Mis asi on fotoboks ? - Fotograafia, Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Viimasel paaril aastal on väga popiks saanud või saamas selline asi nagu fotoboks. Olen seda ise mitmes pulmas näinud ja kuna mu hea sõber Olavi ka sellega tegeleb, siis tutvustaks natuke fotoboksi ideed ja mõtet.

Saatsin talle küsimused (ie hüüdsin põhimõtteliselt üle laua) ning siin on siis vastused.

Mis asi on fotoboks ?

Fotoboks on juba aastakümneid kasutusel olnud kiire pildistamislahendus, mis on saanud uue ja põneva väljundi.

Fotoboks on ükskõik millistesse tingimustesse ülesse pandav automaatselt töötav fotoseadeldis, mis laseb pildistatavatel iseseisvalt kaamera ees poseerida, kuid samas on neile endile ekraanilt ka näha, millised nende pidid tulevad.

Mis on siis fotoboksi fenomen ?

Kõik tahavad endast huvitavaid ja hea kvaliteediga pilte aga vähesed on nõus ennast fotograafi juuresolekul vabaks laskma.

Fotoboksis aga pole fotograafi ja pildid tulevad kvaliteetsed ning emotsioone täis. Ehk ideaalne keskkond sõpradega koos nalja teha ja saada ka kvaliteetsed fotod.

Lisaks on kõigile väljatrükkidele lisada erikujundus vastavalt sündmuse eripärale. Selliselt on Fotoboks sündmuse üks osa.

Kui lihtne see on - kas ma saan ise sellega hakkama ?

Fotoboksi kasutamine on lihtne ja sellega saaksid inimesed ka ise hakkama, aga meie eelistame seda teenust pakkuda koos oma koolitatud inimesega. Esmasel fotoboksi külastamisel tuleb igale inimestele teha väike instruktaaž ja kui peol on näiteks 100 inimest tuleks seda teha mitukümmend korda. Ehk las meie teeme tööd ja teie nautige protsessi ja tulemust.

Kuna ma pildid saan ja palju ma neid saan?

Pildid saate kätte ca. 15 sekundit peale fotoboksist väljumist. Tavaliselt kasutame 5x15cm paberit kuhu mahub 3-4 pilti. Alati prindime igale Fotoboksis olnule vähemalt ühe emotsioone täis riba ühe sessiooni kohta, soovikorral ka rohkem. Pildistamiste arv Fotoboksis pole piiratud. Kui Fotoboks on kohal 5 tundi, siis nii palju, kui jaksate, niipalju ka pildistame kogu selle aja jooksul.

Kõik Fotoboksis välja trükitud pildid salvestuvad ka digitaalselt ja soovikorral saab need kõik peale sündmust endale. Suurim tavaliselt kasutatav Fotoboksi väljatrüki formaat on 10x15 cm, erijuhtudel on võimalik kasutada ka 15x20 cm väljatrükke.

Kus ma fotoboksi näha saan ?

Fotoboks ei ole igapäevaselt eksponeeritud. Pakime ta nö. lahti iga sündmuse tarbeks kohapeal. Meie kodulehel www.fotoboks.ee on pilte milline ta välja näeb ja vajadusel saame näidata mõne teise sündmuse raames. 

Fotoboks

Kuna meie ladu on helitehnikarent.ee-ga samas kohas (Pärnu mnt 160F), siis saab fotoboksi demoda ka laos, kui ette helistate.

Pakume teenust üle Eesti ja ma usun et leiame kindlasti sobiva aja ja koha kus tutvustada fotoboksi reaalselt töötamas.

Vot, sellised vastused. Kui lisainfot tahate, siis saate seda nende kodulehelt http://fotoboks.ee

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

K.R.
Võrgust väljas
Liitus: 14 Aprill 2015 - 13:30
Re: Mis asi on fotoboks ?
11 Juuni, 2015 - 08:16

Kui fotoboksi kasutus on 5 tundi, kuid peo kestus oletame 8 tundi, siis kas tullakse keset pidu fotoboksi kokku panema?

Olavi Ruhno
Kasutaja Olavi Ruhno pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aug 2006 - 10:44
Re: Mis asi on fotoboks ?
11 Juuni, 2015 - 10:24
K.R. wrote:

Kui fotoboksi kasutus on 5 tundi, kuid peo kestus oletame 8 tundi, siis kas tullakse keset pidu fotoboksi kokku panema?

Kui Fotoboksi töö lõppeb 3 tundid enne peo lõppu, siis ilmselt me vaikselt seda kokku panema ikka hakkame, kui see on võimalik. Samas, kui kokkupanek võib häirida sündmuse kulgu, siis me seda loomulikult ei tee, sest esikohal on ikkagi sündmus :)
Ehk tegelikult info jagamise ja läbirääkimiste koht.

Olavi Ruhno
Fotograaf
www.olaviruhno.com

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Mis asi on fotoboks ?
11 Juuni, 2015 - 12:56

Võin öelda alati, et võtke fotoboks kogu sündmuseks - ma olen olnud mitmel pulmal, kus on fotoboks tellitud mingiks ajaks, aga rahvas soojeneb alles nö lõpus ja siis läheb alles pildistamiseks.

Tervitades

Virgo

Kuldar Pajula
Kasutaja Kuldar Pajula pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Mai 2010 - 12:56
Re: Mis asi on fotoboks ?
30 Juuni, 2015 - 23:57

Minul isiklikult oli viimane kogemus fotoboksiga sel laupäeval. Pean Virgoga nõustuma. Fotoboks jõudis 1,5h pärast lauda istumist ning alguses oli vaikne. Igaüks tegi veidi pilte ja kleepisid külalisteraamatusse. Kuid peo lõpu poole tekkis fotoboksi juurde järjekord ning pruut ja peig said koos rahvaga häid ning lõbusaid pilte. Soovitan kõigil noorpaaridel see võtta kuni tordini.

Kuldar