1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed - Ideed

Sisestas Kai Kuusik-Greenbaum,
Blogide kategooria: 

Ja mida siis ikkagi kinkida pulmaastapäevaks, kui traditsiooni järgi tuleb kinkida paberit või vaske või jumal teab, keraamikat, rauda?! :) Siin siis mõned ideed 1-3 ja 5 pulmaaastapäeva jaoks:

1 aastapäev (Paber)

RAAMAT
Ostes raamatut, mõelge oma abikaasa huvide ja hobide peale. Kui sa ise just armastusluulet kirjutada ei oska, miks mitte kinkida oma armastatule raamat armastusluulega ja sellest esimesel aastapäeval mõned romantilised värsid kallimale ette lugeda:)?

LAUAMÄNG/PUZZLE
Need kingitused annavad võimaluse veeta ühine õhtu koos lauamängu mängides või puzzlet kokku pannes:)

KIRJUTUSTARBED
Miks mitte kinkida kaunis või praktiline kirjapaber, personaliseeritud visiitkaardid, värvilised postkaardid või armsad ümbrikud:)? Ja miks mitte olla „omakasupüüdlik” ja lasta oma kallimal just enda kingitud kirjatarvetega endale poeem või kiri kirjutada;)?

PILETID
Osta piletid ja vii oma kaasa tema lemmik spordiüritusele, kinno või teatrisse. Loomulikult võib osta ka lennuki, rongi, bussi, tsirkuse, kuumaõhupallisõidu pileteid:)

MAALID
Paljud armastavad kunsti, mis on südantsoojendav ja meie ellu ilu toov:)

KUPONGID
Kirjuta oma kallimale kupong massaazile või õhtusöögile väljas või kõndimaks vihma käes:)

ARMASTUSKIRI
Kirjuta oma kallimale armastuskiri:)

POSTRID
Postrid on taas moodi läinud – ja miks mitte otsida midagi, mis teie kaasale väga meeldib ja kinkida see talle:)

KALENDRID
Tundub igav? Mitte siis, kui see on personaalne kalender, milles olete märkinud kõik päevad, mis teile kahele on olulised, kuidagi eriliselt ja lisanud juurde ka mõned uued „erilised päevad” üllatusena:)

2 aastapäev (Puuvill)

RIIDED
Ostes oma kallimale riideid, kontrolli kindlasti kõigepealt tema riidekappi, et saaksid õiged suurused ja eelistatud värvid:)

LAUAKATE
Romantiline õhtusöök romantilise laudlina/lauakattega:)?

VOODIPESU
Osta uus voodipesu ja tee oma voodist tõeline paradiis:)

RÄTIKUD/SAUNALINAD
Kas pole lux tunne omada plüüsist saunalinasid? Vali värv, mis läheb sinu vannitoa värvidega kokku ning paku oma kaasale ühte korralikku vanniskäiku mõnusa massaaziga:)?

PADJAD
Magamispadjad, dekoratiivpadjad, kaelapadjad, seljapadjad, reisipadjad – päris palju patju, mille seast valida:)….

PLEEDID/VAIBAD
Enne vaiba ostmist peaks küll ilmselt kaasaga läbi rääkima, kuid pleedi võiks ju taas vabalt näiteks elutoa värvidega sobitada, et kaasal mõnus teleka ees soojas olla:)

3 aastapäev (nahk)

NAHAST RIIDED
Ostes nahast riideid oma kaaslasele, kontrolli taas tema riidekapist õigeid suurusi:) Kena nahast jakk või mantel meeldib peaaegu kõigile. Nahast püksid samas pole aga kõigile:)

NAHAST KINGAD
Ka siin kontrolli enne ostmist üle, et oled saanud õige suurusega kingad/saapad. Kui võimalik, võta poodi kaasa mugavad vanas suuruses kingad, et oleks kindel, et saad õigesti ja hästi sobivad. (Jäta igaks juhuks muidugi alati tsekk alles)

NAHAST VÖÖD
Kingituseks vöö saada ei tundu just kõige parem mõte? Kuid samas on vöö väga praktiline ning kui teie kaasale meeldib vööd kanda, miks mitte osta mingi brändivöö või lihtsalt mingi kallim ja vastupidavam vastukaaluks igapäevastele:)? Ka siin ära unusta ümbermõõtu eelnevalt mõõtmast.

NAHAST KÄEKOTT
Ole väga väga hoolikas oma naisele käekoti valimisel:) Naised on väga valivad koti suhtes, mida endale ostavad ja mida kannavad. Jälgi enne hoolikalt millised kotid su naisel on olemas ning tee sellest oma järeldused – kannab ta pigem väiksemaid või suuremaid, nahast või riidest, kaunistustega või kaunistusteta, lihtsaid või väljapaistvaid, paljude või väheste taskutega jne:)

NAHAST RAHAKOTT
Oma mehele rahakotti valides ole hoolas – uuri enne järgi tema vana rahakoti taskute suurust ja kogust. Sageli on meestel samuti väga palju igasuguseid kaarte ja need ei taha kuidagi hästi ära mahtuda. Lisaks veel suured autodokumendid:)

NAHAST KOHVER
Ehk hindab su kallim hoopis nahast kohvrit? Teades kuidas su kaasa organiseerib oma dokumente ja pabereid, annab sulle võimaluse valida just selle õige. Ilmselt oleks tore, kui kohver mahutaks ka laptopi.

NAHAST KINDAD
Siia kategooriasse võib paigutada nii labakindad kui sõrmkindad – nii autojuhtimiseks, pesapalliks, aiatööks, hokiks, golfiks, poksimiseks, töötamiseks, lumeks jnejne :)

5 aastapäev (puit)

BONSAI PUU
Märk sellest, et loodad kauakestvat abielu, käib just ideaalselt aegumatult igirohelise bonsaitaimega.

MÄNNILÕHNAGA KÜÜNAL
See küünal võiks mitte ainult lõhnata männi järgi, vaid olla ka ümbritsetud männikoorega.

PUUST MÖÖBEL
Enne ostmist ole kindel selles, mis su kaasale meeldib ja mis mitte.

PUIDUST NIKERDUSED
Kui oskad nikerdada midagi tähendusrikast armast/ilusat ise, oleks see kõige parem kink üldse.

KÜTTEPUUD
Isegi kui teil ei ole kaminat või ahju, võid ehitada väikese laagriplatsi õue ning teha väikese lõkke romantiliseks õhtuks:)

PUIDU PARFÜÜMID
On palju parfüüme, millel on puine lõhn:)

/ http://honeymoons.about.com/cs/shopping/a/anniversarygift_5.htm /

snegurotska
Kasutaja snegurotska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2007 - 09:14
Re: 1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed
30 Jaanuar, 2008 - 09:02

mina ei ole kuulnudki, et mingit kindlat liiki kinke kingitakse, tegemist vist jälle mingite müütide või eelarvamuste jms. kas 2 ja 4 aastapäeva puhul ei peagi midagi kinkima (st. midagi kohustuslikku)??

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: 1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed
30 Jaanuar, 2008 - 09:40

Traditsioonilised pulmaaastapäeva kingid - vaata sellest blogist aastate kaupa kinkide nimekirja.

Olin ise varem lugenud sellest traditsioonist juba palju aastaid tagasi Varia leksikonist. Ja pealegi tundub see suht loogiline - 25 on hõbeaastapäev ja 50 kuld-aastapäev (mida ka meie kultuuris suurelt tähistatakse), lihtsalt väiksemaid numberid ei ole nii väga tähistatud vist:)

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: 1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed
30 Jaanuar, 2008 - 09:44

ja seda ka, et tegelikult on ju mul kirjutatud 1, 2, 3 ja 5 pulmaastapäeva kohta:) Kuna 4 pulmaaastapäeval kingitakse lilli, siis seda ei hakanud ma eraldi välja kirjutama, kuna ühes blogis on ka aastate kaupa kingitavad lilled juba kirja pandud:)

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: 1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed
30 Jaanuar, 2008 - 10:16

No need on juba palju loogilisemad kingiideed! Kai, kuidas sa selliste asjade peale satud? Ja jõudu-jaksu ka edaspidi tõlkimisel! Sinust on meile kõigile palju kasu! Aitäh! :)

Atukas
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2008 - 09:35
Re: 1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed
30 Jaanuar, 2008 - 11:14

Kui aastapäevad juba käes on ja see nimekiri käepärast, küll siis ikka oma peaga ka midagi head välja mõtleb! Aga ätähh asjalike nõuannete eest.

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: 1-3 ja 5 pulmaaatapäeva kingiideed
30 Jaanuar, 2008 - 15:53

ossa kus ikka tõsine nimekiri ja väga põhjalik. Head soovitused:)