Mida lõhnaküünla valikul silmas pidada ? - Ideed, Igasugust, Traditsioonid

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Pulmad on üks tähtsaim, kaunim ja romantilisem sündmus inimese elus. Lõhnaküünlad sobivad ideaalselt kaunistama Teie peolauda, samas täidab meeldiv aroom kogu pulmapeo ruumi. Imehästi sobivad lõhnaküünlad ka Teie laulatus tseremoonia ilmestamiseks. Miks mitte asendada tüüpilised lillevanikud hoopis lõhnaküünalde reaga ning igaveseks seostub Teile see imeilus sündmus meeldiva küünlaaroomiga.

Igal pulmaaastapäeval võite süüdata meie valmistatud pulmaküünla, mis lõhnab täpselt nii nagu Teie pulmapäeval ning kõik mälestused meenuvad justkui oleksid pulmad olnud eilne päev! Aroomide keel on nagu muusika - see mõjutab meie meeli ja meeleolu. Soovime, et lõhnaküünlad tooks Teile kauneid hetki ja unistusi.

Mida lõhnaküünla valikul silmas pidada?

Parafiini hulk
Küünla põlemise aeg oleneb parafini hulgast. Tihti võib tunduda, et erinevate firmade küünlad on ühes suuruses, aga tegelikkuses on aga kaalu vahe kuni 100g, see aga tähendab, et põlemisaeg on umbes seitseteist tundi lühem.

Lõhn
Mõned lõhnaküünlad lõhnavad vaid poeletil kuid kui küünal kodus süüdata ei ole lõhna eriti tunda. Põhjuseks on teatava lisaaine pealt kokkuhoidmine, mis ei lase aroomiõlil korralikult parafiiniga seguneda, selle tulemusena ei hakkagi küünal põledes aroomi eritama. Tegelikult ei ole õige selliseid küünlaid nimetada lõhna- või aroomiküünaldeks, sest lõhna- või aroomiküünla idee on see, et süüdates  täidaks ta kogu ruumi meeldiva aroomiga.

Küünal põleb ühtlaselt
Silindrikujulise lauaküünla põletamisel ei tohi sulavaha üle ääre voolama hakata. Samas ei tohi taht hakata tunnelisse sulama. Erandiks on nn. hurrycane tüüpi küünlad, mille valmistamisel on kasutatud kahte erineva sulamistemperatuuriga vaha. Erandiks on ka muu kuju või mitme tahiga küünlad, sest tahi sulatamis raadius on alati ümargune.

Levinumad lõhnaküünalde tüübid

Lauaküünlad
Kõige levinumad on silindrikujulised lauaküünlad. Põletage lauaküünalt alati kuumakindlal alusel. Meie küünlad on kvaliteetsed ja hoolikalt testitud - õigesti kasutades põlevad need ära servast servani, kuid sulaparafiin ei voola üle serva.

Votiivküünlad
Votiivküünalde puhul on oluline küünalt põletada spetsiaalses kuumakindas klaasis ning järjest vähemalt niikaua, kuni küünla pind on kaetud sulavahaga. Nii on kindel, et küünal põleb ühtlaselt klaasi puhtaks jättes ega moodusta küünlatahi ümber tunnelit, kuhu taht võib ära uppuda.

Aroomivahad
Aroomivaha tuleb asetada aroomilampi (vett mitte lisada!) Aroomilambis soenedes vaha sulab ning hakkab eralduma aroom. Kui vaha on kaotanud lõhna, laske vahal jahtuda ja asetage aroomilamp sügavkülma. Vaha eemaldub lambist kergelt.

Küünla põletamise nipid

„Mida teha kui...?”

...lauaküünal ei sula äärteni ja keskele jääb süvis?
Küünal põleb järjest liiga lühikest aega. Kustuta küünal alles siis, kui pealispind on servast servani sulanud (kõige tähtsam on siiski ohutus - kui on vajadus põleva küünla juurest lahkuda, tuleb leek kindlasti kustutada). Meie küünlad põlevad kõige paremini siis, kui neid põletada vähemalt 2 tundi järjest.

...lauaküünal põleb ebatasaselt - servad on eri kõrgustega?
Kui küünlataht on keskpaigast nihkunud, põleb küünal ebatasaselt. Kustuta küünal ning nihuta taht keskele, kui parafiin on veel soe

...kuidas kustutada küünlaleeki?
Tavaline "puhumismeetod" tekitab suitsu. Kõige parem on põlev taht korraks sulavahasse kasta ning kohe püstiasendisse tagasi painutada.

...leek on liiga suur?
Kustuta küünal ning trimmi (lõika lühemaks) taht.

...leek on liiga väike?
Kui taht on kogemata liiga väikeseks trimmitud, põleb leek vaevaliselt või kustub hoopis. Lase leegil veidi põleda, et vaha tahi ümber sulaks, kustuta küünal ning immuta sulavaha paberrätti.

...küünal suitseb?
Kustuta leek ning trimmi taht. Taht peaks olema 4-7mm pikk.  Ära lase äralõigatud tahitükkidel sulaparafiini sisse kukkuda.

Nelli Kerde
Kodutuli.ee 
Rosenblatt OÜ 
680 6077  
info [at] kodutuli.ee 
www.kodutuli.ee