Taevalatern ehk väike kuumaõhupall - Ideed, Igasugust, Ilutulestikud, Planeerimine

Sisestas Nelli Kerde,

Heal lapsel mitu nime, nii kutsutakse neid väikeseid kuumaõhupalle nii taeva-, soovi- kui ka hiinalaternateks.

Saada oma latern lendama tähistamaks pulmi, pulmaaastapäeva, Uut Aastat, sünnipäeva, jaanipäeva, halloweeni, firmaipidu, või ükskõik mis teist tähtpäeva. See lendav latern püsib õhus kuni 20 minutit ja tõuseb kohe päris kõrgele, kust ta ikka veel jääb nähtavaks.

Taevalaterna ajalugu on saanud alguse Aasiast. Taevalaternat hakati valmistama õlitatud riisipaberist, mis kinnitati bambusest raami külge. Vanasti oli taevalatern kasutusel ka signaliseeriva vahendina. Aasia kultuurist pärineb uskumine, et taevalaterna lendu laskmine vabastab meid muredest ja haigustest. Lendavaid laternaid kasutati Hiinas juba üle 2000 aasta tagasi. Usutakse, et kui laterna peale kirjutada mingi soov ja siis see taevasse saata, läheb see soov täide. Need laternad on vaiksemaks alternatiiviks ilutulestikule. Kuumaõhupallid on ohutum, lihtsaim ja ideaalseim võimalus korraldada unustamatu valgusemäng.

Kuumaõhupall tõuseb õhku kuuma õhu jõul, mis koguneb palli sisse ja selle õhku tõstab. Kuuma õhu tekitab palli all olev süüteklots, mille põlemise kuma muudab kuumaõhupalli eriti kauniks pimedal ajal.

Mõningaid ideid, kuidas taevalaternat kasutada:

*Taevalatern ehk sky latern on väga ilus ja romantiline lahendus neiupõlve nime ära saatmiseks. Miks mitte kirjutada oma neiupõlve nimi õhupallile ning lasta sel vaikselt pilvedesse hõljuda! Igaksjuhuks soovitaksime varuda nime ära saatmiseks vähemalt kaks taevalaternat, sest nii on Teil olemas varuvariant kui midagi peaks esimese laternaga valesti minema ;)

*Taevalaternaga asendatakse vahel ka ilutulestiku, jagades väiksematele seltskondadele kätte kuumaõhupallid. Nii saab ühekorraga suurema hulga taevalaternaid õhtuhämarusse hõljuma saata. Meie sellist lahendust kasutada ei soovita, kui otsustate siiski selle variandi kasuks siis vähemalt mõned soovitused Teile: 1.Mõelge tõsiselt järgi, kas Teie külalised on ikka nõus sellisest planeeritud üritusest osavõtma. 2.Seda peavad tegema kained ja ainult valitud inimesed, kes on ka varem neid laternaid lasknud- iga laterna kohta soovitame kasutada 2 kainet inimest. 3.Igal paaril peab olema süütamise lihtsustamiseks suurema leegiga tulemasin.

*Taevalaternaga on vahva tähistada ka pulmaaastapäeva. Kirjutage õhupallile kaasaga vaheldumisi soove, mis võiks järgmisel abielu-aastal täituda ning lõpuks saatke oma soovid laternaga teele. Sarnaselt pulmaaastapäeva tähistamisega võite oma soove taevasse saata ka sõbrapäeval või miks mitte ka Vana Aastat ära saates!

Kasutusjuhend:

Alati enne taevalaterna kasutamist kontrolli tuule tugevust! Tugeva tuulega ei pruugi taevalatern õhku tõusta. Taevalaterna kasutamiseks peab valima avara ala, et ta saaks vabalt lendu tõusta . Eemalda taevalatern pakendist ja liiguta seda edasi-tagasi, et ta täituks õhuga. Peale süütamist hoia laternat üleval, et paber ei süttiks. Kui taevalatern on kuuma õhuga täitunud (ca 2 minutit) siis võib ta õrnalt lahti lasta.

 

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
Fb: Pulmadeks
Pinterest: Pulmadeks

Nelli Kerde
Kasutaja Nelli Kerde pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aug 2006 - 16:59
Re: Taevalatern ehk väike kuumaõhupall
10 Detsember, 2012 - 14:55

Nüüd on meie e-poes müügil väga soodsad taevalaternad! Täpselt õige aeg on tellida endale taevalaternad Uue Aasta vastuvõtmiseks...

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
fb: Pulmadeks

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
fb: Pulmadeks

ljuza
Kasutaja ljuza pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuli 2007 - 21:01
Re: Taevalatern ehk väike kuumaõhupall
28 Detsember, 2012 - 11:55

Meie saatsime minu nime oma pulmas ilusate suurte taevalaternatega taeva poole:)
Ja mõned nüüd veel järel ja plaan veel viimaste soovidega aastavahetusel taevasse lennutada:D Sama tegime ka eelmisel aastavahetusel:) Supper asjandused ikka...

A & J 03.08.2012