Pulmaoksjoni tegemisest - Ideed

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Oksjoni tegemisest ja mittetegemisest on meil siin lehel räägitud palju.

See kas teha või mitte, on noorpaari otsustada, kuid hästi läbiviidud ning ka heade esemetega oksjon annab pulmale väga palju juurde.

Ma alustaksin sellest, et mitu eset oksjonile panna ?

Arvutage seda nii, et hea pulmaisa oskab rahvast aktiivselt kuulamas hoida umbes 20 - 30 minutit, mitte rohkem. Järelikult ei saa ka oksjon olla pikem. Ja kui iga eseme müügiks (kooseseme tutvustamisega) läheb 10 minutit, siis ongi teil esemete arv käes - maksimaalselt 3.

Sellest on ka palju räägitud, et kui esemeid on palju, siis ei viitsi enam viimaste esemete puhul keegi midagi pakkuda (ei raha ega lubadusi) ning oksjon jääb toppama.

Mille eest müüa või kuidas müüa ?

Alatine küsimus, et ei tahaks külalistel veel raha välja "pressida" (see viimane lause ei ole minu, vaid eranditult noorpaaride oma). ei peagi. Oksjon toimib väga hästi ka lubaduste eest. Iga eseme eest võetakse lubadusi ning noorpaar otsustab milline lubadus see kõige parem on ning igas voorus toimub ka lubatuste parandamine (ehk siis suuremaks pakkumine).

Mida müüki panna ?

Küsige endalt kohe alguses - kas teie ostaksite selle eseme, kui see tuleb pulmaoksjonil müüki ? Kui vastus on eitav, siis miks peaksid teie külalised selle ostma ? Mina ei näe ühtegi põhjust, miks nad seda peaksid. Kõik sellised huumoriga asjad teevad küll nalja, kuid osta neid keegi hea meelega küll ei taha (ja ma rõhutan et hea meelega, sest küll hea pulmaisa need maha müüb ja kindlasti aitavad vanemad hädast välja kui keegi pakkumisi ei tee).

Esemed mis te müüki panete võiksid kindlasti vastata järgmistele kriteeriumidele:

  1. Peavad olema noorpaariga seostatavad, samastatavad - kõik mis teie külalised teavad, et te ise teete või olete harjunud tegema tavapärases elus, on väga hea oksjonikaup. Näiteks kui te teete hästi koduveini, siis see on hea kaup !
  2. Noorpaari enda poolt konkreetselt pulmaks tehtud praktilised esemed - kui olete käinud enne pulma pottsepa juures ning teinud paar vapustavalt viltust kohvitassi, siis need on väga head esemed okjsoniks
  3. Noorpaari sugulaste poolt tehtud esemed - näiteks marineeriud seened, kurgid, sibilad, kõik see mida vanaemad teevad
  4. Kõik söödav ja joodav
  5. Väga ainulaadsed ja eriskummalised noorpaariga seotud esemed - näiteks on mitu korda müüdud edukalt maha pruudist tehtud kunstiline aktifoto (ei, ärge hakake siin otsima "pornot" ja "seksi" - need pildid on tehtud Eesti parimate fotograafide poolt ning kaunistaksid iga tavapärase kodu seina).
Mida kindlasti mitte müüki panna ?
 
Siin on ainult üks kriteerium - kui te ise ei ostaks seda eset (ei, ausalt, kui te ise ei ostaks seda), siis ärge seda müüki pange !

Tervitades,
 
Virgo
tseboras
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuli 2011 - 22:03
Re: Pulmaoksjoni tegemisest
27 Juuli, 2012 - 14:57

Just nii otsustasime ka meie, et teeme 3 oksionikaupa. PULMAVIIN; PRUUTPAARIGA ÕHTUSÖÖGILE KINKEKAART; PULMAPILT.

Aivo Toomistu
Kasutaja Aivo Toomistu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Juuni 2012 - 12:51
Re: Pulmaoksjoni tegemisest
31 Juuli, 2012 - 12:05

Üks praktiline tähelepanek noorpaaridele. Kui krooni ajal oli oksjonil pakkumise järgmine aste rahalises mõttes talutav, siis euro ajal on ikkagi järgmine pakutav euro võrreldes krooniga 15,6466 korda suurem. Seega "vanas rahas" näiteks 80 või 100 krooni vahe oli nii sümboolne, et tagastamiraha polnud alati oluline. Täna peab noorpaar (pulmavanem) arvestama, et kellelgi abilistest on koheselt olemas vahetusraha, sest pulmalistel on sularaha korral üldjuhul taskus kas 50 või 20 eurosed. Kui pakkumise lõpphinnaks kujuneb näiteks 15 euri, siis tagasiantav raha - 5€ - PEAB OLEMAS OLEMA. Nagu öeldud, varem ei olnud 10-25 krooni tagasimakse puudumine nii oluline ja oksjonil osaleja oli üldjuhul rõõmuga nõus selle nö lisaks panustama. Aga täna ei tohiks seda pulmalistelt eeldada. See siis mulle kui palju aastaid tegutsenud pulmavanemale eelmisest aastast UUS KOGEMUS seoses euro aja tulekuga... Seega: VARUGE VAHETUSRAHA, et mitte tekitada piinlikku olukorda pulmavanemale/noorpaarile ja ebamugavustunnet oksjonil osalejale.

Aivo Toomistu

mailisx
Võrgust väljas
Liitus: 16 Okt 2011 - 17:34
Re: Pulmaoksjoni tegemisest
9 August, 2014 - 21:01

Meie paneks ka oksjonile pruudi(minu) tehtud suure loodusfoto (olles ise hobifotograaf). Leian, et see on väga armas hiljem seinale riputada.

Samuti meeldib mulle oma tehtud maalide mõte, kes oskab hästi joonistada/maalida- oleks ju super kena.

m.