Kaunima pruutpaari nimel - Fotograafia

Sisestas Mariann Volkonski,
Blogide kategooria: 

Kas tead, et pulmapäeval pildistama minnes tasub kaasa võtta juukselakk ja puudripintsel, müslibatoon ja kätekreem? Naisfotograafina tuleb tihti ette, et pruudid pärivad julgemalt nõu, kuidas olulisel päeval parima jäädvustamiseks ette valmistada - millist meiki, milliseid toone, mida kaasa võtta, mis on fotol hea ja mis mitte... 

 

Alustame varem

Puhanud ja õnnelik on ilus

 • Et pulmafotol nägu kaunis paistaks, tuleb ettevalmistustega alustada juba veidi enne tähtsal päeval jumestuskunstniku juurde minemist. Sobilik aeg on kuu kuni paar nädalat varem.
 • Esimene ja olulisim tegur kauni jume saavutamiseks on puhkus. Kindlusta endale piisavalt und, et nahk saaks taastuda ja pulmapäeval ei näeks välja väsinud või pinges. Hea on lasta teha näomassaaži. Koorida, teha trimmivaid maske. Niisutada. Oluline on jääda truuks äraproovitud kaubamärkidele, et ei tekiks allergiat.
 • Ole õnnelik. :) Naudi aega, mis jääb pulmadeni - see on eriline ootus, millist teist ei tule. Pulmapäevaks kogutud õnnelik meeleolu paistab fotodelt välja. (Samuti on näha, kui pruutpaar alles pulmapäeval esimest korda stressivabalt hingab.)
 • Üle vaadata võiks ka toitumisharjumused - tarbida puhtaid naturaalseid vedelikke, menüüsse lisada rohkem puu- ja juurvilju. Lisaks klaarimale näonahale ei tee tervislikum toiduvalik halba ka figuurile. :)
 • Solaariumisõbrad võiksid sõltuvalt nahatüübist viimase seansi võtta 2-4 päeva enne pulmafotode tegemist, vältimaks õhetust seal, kus seda rõhutada ei soovita. Kes soovib spray-päevitust ja varasemaid kogemusi pole, siis tasub teha nädalapäevad varem proovipäevitus, et näha naha reaktsiooni ja tooni sobivust. Isepäevitajatest võib soovitada isegi tundlikule nahale sobivat California Tan isepäevituvat vahtu, mis jääb väga ühtlane - tänu pruunile värvusele on kohe näha, kuhu ja kui palju kantud ja nii on võimalik intensiivsust ise valida. Viimasel ajal on kõikvõimalikes artiklites populaarsed nõuanded enne tähtsaid sündmusi nahale jumet lisada ja soovitatakse lausa eelmisel õhtul või samal päeval päikest võtta, ent need nipid ei arvesta pildistamisega. Pulmapäeval on oluline värskus ja harmoonia. Fotol jäävad halastamatult näha isegi väikesed möödalaskmised ja ülepäevitamine on levinumaid vigu, mida enne pildistamisi tehakse. Pruudi jume aga võiks olla eelkõige õrn.
 • Jälgi, et spray või isepäevitajaga ei jääks käed ja küünarnukid liiga tumedad, et kuskil poleks laike! Väike käsnake sidruniga aitab äpardusi tasandada.
 • Üldiselt kehtib enne nii tähtsat päeva reegel: kõik uued asjad, mida plaanid kasutada, proovi ära mitu nädalat enne ja vahetult enne pulmapäeva kasuta vaid tuttavaid läbiproovitud ja kvaliteetseid teenuseid-protseduure-tooteid.
 • Nii peigmees kui pruut võiksid pöörata tähelepanu kätele, et need ei oleks punetavad ja karedad. Maniküür kulub ära ka meesterahvale. :) Käed mängivad fotol olulisemat rolli kui arvatakse.

Tasub planeerida

 • Et parim aeg pildistamiseks on hommiku- või õhtupoole, kui varjud on veel pehmed ja valgus nüansirikas, siis võimalusel tasub ilupildistamise aja planeerimisel sellega arvestada. Mahe valgus annab ka paremaid võimalusi nägu modelleerida.
 • Ilupildistamiseks tasub varuda vähemalt paar tundi, kuna aega kulub sõitmiseks ning sättimiseks; ka kaameraga harjumine võtab aega ja tavaliselt "sulavad" noorpaarid alles pärast esimest pooltundi. Kiirustamine ajab närvi pruutpaari ja fotograafil jääb vähe aega võtete läbimõtlemiseks.
 • Mõned fotograafid, mina sealhulgas, keskenduvad eelkõige tulemusele ja mitte kuluvale ajale. Olge loomingulised ja võtke fotograafist kõik, mis tal pakkuda - varahommikune pildistamine rabas, ilupildistamine õhtul rannas või udus jne.
 • Kui kerge seenevihma puhul saab väljas pilte teha ja varjust on abi, siis lausvihma või jäise tuule puhul võiks olla tagavaraks kokku lepitud võimalus pildistada mõnes kaunis mõisas, kirikus, hotellis või stuudios.
 • Pildistamisele looduses tasub kaasa võtta midagi veekindlat istumiseks - kui on soovi poseerida pingil, murul, rannaliival - nii on kindel, et ei teki ootamatuid plekke ega saa niiskust. Samas jääb rohkem mänguruumi poosidega. Fotograafi asi on istumisalune fotol ilusasti ära peita.
 • Kindlasti saage fotograafiga korra isiklikult kokku - arutage läbi ajakava, pildistamisplaan, ideed ja kohad. Kokkusaamist ei tasu alahinnata. Fotograafist saab teie tuttav ja juhendaja ning pildistamispäeval on kõik palju mugavam ja sujuvam.
 • Võimalusel tasub teha proovifotod - nii võib olla täiesti kindel, et fotograaf vastab teie maitsele ning fotograaf saab analüüsida, milline valgus-vari, atmosfäär jne  just teile pildistamisel kõige enam sobib, kus ja kuidas jääte kauneim.
 • Rahu. :) Kui miski ei õnnestu - määrdub kleit või kõrvetab juuksur lokitangidega - ära kurvasta! Pisarad rikuvad meigi ja tujutu nägu foto. See on Sinu päev ja kõige olulisem on kaaslane, kellega ühist elu alustad - kuniks tema pole jalga lasknud, on kõik hästi.  Hea käega fotograaf saab hiljem ära kaotada kõik ajutised nahakahjustused, pildistamisel varjata kleidiõnnetust ja lausvihmaga teha meeleolukaid ning kunstipäraseid fotosid. Fotosid ei riku miski peale pruutpaari enda halva tuju. Fotograafi asi on olla leidlik ja võtta kätte sattunud asjaoludest parim, kasutada situatsiooni ning luua midagi huvitavat. Kui pruutpaar selles koostööd teeb ja üksteise olemasolust rõõmu tunneb, saab hea tulemuse kasvõi Annelinna betoonide vahel.

Meigist

Harmoonia ja loomulikkus

 • Kui nahale sobib, võib vahetult enne pulmapäeva kasutada Guinot' iluampulli - see on läbipaistev trimmiv vedelik, mis paneb naha särama mitmeks päevaks.
 • Selleks, et meik sobiks kleidi, soengu ja näoga, on soovitav teha proovimeik. Kõige mõttekam on lasta enda eest hoolitseda professionaalil ja temaga enne õiget päeva meigi detailid läbi arutada. Ka osava käega sõbranna võib endale appi paluda. Ise nii olulisel päeval meikida ei tasu, kui just ametilt külma närviga meigikunstnik ei ole, kuna ka kõige kindlamatel pruutidel kipub pulmahommikul närv sees olema, käsi värisema ning aega väheks jääma. Valida tasub selline jumestaja, kellel on kogemusi ka fotomeigiga ja kes oskab arvestada, millisena meik hiljem piltidel välja näeb. 
 • Pruudimeigil ei ole üheseid kindlaid reegleid, kuna erinevad inimesed kannavad meigi välja erinevalt. Kõige olulisem on harmooniline tervik ja loomulikkus. Arvestades, et foto "sööb" veidi näo detaile, võiks meik olla tavapärasest pidulikust pisut intensiivsem, ent üldmuljelt siiski õrn ja loomulik. Rõhutada võiks näo atraktiivsemaid elemente - efektsed silmad ja heledamad huuled või vastupidi. Julgelt rõhutatud meigi kasuks sobib otsustada tugevatel natuuridel, kes on harjunud olema ekspressiivsemad ja tunnevad end sellise meigiga vabalt. Puhtad toonid ja konkreetsus on sellisel puhul märksõnadeks. Kleit, soeng ja detailid võiksid olla valitud nii, et üldmulje ei jääks kirju, iga element toetaks teist ning looks kokkuvõttes ühtse läbimõeldud terviku. Julgelt võib nõu küsida stilistilt.
 • Kerge kollase alatooniga puuderkreemid on parimad, sest pildistades näevad need näol kõige loomulikumad välja. Dekolteele ja õlgadele võib panna veidi sädelevat-kumavat tolmpuudrit (põhjamaise nahatooniga sobib hästi näiteks Isadora), mis muudab naha õrnalt kumavaks ja modelleerib fotol kenasti keha. Säravate puudritega tuleb olla ettevaatlik, et säilitada stiilsus ja hea maitse - kasulik on konsulteerida siingi asjatundjaga, et valesse kohta kantud highlighter ei paistaks fotol niiske higise laiguna.
 • Sobiv jumestuskreem on kattev, püsiv ja samas ka õhuke. Nahk peab jääma kumav. Rasusema nahaga võiks kasutada matistavat puuderkreemi. Kerge meigi võiks teha ka mehele, eriti, kui näol on ebatasasusi või punetavaid alasid. Sinised silmaalused tasub ära peita, õrnalt võib rõhutada põsesarnu. Aidata võib jällegi jumestuskunstnik – see ei võta palju aega, aga tulemus saab väga loomulik. Kui peig sellega ei nõustu, siis paita teda korra õrnalt matistava puudriga kaetud pintsliga. :) Puudrit tuleb alati kasutada mõõdukalt, et ei tekiks "maski", mis muudab pildil näo elutuks.
 • Proovimeigi- ja soengu võiks ajastada samale päevale ning pärast teha pulma pildistava fotograafiga ühes ka proovipildid.-ilupildid. Mina pakun sellist täiskomplekset proovipildistamist tasuta, nii ei teki lisakulu ja kindlasti tasub see ära iga fotograafi puhul, kuna nii näete, kuidas soeng ja meik sobivad ning veendute fotograafi stiilis.

Tuunimisvarustus

Pulmapäeval varusta end esmaste jumestusvahenditega, olgu need siis pisikeses ridikülis, autost võtta või pruutneitsi hoolde usaldatud.

 • Huuleläige! Jumestaja värvib küll huuled kauakestvaga, aga läiget sellel on vaja värskendada päris tihti.
 • Vaja läheb aeg-ajalt korrigeerida vatitikuga silmaaluseid, kui ripsmetušš juhtub pudenema (hea oleks muidugi enne kosmeetikuga valida võimalikult veekindel ja vastupidav).
 • Puudripintsel ja matistav puuder, et päeva jooksul nägu läikima ei hakkaks. Peale kanda imeõhukese kihina vaid vajalikesse kohtadesse pärast käeseljal suurema puudri mahatupsutamist.
 • Normaalse või kuivemapoolse naha puhul niisutav veesprei, nt Evian, et õhtuks tuhmuma kippuvat meiki elustada. Aitab ka meigi uuendamisel toone intensiivsemaks muuta ja kinnistada või kuivama kippuvat nahka värskendada.
 • Juukselakk, et fikseerida väljas pildistamise ajal või muul puhul lendu/segamini läinud kiharaid. Seda läheb vaja nii sageli, et olen ise pildistamistele kaasa võtnud.
 • SÄÄSETÕRJE! Kui on väljas pildistamine sääsehooajal, siis kindlasti kaasa endale sobiv tõrjevahend, muidu ei kujune pildistamine eriti chilliks.  Minu fotokotis on alati olemas pihustatav Autan, mis kaitseb tõhusalt sääskede ja puukide vastu, aga see ei pruugi kõigile sobida. Mitte kasutada õliseid tõrjevahendeid (looduslik Plix, jahitõrjevahendid), sest need rikuvad meigi ja soengu. Pihustatav on parem kui kreem või geel.
 • Tuulise ilmaga näiteks pehmendav kaitsev kätekreem, et väljas pildistamisel punaseid käsi ei tekiks.
 • Päevavari või siis veekindel vihmavari (mis näeb välja nagu päevavari, et ilusam oleks) võiks tagavaraks olla, kui juhtub kergelt sadama. Välifotod ei pruugi vihma pärast ära jääda - vari päästab palju ja võimaldab kasvõi viivuks pildistamisaega. Kerge vihm võib anda fotodele erilise nüansi, nii et seda ei tasu karta, pigem ette valmistada. :)
 • Väga oluline asi, millele iseäranis pruudid küllaldaselt tähelepanu ei pööra, on stabiilne veresuhkur pulmapäeval. Et pärast pikka laulatust või poseerimist minestus peale ei tikuks, on mõistlik hommikul närvile vaatamata veidigi süüa. Kaasa võiks võtta viinamarjamahla ja müslibatoone - need turgutavad kiiresti. Halb enesetunne jääb fotol ilmselgelt näha.
 • Autos võiksid olla kaasas kummikud - nii saab näiteks kehva ilmaga läbida pikemat vahemaad ilma kingi kahjustamata. Ka on kummikud sobivad mõnedeks trendikamateks võteteks.

Mõned nipid poseerimisel, mida meeles pidada ja harjutada

 • Kes kipub pead veidi norus hoidma, harjutagu lõua hoidmist. Püstisem lõug väldib ka musti rõngaid silmade all. Näo tõstmine muudab ühtlasi suure nina väiksemaks.
 • Lõuajoone teeb ilusamaks ja näojooned saledamaks ülalt langev valgus. Selle eest hoolitseb enamasti fotograaf, aga ka pruutpaar võib pildistamiskoha valikul sellele veidi mõelda, eriti, kui on olulist vajadust. :)
 • Peegli ees võib harjutada kaela asendeid, et kael paistaks pikem ja saledam.
 • Näoilmete varieerimine annab loomulikuma tulemuse ja pildid saavad huvitavamad.
 • Oluline on rüht – rind ette, õlad taha - sirge kehahoid muudab teid visuaalselt pikemaks ja saledamaks.
 • Peigmees võib harjutada pruudi süleshoidmist. Õige on nn avatud poos, mispuhul pruut justkui "istub" peigmehe süles ja on kehaga fotograafi poole. Nii paistab istmik väiksem. Noorpaarid kipuvad võtma kinnist poosi (on küll füüsilisel kergem ja seepärast tasubki raskem enne läbi proovida), ent see ei jää fotodel ilus.
 • Puusanõks ja ühe jala üle teise asetamine muudavad jällegi keha dünaamilisemaks ja sihvakamaks.
 • Siiras, rõõmus, vaba meeleolu ning vahetud emotsioonid tagavad need kõige paremad "poosid".
Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Kaunima pruutpaari nimel
29 Aprill, 2009 - 00:34

Väga asjalik blogi - sain palju kasulikke näpunäiteid!

Pisike112
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2009 - 18:10
Re: Kaunima pruutpaari nimel
17 Mai, 2009 - 18:20

Oi Mariann sa oled ikka nii tubli! Kirjutasin kohe endale pulmapäevaks mõned asjad üles!