Pulmafoto saladused! - Fotograafia

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Fotode vormistamine

Pulmafoto on kaunis mälestus. Fotodele lisab väärtust kaunis album, milles hakkavad fotod jutustama oma lugu. Pulmaalbumid on tavaliselt vabapaigutusega. Albumite valik on suur ja mitmekesine. Valida saab valgete kui ka värviliste lehtedega albumite vahel. Albumid võimaldava korraga paigutada erineva suurusega fotosid, mis aitavad tuua esile tähthetki ning emotsioone. Tellige pulmaalbum valikpiltidest oma vanematele. Suurema formaadiline pilt toob esile iga detaili ja mõjub suursugusena.

Pulmafoto on kaunis kingitus vanematele ja sõpradele. Fotole annab raami ja loob meeleolu värviline paspartuu. Sellist fotot on hõlbus paigutada lauale ja seinale. Paspartuuga saab vormistada ka väiksema formaadilisi fotosid, mida saab tänukaartitena saata. Selliselt on siis fotot hea signeerida. Suures formaadis paspartuuga- ja raamitud foto sobib koju aukohale.

Kuidas poseerida fotograafile?

Poos - Hoidke lõug püsti, et silmade alla ei tuleks musti rõngaid. Et suur nina näeks välja väiksem, tõstke oma nägu veidi. Unustage poseerimine, kui fotograaf üritab teha ekspromptvõtteid. Nende piltide ilu seisneb hetkeemotsioonides.

Kehahoid - Kuigi te peaksite alati seisma uhkelt ja sirgelt, aitavad need trikid teil kaamera ees saledam välja näha. Te jätate pikema mulje, kui lükkate ühe jala ette või asetate selle üle teise. Ühe puusa ettepoole lükkamine aitab võtta visuaalselt maha paar kilo. Peenema vöökoha saavutamiseks asetage käed puusadele, pöidlad allapoole suunatud.

Näoilme - Kuigi see võib kõlada naljakana, aga te võiksite harjutada peegli ees enne pulmi erinevaid näoilmeid ja naeratusi. Pulmapäeval pidage meeles, et te vahetaksite näoilmet sageli, et mitte poseeritud ja kanget muljet jätta. Ja ärge fotode tegemise ajal lobisege. Liikuvad huuled võivad filmil naljakana välja kukkuda.

Soovitusi noorpaarile

 • Leidke selleks tähtsaks päevaks fotograaf aegsasti
 • Ärge jääge lootma seebikarbiga sõbra peale, kelle pulma kutsusite.
 • Kindlasti kohtuge fotograafiga isiklikult, küsige näidispilte. võimalusel, valige mitme fotograafi vahel.
 • Ärge valige kunagi kõige odavamat fotograafi (nn kilohinna mehi). Need on teie elu kõige tähtsamad fotod ja jäävad pulmapäeva meenutama kogu eluks.
 • Pildistamisele ja teie enesetundele annab väga palju hea meik ja soeng. (Ebameeldivate üllatuste ärahoidmiseks soovitan teha proovimeik ja -soeng.)
 • Optimaalne fotode kogus on kuni 200. Kuna hiljem tuleb teha valik, kulub filmi topelt.
 • Soovitan ilusat kujundatud pulmaalbumit.
 • Tellige pulmaalbum valikpiltidest oma vanematele.
 • Pulmafoto on parim tänukaart, kuhu saab lisada vajalikud kirjad.
 • Fotograaf on kogu peo vältel teie kõrval ja täidab soove.
 • Fotograafil läheb õhtu jooksul kõht tühjaks.
 • Fotograafi töö ei lõppe pulmapeolt lahkumisega.

Autor: Sven Tupits

Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Re: Pulmafoto saladused!
27 Detsember, 2007 - 21:55

Kas võtate/olete võtnud fotograafi terveks päevaks või ainult ilupiltide ja registreerimise ajaks ja siis peol teevad sõbrad pilte?

Ticky
Võrgust väljas
Liitus: 8 Juuni 2007 - 21:04
Re: Pulmafoto saladused!
27 Detsember, 2007 - 22:11

Meie plaanime võtta fotograafi eelnevate ilupiltide tegemiseks ning registreerimise ajaks ning ka peale registreerimist ühispiltide tegemiseks..
Ei leidnud põhjust, et fotograaf peaks olema kohal ka hilisemal pulmapeol, kuna paar sugulast teevad tõsiselt häid pilte (eelnev kogemus lõpupäevade näol olemas)..