesti pulmades on ilus komme vanematele kingitus teha. Tihti kingitakse pulmades sümboolseid esemeid nagu pulmaküünal, pruutpaari nimed graveerituna, foto pruutpaarist, ise tehtud käsitöö jne. Järgnevalt üks kingitus vanematele, mille loomisel ma sain mitme kuu vältel abiks olla ja mis on minu arvates maailma parim idee üldse. Töö fotoraamatutega hakkas pihta juba mais ja kuni selle nädalavahetuseni tuli arusaadavatel põhjustel kõike saladuses hoida :) Nüüd on kingitused üle antud ja saan projektist lähemalt rääkida.

Esimesel kokkusaamisel oli tellijal idee teha kingituseks 2 fotoraamatut, üks peigmehe lapsepõlvest ja teine pruudi omast. Sellest mõttest kasvas vestluse käigus välja plaan teha ühine fotoraamat, kus noorpaari perede ajalood on kõrvuti koos. Tellijal oli välja otsitud suur hulk lapsepõlvepilte ja mälestusi, mis tuli raamatu tarbeks ära digitaliseerida ja kronoloogilises järjekorras ilusaks jutuks kujundada. Vanasid tuhmunud paberfotosid tuli lisaks skännimisele ka üksjagu korrigeerida, et taastada piltide esialgseid värve ja peita aja jooksul tekkinud kahjustused paberi pinnal.

Fotoraamatust sai tehtud 2 koopiat, kingituseks mõlematele vanematele. Kuna suur töö digitaliseerimise, piltide parandamise ja kujundamisega oli juba ära tehtud, saab hiljem soovi korral kerge vaevaga sugulastele lisakoopiaid valmistada.

Raamat algas kõige algusest – pruutpaari vanemate pulmapäevast. Vasakul lehepoolel pruudi ja paremal peigmehe vanemad. Lisaks fotodele olid raamatus ka koopiad nende pulmakutsetest. Kiitused vanematele, et pulmakutsed seniajani alles olid hoitud.

Järgnevatel lehtedel laste sünd ja kasvamine. Lisaks piltidele sai sisse skänneeritud ja raamatusse kujundatud üksjagu muid materjale: joonistusi, kirjad  jõuluvanale, klassitunnistused, koolitööd jne.

Pildid fotoraamatus on kronoloogilises järjekorras ja 40 lehekülje peale on kokku võetud 2 pere kasvamise lood mitmekümne aasta vältel. Kus võimalik, kasutasime raamatus vanemate üleskirjutisi laste arengust, uutest sõnadest ja mälestustest.  Kõike seda ikka vanemate teadmata :)

Kui pilte veel saab jagada teistele, siis joonistustega on see tavaliselt raskem. Siin, fotoraamatu kujul saab teine pere osa kõigist nendest mälestustest, mida tavaliselt välja jagada ei raatsita.

Erinevaid joonistusi, kirju ja klassitunnistusi sai fotoraamatu jaoks sisse skänneeritud kümmekond. Need muutsid raamatu tavapärasest fotoalbumist palju mitmekesisemaks ja kindlasti ka personaalsemaks.

Raamatu viimases osas pildid pruutpaari ühistest ettevõtmistest ja reisidest ja raamatu viimasel lehel koopia pruutpaari pulmakutsetest.

Olen viimase viie aasta jooksul pulmades näinud palju kingitusi vanematele ja võin öelda, et nii põhjaliku ettevalmistusega ja nii personaalset pulmakingitust ei ole ma varem veel näinud. Mul on hea meel, et pruutpaar selle vaeva ette võttis ja mind seda raamatut kujundama palus. Aitäh teile, Triin ja Janari selle võrratu töö eest.

Lugejal tekib kindlasti küsimus, et mis suurusjärgus sellise ettevõtmine hind on. Suurusjärk on umbes pool sellest, mis üks ilutulestik pulmas maksab. Rohkem pilte fotoraamatu kohta leiad minu kodulehelt klõpsates sellel lingil: http://stuudio.com/2013/08/26/kink-pulmas-vanematele-hea-pulmakingi-idee/