Õhupallide sobivusest ja kasutamisvõimalustest pulmapidudes - Ideed, Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Õhupallid ja „õhupallilaadsed“ on üheks võimaluseks, kuidas kõledamaid pulmapaiku hubasemaks muuta.

Õhupallid sobivad hästi just selliste tüüpiliste ja ilmetute standardsööklate ja –saalide kaunistamiseks, sest õhupall oma ümarate vormidega „lihvib“ nende ruumide „kandilisuse“ ja igavuse. Uhketes ja stiilsetes pulmapaikades võib õhupallikaunistus osutuda liigseks ülepingutatuseks.( Sobib ehk vaid näiteks „pallikaar“ või pallidest tehtud süda noorpaari selja taga Nende erilisuse rõhutamiseks). Lihtsamad õhupallikaunistused saab üsna kerge vaevaga ise ära teha, keerulisemate ja suuremate puhul tuleks aga ilmselt paluda „oskajate“abi. Ühelt poolt seepärast, et „jalgratta leiutamine“ võib võtta üsna palju aega ja vaeva, aga tulemus ei pruugi olla selline, nagu oodatud; teisalt seetõttu, et „oskajatel“- teenusepakkujatel on olemas nii kogemus kui ka vastavad tehnilised vahendid. Ka pallikulu võib ise kaunistamisel olla üsna suur- pallikaunistusel peavad pallid olema enam-vähem ühesuurused, kogemuste puudumisel kipuvad nad aga olema kas liiga väikesed või siis hoopistükkis lõhkema.

Õhupalle on väga erinevaid, seega on ka valikuvõimalusi palju. Otsustamaks, kas ja kui palju õhupalle pulmapidudes kasutada, tuleb tänasel rahakokkuhoiuperioodil ilmselt eelkõige kalkuleerida kulusid. Õhupall ise pole reeglina kallis (v.a 1,5-2 meetrise läbimõõduga suured pallid, mille tükihind võib ulatuda kuni 250 kroonini). Tavalise palli (ca 30 cm) hinnad- olgu nad siis ümmargused, südame- või kasvõi Miki-Hiire- kujulised, on kusagil 1-2 krooni tükk. Hinda tõstab oluliselt see, kui kasutada nende õhkutõstmiseks heeliumit. Heeliumiga täidetud tavalise palli maksumuseks tuleb arvestada ca 20 krooni. Kui tavaõhuga täidetud pallidest saate teha vanikuid, kaari või miks mitte täita paksult ka mõne ruumi põrand, siis heeliumpallid sobivad hästi laekaunistuseks ( eriti mõne koleda lae varjamiseks), külaliste toolide külge sidumiseks (hästi vahvad on väikesed roosad ja valged südamekujulised) ning need võib pärast soovi korral koos neiupõlvenimega/heade soovidega/poissmehepõlvega jumalagajätuga / etc taevasse saata.

Taevassesaatmiseks sobivad hästi ka suured 1-2- meetrised südamed. Neil on korralik hulk heeliumi sees, tõstejõud korralik ja pole ohtu, et esimesse puusse takerduvad. Väikeste pallidega millegi taevassesaatmisel kasutage võimalikult väikesekaalulisi saadetisi (ka A4 paberileht võib olla liiast ) ja ärge unustage heeeliumpalli sõltuvust temperatuurist. Soovitus heeliumiga täitmisel- tehke seda viimasel võimalikul hetkel või kui täidate varem, kasutage spetsiaalset HI-Floati , mis tagab heeliumi püsimise pallis pikema aja jooksul.

Peopaiga kaunistamiseks ja/või millegi taevassesaatmiseks on olemas ka läikivad erikujulised fooliumpallid- alustades kõikvõimalikest südametest ja lõpetades ca 1,5m pikkuste fooliumfiguuridega, kust ei puudu ka pruut ja peig. Fooliumpallides püsib õhk nädalaid, aga pallid ise on märksa kallimad.

Kui raha rohkem ja tahtmist jagub, võib tellida ka näiteks pealetrükiga õhupallid .Olgu selleks siis noorpaari nimed või miski muu. Nendega saab kaunistada peoruumid ja neid jääb mälestuseks nii endale kui külalistele. Fooliumpallidele võib peale trükkida lasta ka foto, ent seegi on suht kallis lõbu.

„Õhupallilaadsetest“. PVC-materjalist (sama, millest tehtud laste ujumisrõngad, rannapallid jm täispuhutavad lelud) valmistatud 35 cm kõrgused täispuhutavad ilmastikukindlad korduvkasutatavad numbrid ja tähed (ülaosas on aasad nende nöörile lükkimisks või muul moel kuhugi kinnitamiseks) võimaldavad nii siseruumides kui väljas teha erinevaid tekste- olgu siis sõnumiks, mis iganes. Ka on erinevates pidudes kasutatud neid tähti „kibe“- karjumise ilmestamisel ja külaliste nimede algustähtedena istekohtade määramisel.

Tegelikult on õhupallide ja „õhupallilaadsete“ kasutamisvõimalusi kindlasti kordades rohkem, kui siinkirjutatus. Aga ehk annab seegi pulmapeo plaanijatele mõne värske mõtte, kuidas oma tähtis päev läbi viia.

Mart Pitsner,
SURIMURI OÜ
www.surimuri.ee
info [at] surimuri.ee
58081829