Fotograafist pulmas... - Fotograafia

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Selles kirjatükis ei keskendu ma küsimusele, kas ja miks on pulma fotograafi vaja, selleni peaks noorpaar eelnevalt ise jõudma vaid pigem küsimusele, kuidas fotograafi valida ja mida valikukriteeriumiteks võtta.

Kõik algab inimesest.

Uskuge või mitte, aga vaieldamatult üheks tähtsamaks eelduseks hea lõpptulemuse saavutamisel on inimeste vahelised suhted. Kui teie ja fotograafi vahel on juba esimesel kohtumisel pinged või ebameeldivused, siis ei ole veel hilja fotograafi vahetada. Nagu juba eelnevast lausest aru saate, kindlasti leppige kokku fotograafiga kohtumine. Kui esmakohtumisel tundub aga inimene sobilik ja näete teda meeleldi oma pulmas, siis tasub hakata lahkesti asju edasi arutama. Head fotograafid uurivad kohtumisel tavaliselt alati võimalikult palju informatsiooni pulmapäeva kohta, et olla alati seal, kus vaja, valmis üllatusteks ja ettearvamatuteks situatsioonideks, mida pulmas ikka ette tuleb. Kui jutud räägitud, siis tasub kindlasti asuda uurima fotograafi näidistöid.

Näidistööd.

Nii nagu igal kunstnikul, nii ka igal fotograafil on oma käekiri ja stiil. Aga samamoodi nagu halvad kunstnikud, nii ka nigelad fotograafid kaitsevad oma halbu pilte väitega, et just see ongi nende stiil ja käekiri  Niisiis, te ei pea uskuma kellegi juttu, vaid lihtsalt usaldama oma maitset - kas need on pildid, mida te 10 aasta pärast vaadata tahate, kui oma pulmapäeva  meenutate?

Näidistööd võivad tänapäeval olla nii albumis kui ka internetis, seega ei tasu ka üllatuda kui fotograaf teile näiteks piltidega cd-plaadi annab. Näidispiltide puhul vaadake kindlasti piltide tehnilist kvaliteeti, värvi, kompositsiooni, kuidas näevad piltidel välja inimesed (kas nad on õnnelikud?) loomulikult üldmuljet, ning nagu eelnevalt mainisin, usaldake oma maitset.

Hinnakujundus.

Fotograafias on reeglina hinda kujundavaks teguriks tööle kuluv aeg. Ärge unustage, et head fotograafid on kaua õppinud ja praktiseerinud ning teinud suuri investeeringuid oma tehnikasse, sellest tulenevalt on ka heade fotograafide tunnihinnad küllalt kõrged. Mitte vähetähtis tõsiasi on ka see,et tänasel digiajastul kulub iga pildistatud tunni kohta umbes kaks tundi hilisemat järeltöötlust. Kui tegu on suure pulmaga, siis on fotograaf teie teenistuses terve päeva ja rohkemgi veel - see algab hommikuste ettevalmistustega, ilupiltide pildistamisega ja lõpeb südaöö paiku pruudikimbu viskamisega.  Reeglina kulub ka eelneval päeval varustuse ettevalmistamiseks aega ja järgmine päev kulub lihtsalt välja puhkamisele.

Kui panete fotograafiga kokku oma pulmale sobilikku paketti, siis kindlasti leppige konkreetselt kokku:

  • kui pikka tööaega see sisaldab,
  • kas ja kui palju maksab transport lisaks
  • kas hinna sees on juba ka piltidest paberkoopiad
  • mis maksavad lisafotod
  • kas soovi korral on võimalik negatiivid / algmaterjalide väljaost.
  • ja lõpetuseks küsige fotograafilt üle, kas te peate veel mingite kulutustega seoses pulmafotograafiga arvestama.

Kokkuvõtteks-soovituseks

Fotograafia on üks kummaline ala, piisab vaid poodi minekust ja esimese  kättejuhtuva kaamera ostmisest ja juba kiputaksegi ennast fotograafiks nimetama. Selline käitumine on tekitanud olukorra, kus turul on hordide kaupa nö. poolfotograafe, kelle suhteliselt kõrge enesehinnang, võib kliendil pea üsnagi segi ajada, ning paneb inimesed küllalt raskesse olukorda. Samuti ei pruugi head moe,  toote- või mõne muu valdkonna fotograafid olla head pulmafotograafid (see pole muidugi mingi reegel)

Kõige lõpetuseks jõuan tagasi oma jutu algusesse, ehk - fotograaf on inimene nagu teiegi, suhelga temaga, nii nagu te soovite, et teiega suheldakse, ärge unustage, et ka fotograafil on vajadus päeval ( ka pulmapäeval) süüa ja vahepeal mõtteid koguda. Ja usaldage fotograafi valimisel oma maitset ja sisetunnet

Kui neid väikseid pidepunkte pulmafotograafi valides silmas peate, siis usun, et saate oma pulmast kaunid mälestused kogu ülejäänud eluks.

Autor: Kaupo Kikkas/Eestifoto Stuudio
www.eestifoto.ee tel 56 243234

lizettedar
Võrgust väljas
Liitus: 18 Sept 2018 - 08:44
Fotograafist pulmas... | Pulmad.ee
18 September, 2018 - 08:45

Greаt delivery. Solid arguments. Keep up the great work.

Visit my blօց post :: Custom Made Patches