Fotograafia alased nõuanded - Fotograafia

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kui tahate, et Teile jäävad pulmapäevast mälestuseks fotod kasutage kindlasti fotograafi teenuseid. Fotograaf peab garanteerima pildistamise tehnilise õnnestumise,  kuigi sõbra seebikarbiga tehtud fotod tulevad ka välja, aga kas ikka nii head kui fotograafil, kes pildistab päevast-päeva.

Ärge jätke fotograafi otsingut viimasele hetkele. Pulmad on enamasti nädalavahetustel ja fotograaf saab olla korraga ainult ühes pulmas.

Fotograafi valides ärge küsige palju maksab 1 foto. Küsige parem, kui palju maksavad  kõik fotod  kokku. Kindlasti kohtuge fotograafiga isiklikult ja   küsige näha pulmafotode näidisalbumit. Ainult nii võite kindel olla, et fotograafi stiil ja tase vastab Teie soovile.

Kui fotograafid küsivad oma teenuse eest rohkem, kui Teie suudate maksta, ärge valige odavaid fotograafe, kes müüvad Teile fotosid kilode kaupa. ( Kuhu Te panete 500-600 fotot? )  Tehke parem mõned korralikud stuudiofotod ja kasutage fotograafi ainult per.büroos või kirikus.

Pulmas paluge pildistada paaril sõbral, kelle pilte olete näinud.

Isidoora
Võrgust väljas
Liitus: 16 Sept 2006 - 16:53
Re: Fotograafia alased nõuanded
18 Aprill, 2007 - 17:09

Kui pulmad Tartus plaanis, ärge Asko fotosse minge. Sealne naisterahvas on bossina lihtsalt ülbe. Et teid kliendiks saada, on ta algul vägagi sõbralik. Pulmapäeval ootavad teid aga üllatused. Ilmselt plaanite minna peale laulatust pildistama, sest enne ju pruut ja peig ei tohiks teineteist näha ja enne pildistades pole sõrmused ka veel sõrmes. Tseremoonia pikkus on enam- vähem täpselt teada, aga juhul, kui natukegi hiljaks jääte - pulmatseremoonia pikkus ja õnnitlused võivad ju natuke üle minna - siis võetakse fotode ettemaks "ootamistasuks" - isegi, kui hilinete 10 minutit!
Lisaks kustutatakse teie pildid jube kähku ära, nii et kui tahate minna juurde tellima, siis neid enam pole. Meil oli kokku lepitud, et säilitatakse, sai veel ekstra küsitud, et kas ikka saab juurde tellima tulla. Pärast seletas, et nendel on firmasisene seadus selline. Ja hind on muidugi Tartu kalleim. Ja pildistades ei märka fotograaf isegi seda, kas kee on kaelas teistpidi pöördunud. Naisterahvas seletas ainult pärast, et oh, seda ei märka keegi!

miisum2u
Võrgust väljas
Liitus: 16 Aprill 2007 - 12:58
Re: Fotograafia alased nõuanded
20 Aprill, 2007 - 18:28

Mul on ka negatiivne kogemus olnud selle naisterahvaga, küll aga mitte selle meesterahvaga, kes nende teises stuudios pildistab, tema sättis kõik korda ja sai kõik ilusasti läbi räägitud.

norbert100
Võrgust väljas
Liitus: 4 Okt 2006 - 17:05
Re: Fotograafia alased nõuanded
28 Juuli, 2007 - 15:36

Aga kui pulmad Tallinna linnas, kas keegi teab head fotograafi ja ka videomeest?????!!!!!
Palume abi:)