Meie päev 19.08.2013 - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood, Tänusõnad, Tegijad

Sisestas KristiVeiko,

Meie unistuste pulm oli 19. augustil 2013 ja soovime praeguses postituses jagada tagasivaadet planeerimisele, pulmapäevale ja avaldada kiitust tegijatele.

Kuupäevast:
Valisime kuupäeva nii, et iga aasta oleks hea tähistada. Mis sest, et 19 august oli esmaspäev, aga 20 august on vaba ja nii ka järgnevatel aastatel. Edastasime pulmakutsed külalistele aegsasti, seega kõik said ilusti aega, puhkust planeerida.

Külalised:
Otsustasime, et kutsume kõik meie jaoks olulised inimesed ja nii saigi nimekirja 88 inimest, kellest kohale tuli 78. Tegime registreerimise aadressiks eraldi gmaili konto. Oleks olnud lihtsam, kui paluda neil, kes ei saa tulla, teatada. Meilide tulv on päris suur ja tuli pidada täpset arvestust, kes tuleb, kes ööbib, aga see kõik on fun! :)

Planeerimisest mõned mõtted:
Korraldasime kõik ise ja valisime oma pulma tegijad ise. Kaalusime ka pulmakorraldaja kasutamist, samas kui mõtlesime, et mis küsimuse me 100% neile lahendada jätaksime, siis vastust ei leidnud. Kui me nagunii sekkuma peame, siis teeme juba kõik ise ning usume, et see aitas kaasa omanäolise ja laheda peo saavutamisele. Valisime tegijad, kellega tekkis hea ning usalduslik kontakt ning julgustame ka teil valida pulmaisa, fotograafi, videotegijad, catering, alkohol, juuksurid-meikarid, pulmariiete meistrid peokohta ülimhoolikalt. Meie puhul tähendas see näiteks 3 cateringi degustreerimist, 7 toitlustuse hinnapakkumust, pikki (vahu)veinide otsinguid, pruudil mitme kleididisaineriga kohtumist ja peigmehel mitmete ülikondade proovimist, 10 peokoha vaatamist ehk Eesti ekskursiooni.
Samas tulemusena olime veendunud, et me oleme leidnud enda jaoks parima ning suur pilt ja ka detailid olid kogu aeg kontrolli all. Hoolitsesime, et kõik, mis paberist, oleks samas stiilis, et pulmakinkide jaoks oleks oma karp, et kõik oksjonite jm mängude auhinnad oleks visuaalselt ilusad jne. Lõppkokkuvõttes saime oma pulma ise nautida ja olla omal peol staarid, tantsida, naerda ning mitte tegeleda korralduslike küsimustega.

Enne pulmi saatsime kõikidele tegijatele pulmakava, koos kõikide tegijate kontaktide ja palvega neil omavahel suhelda ja kõik ilusti meie päeval ära korraldada.

Tegijatele avaldame suure ja südamliku tänu meie imelise päeva teostamise eest.

Pulmaisa- Virgo Jaani. Väga põhjalik, kiire suhtleja, hoiab rahvas ühte sammu, suhtleb teiste tegijatega nii, et noorpaar ei pea muretsema, hoiab üsna traditsioonilist joont, ent samas teeb head nalja, lahedaid mänge jne. Väga väga lux! Rentisime tema käest ka peovalgustuse ning peopaik jäi väga maitsekalt lahe.

Peokoht- Mooste Eesti Fototurismi keskus ja lisamajutuseks Mooste külalistemaja. Kokku majutasime 63 külalist, ülejäänud mehe vanemate kodus seal lähedal. Peokoha osas olime veendunud, et Eesti kontekstis ei ole pikki vahemaid ja mis sest, et enamus külalisi oli Tallinnast (ca 230 km kaugusel), saab korraldada nii, et kõik seda väljasõitu naudivad. Samuti soovisime, et tants ja söömine oleks ühes ruumis. Kogu pidu toimus Moostes, ei olnud mingit pulmarongi ja matkamist. Pakkusime tubadesse sissemöllimise võimalust alates kell 14 ja nii said kõik külalised end peoks kohapeal valmis seada. Mooste personal on eriti abivalmis ja vastutulelik suhtlemisel, peo korraldamisel ja kõikide ettevalmistuste tegemisel. Me viisime pulmale eelneval päeval kõik asjad juba kohale ja ise läksime õigel päeval käed taskus ja ei mingit stressi. Viinavabriku ees järve kaldal on eriti ilus koht, kus läbi viia välitseremooniat. Viinavabriku aatrium on jällegi piisavalt avar, et vihma korral seal tseremoonia korraldada. Folgikodade, viinavabriku ja mõisa ümbruses saab väga kauneid fotosid teha.

Bänd- Sleepwalkers. Eriti ägedalt mängis bändiliige süntekal muusikat tseremooniaks kogunemise ajal ja tseremoonia lõppedes samuti. See mõjus hästi pidulikult ja oli üliilus. Avatantsuks soovisime Eesti varianti laulust Kuldne põld ja bänd õppis selle selgeks. Kogu pulmapeo tõmbasid nad ka korralikult käima nii et hoogu jätkus hommikuni.

DJ- Janek Tennosaar võttis peale bändi lõpetamist asja üle ning tantsutas rahvast hommikuni. Väga sümpaatne ja hea suhtleja, igati avatud soovilugudeks.

Avatantsu õpetus- võtsime mõne eratunni Matis Toome käest. Väga mõnusalt õpetas lihtsamad liikumised, mis ei ole liiga ülepakutud, ent täidavad noorpaari ümbritseva tühja põranda.

Fotograaf- Margus Muts. Tema käekiri ja suhtlusstiil olid väga muljetavaldavad ning meeldis see, kuidas ta peo ajal taustal liikus ja nähtamatult toimetas. Ta kasutab väga head tehnikat ning märkab kifte detaile.

Videomeister- Marko Kaunis töötab koos Margusega tihti koos ja oli lahe, kuidas nad sünkroniseeritult liiguvad ning koos toimetavad.

Toitlustus ja tort- Polpo Catering, Londoni hotellist Tartus. Super teenindus ja professionaalne suhtlus. Toit on kõrge kvaliteediga ning nende kogemust toitlustamisel saab usaldada. Eriti sümpatiseeris prooviõhtusöök, kus saime ise valida toidud, mida degusteerida soovime, ning pulmatort oligi tehtud väikse näidisena, kuidas see reaalselt välja näeb (meil oli koogikesest koosnev tort). Teenindus peo ajal ol ülilux ja viisakas, kiire. Väga vastutulelikud ja lahedad inimesed.

Alkohol- avastasime väikesed veinipoekesed, kes toovad ise veine maale. Huvitavam valik, kohati väga soodsad hinnad ning suurte koguste tellimise võimalus. Meie valge vein ja vahuvein on pärit DelSole’st.

Pulmariided- mehe ülikond Gowrist ja pruutkleit NYMF Triin Kärblase nõelast. Gowris on meeletu valik igaks otstarbeks ülikondi, erinevaid lõikeid, materjale sh ülipidulikke just pulmadeks sobivaid tooteid. Väga hästi oskavad soovitada ning vahetult enne suurpäeva timmivad veel kõik täpselt parajaks. Triinuga koostöö kleidi õmblemiseks oli ka suur rõõm, tema romantiline käekiri ja õmblejate kangatunnetus on imetlusväärne.

Sõrmused- teadsime, milliseid soovime ja lasime need valmistada oma matejalist V ja G Anton juveelisalongis. Kiire ja korralik töö ning meile jäi mulje, et nende jaoks ei ole raskeid ülesandeid.

Meikar ja juuksur- Merlit Veldi, kes muidu teeb palju tööd moeshowde ja seriaalide, filmide jaoks, ent pakub ka ilujumestusi ja soenguid. Ta tuli Moostesse kohale, et me ise ei peaks pulmapäeval kuhugi sõitma. Ta on väga avatud uutele mõtetele, hea käekirja ning stiiliga. Ta jumestas ja tegi soengu pruudile, mehele, ämmadele ja ühele pruudi sõbrannale ning seda kõike ajavahemikus 8.30-16.00. Väga kiire ja asjalik ning kogu planeerimise protsess on äärmiselt läbimõeldud.
Aitäh-aitäh teile :) :) !!!!

Nüüd tagantjärgi mõeldes oleme väga õnnelikud kogu sujuva planeerimsprotsessi üle ja ka pulmapäevast on vaid positiivsed mälestused. Meie jaoks oli see unistuste täitumine ning elu õnnelikum päev.

Pulmapäev möödub kahjuks väga kiiresti, seepärast soovitame ka teistele seda päeva vaid nautida ning vältida kõikvõimalikke sinna-tänna sõitmisi jm orgunnimisi.

Blogi päises on Margus Mutsi pilt Mooste Viinaköögist.