Ühtlane pulmastiil e. kutsetest tänukaartideni - Ideed, Igasugust, Planeerimine, Ruumide kaunistamine

Sisestas Nelli Kerde,

Kutse ja eelkutse

Kutse jätab külalistele esimese mulje Teie peatselt toimuvatest pulmadest, seega tasub selle valimisele rohkelt tähelepanu pöörata. Kutse võiks haakuda Teie pulmade “teemaga”. Üks lihtsaim variant ühise läbiva “teema” jaoks on valida enda jaoks nn. pulmavärv ja seda tooni kasutada nii kutsel kui ka pulmalaual olevatel kohakaartidel, lauaplaanil, tänukaardil jne... Pulmakutsed on soovitav välja saata 2-3 kuud enne ürituse toimumist, nii annate külalistele aega oma plaane teha nii, et nad saaksid sellel tähtsal päeval olla koos Teiega. Juhul kui külaliste seas on inimesi, kellele oleks vaja sündmusest varem teada anda võite kasutada eelkutset. Eelkutse on pulmakutsest oluliselt lihtsam ja annab saajale teada, millise kuupäeva ta Teie jaoks peaks vabana hoidma.

Lauakaardid ja lauaplaan

Lauakaartide kasutamine pulmalauas on väga soovitav, sest nii väldite üksikute kohtade tekkimist ning hoiate ära lauda istumise hetkel tekkiva kohtade jagamise. Ühtlasi annab see Teile võimaluse eelnevalt rahulikult läbi mõelda, keda üksteise kõrvale istuma panna. Juhul kui Teil on plaanis suurem pulm, kus laua taha paigutatakse üle 20 inimese, soovitame kasutada lauaplaani. Lauaplaan tuleks paigutada hästi ligipääsetavasse kohta, nii saavad külalised juba enne lauda istumist seda uurida ning vaadata, kus nende koht pulmalauas asub.

Menüüd

Mujal maailmas on väga levinud menüü lauale asetamine. Pulmakutsega samas võtmes kujundatud menüü pulmalauas on armas lisa detail, mis annab külalistele ka infot ees ootavate toitude kohta. Menüü võib paigutada iga külalise kohale või asetada üks menüü laua peale (sellisel juhul peaks see olema kahepoolne). Mitme-keelne menüü on hea lahendus kakskeelses pulmas.

Kingilaegas

Olles palunud külalistelt pulmakingiks raha ümbrikus tekib tihti küsimus, kuhu ja kuidas need ümbrikud panna. Hea lahendus on kingilaegas, kuhu iga külaline saab oma ümbriku sisse poetada. Tulevikus on see laekake heaks kohaks, kus hoida kalleid mälestusesemeid Teie pulmadest. Taas on heaks tooniks kui kingilaeka kujundus haakub pulma läbiva teemaga.

Ametimärgid

Üks võimalus on valmistada ametimärgid pulmakutsetega samas stiilis. Sellisel juhul soovitame meie valida paberist valmistatud, kaela riputatavad ametimärgid. Kaela riputatavate ametimärkide puhul on hea see, et neid ei pea külalised oma riiete külge kinnitama hakkama (osad peoriiete kangad ei kannata haaknõelaga torkimist).

Tänukaardid

Ilus traditsioon on pulmakülalisi pärst pulmi tänada, et nad selle tähtsal hetkel olid koos Teiega. Meie soovitame tänukaardile lisada oma pulmapilt, nii jääb igale külalisele Teie päevast üks südamlik mälestus, mida koos pulmakutsega albumisse kleepida. Teine geniaalne tänukaardi lahendus tänases digitaliseeritud maailmas on CD-ümbris, kuhu saab lisada plaadi pulmapiltidega (nii saab iga pulmakülaline endale soovitud pulmapildid tellida) või miks mitte ka pulmavideoga.

Külalisteraamat ja albumid

Usinad käsitöölised valmistavad ka kauneid käsitöö albumeid, mis sobivad ideaalselt kokku Teie pulma teemaga. Käsitöö albumeid saab kasutada nii külalisteraamatuna kui ka vanematele kinkimiseks.

Vahvaid ideid

*Pulmalaulude CD- sellele plaadile võite kirjutada valiku Teie lemmiklauludest. Jagage igale pulmarongis sõitvale autole Teie Pulmalaulude plaat, nii on kõik pulmarongis sõitjad sarnases meeleolus ning ühtlasi jääb neile plaadi näol üks vahva mälestusese.

*Bonbonniere e. kaksühes kohakaart/tänukink on armas lahendus, mis ühendab väikese tänukingi ja kohakaardi. Kommikarp kujundatakse pulmavärvide ja stiiliga kooskõlas, sellele kinnitatakse pulmakülalise nimi ja asetatakse see pulmalauas tema kohale. Pulma stiiliga sobiv bonbonniere on ühtlasi ka ilus lauakaunistus. Selle väikese tänukingiga tunneb iga külaline, et tema peale on mõeldud ja teda on pulma väga oodatud :)

*Kingitus lastele- juhul kui pulma on oodatud ka väikesed külalised on vahva kui nende koha juures ootab neid eale vastav üllatus (paar pidulikus pakendis beebiküpsist, noorpaariks riietatud karupaar või hoopis temaatilised mängukaardid).

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
Fb: Pulmadeks
Pinterest: Pulmadeks