04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab! - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas Peach,

Ettevalmistused:
Minu hommik algas 5.45, kuid plaanisin ärgata veidi enne kaheksat. Une viis mul teadagi vihm, mis armutult vastu aknaid peksis. Kuigi ma olin selleks valmistunud, tuli see ikkagi halva üllatusena. Ma vihkan olukordi, mida ei suuda kontrollida. Nagu kõik inimesed, usun. Mingi kell ma igatahes otsustasin, et aitab, mina ei lase isegi ilmast end häirida, sest ülejäänu on täpipealt korraldatud ja miski ei saa valesti minna, mis minusse puutub
Ja kust tulevad need jutud, et pruudil pole hommikul isu??? Absoluutselt vale jutt. Alati tuleb süüa, palju sisse mahub, sest sa ei või iial teada, millal jälle saab. ERITI kehtib see pulmapäeva kohta. Ehk minu hommikusöök oli enne kaheksat ja järgmine siis alles õhtul enne seitset veidi. Olin arvestanud, et päeval mul aega süüa ei ole. Varusin isegi igaks juhuks paar puuviljabatooni ökopoest ja pudeli vett kotti, aga kahjuks rändas kott koos mu toiduvarudega tulevase äia autos tundmatutel radadel ja omaks tuli võtta nälgiva pruudi raske kuid paratamatu roll.
Peale hommikusööki viis mu tulevane mind juuksurisse. Poolelt teelt korjasime peale veel täisvarustuses videomehe. Jõudsime kohale enne juuksurit ja saime veel oodata. Selleks ajaks oli vihm möödas ja taevas näitas veidi helgemat poolt.
Kuigi kõik asja olid mul ilusti pakitud ja kaasavõtmise järjekorras ritta pandud autos, saatsin peigmehe koos looriga minema. Õnneks avastasin selle kaks minutit peale tema lahkumist ja ruttu ruttu sai loor tagasi toimetatud.
Ma tahaks veel mainida, et mu kleit rippus terve ööpäeva meil kodu toaukse tagumisel küljel ja peiul oli range käsk seda mitte vaadata. Usun, et ta pidas selle kinni.
Juuksuris olin juba täielik staar- valgutus pandi üles, videoproovid...oh, ma võiksin kohe uhkeks minna. Kuigi olin käinud proovisoengus, siis sellega ringi käinuna sai selgeks, et see pole see pole see. Ja juuksur sai täiesti vabad käed ikkagi pulmapäeva hommikul. Kui ta kuulis, kes mulle kleidi tegi, siis oli kohe selge, et olime õigel teel. Juuksur Diana Iluaidast oli super- tunnen, et olen leidnud endale peaaegu et hingesugulase. Soengu sättimine läks nii pingevabas õhkkonnas. Diana ütles, et ma olen kõige rahulikum pruut, keda ta üldse näinud on. Soengu saime valmis isegi enne plaanitud aega ja peig viis meid edasi meiki. Make up storis veidi ootamist, kuna olime jälle liiga vara kohal. Pruut, kes on graafikust ees- see alles on midagi! Tahan tänada Älisit, kes mulle imeilusa meigi tegi. Üldse mul nii vedas abilistega.
Kõige rohkem aega nõudis pruudi riidesse toppimine sealsamas make up store´i tagaruumis. Kuigi mulle tuli appi sõbranna, siis ikkagi läks asi puntrasse.

Ametlikud tegemised:
Varsti saabus peig kimbuga ja tee viis juba pildistamisele. Sinna jäime 15min hiljaks...... Kolme Õe hotelli trepil ootas meid fotograaf Rene. Aga ilm oli lausa ideaalne pildistamiseks. Kergelt pilvealune kuiv ja mõnusalt soe. Peale fotosessiooni läks sõit meie pulmaautoga Rolls Royce Silver Cloud pulmarongi kogunemispaika. Kuigi linnas oli ilm juba päikeseline, siis liikusime me sellest kiiremini ida poole ja peale Kuusalu tabas meid totaalne paduvihm. Ka Viitnal sadas. Kõik pulmalised istusid õnnetute nägudega autodes. Isamees plaanis ära jätta ka osad mängud, mis meil teele oli planeeritud. See on ju selge, et mitte keegi, ka mitte noorpaar, pole huvitatud märjas rohus kahlamisest. Planeerisime sõita otse peopaika ilma peatusteta. Nagu ikka, ei saanud sõitu alustada soovitud hetkel, ootasime veel mõnda autot järele. Kuna varuaega oli küll, siis polnud hullu. Hetk enne ärasõitu jäi vihm järgi ja otsustasime teha ikkagi ühe mängu ka teel ära. See oli poemäng. Külalised jagati sünniaegade järgi nelja gruppi. Iga grupp sai 25 krooni ja võimaluse Palmse kohalikus kaupluses selle summa ulatuses šopata. Tingimuseks oli, et üle ei tohi minna summas ja asju peab olema võimalikult palju. Pärast selgus, et 25 krooni eest saab päris palju ja 100 krooni on suur raha ikkagi Eesti Vabariigis.
Palmsest sõitsime siis lõplikku peatuspaika Sagadi mõisa. Enne mõisa tabas meid täiesti enneolematu vaatepilt. Metsa varjust välja sõites sattusime silmitsi tuhandete kurgedega, kes olid just selle põllu ja taeva põllu kohal endale selleks päevaks välja valinud. Osad tiirutasid õhus, osad ootasid kannatlikult põllul. Ma pole elus niiii palju kurgi näinud, aga et see juhtub minu pulmapäeval
Kuigi meil oli plaanitud, et mõisa jõudes on veel aega pildistada ja kleidisabasid triikida, läks päris kiireks , nii et see jäi ära. Ruttu jooksuga tuppa, viimased õpetussõnad registreerijalt ja jooksuga tagasi. Poolel teel hotellist mõisa tuli pruudil meelde, et kimp jäi tuppa peig jooksis veel sellel järgi ja registreerimine viibis viis minutit kokkuvõttes. Registreerimine toimus õues mõisa tiigi kaldal. Vihma puhul oleks asi viidud siseruumidesse. Kuigi pilved olid ähvardavad, siiski saime absoluutselt kuivalt hakkama. Kogu registreerimise ajal oli kosta kureparvede laulu ja mõned ülbemad lendasid isegi üle meie. Eriti ilus oli sõrmuste sõrme panemine. Sõrmused tõi padjal meile väike tüdruk, kelle ema ja isa pulmas mina oma praeguse abikaasaga kohtusin. Tüdruku ema sõnul oli Leegi teinus juba mitu nädalat väikeste hantlitega trenni- ise 3 aastane- et jõuaks ikka otsustaval hetkel patja kanda !Väljas oli ka tervitusšampanja laud. Just hetkel, kui kõik olid klaasid kätte saanud hakkas valama nagu ämbrist. Hüüdsin: Kes saab, see jookseb! Ja kogu seltskond eesotsas pruudiga põgenes õnnitlusteks varju alla.
Isamees naljatas, et see 2 min, mis kulus kimbu ära toomiseks, tuligi lõpuks puudu. Muidu pääsesime täiesti kuivalt. Keegi just ütles, et peale seda, kui meie olime Tallinnast lahkunud, hakkas ka seal sadama Nii et mina ei tea, mida head ma olen teinud, et sellise hoidmise olin ilmataadi poolt ära teeninud....
Pidu läks hoogsalt ja ruttu. Kõike on raske kirjeldada. Meie väike esinemine, mina klaveril ja peig kitarril ja meie pulmavalss, pälvisid tormilise aplausi. Kõige suurema üllatuse valmistas meile peigmehe isa. Peale pulmatordi söömist teatas isamees, et minu äi on meile ette valmistanud üllatuse- kõiki paluti ilutulestikku nautima. Ja see oli alles ilutulestik- täiesti hämmastav. Kordades kaunim kui uuel aastal mõnel linnal. Kui hästi läbi mõeldud ja kompaktselt kujundatud. Pärast seda tulid kõrvalmajas pidi pidanud külalised küsima, et kust selline asi telliti. Üks noormees ütles, et soovib oma naisele samasuguse korraldada
Pulmaöö veetsime sealsamas Sagadi hotelli sviidis

Mulle teeb suurt rõõmu, et inimesed helistavad ja kirjutavad, et see oli maailma ilusaim pulmapidu ja meie kõige armsam pruutpaar
Kuidagi eriliselt läks mulle hinge see, kuidas mu abikaasa õemees- soliidsetes eluaastates tõsine endine firmajuhist mees, ligines mulle peo keskel, vaatas tõsiselt silma ja ütles: "Tead, sa oled hämmastavalt ilus tüdruk!" Ma siis tänasin viisakalt. Selle peale ütles ta:"Ei, see polnud kompliment, see oli fakt!"
See võis temalt nõuda tõsist eneseületamist, et mulle seda ütlema tulla, aga ma olen rõõmus, et ta seda siiski tegi

Tänusõnad abilistele:
juuksur- Diana Treu Iluait
meik- Älis Viisileht Make up Store
kleit- Hanna Korsar
Auto juht- Alar
video- Ringo Saundlandist
fotograaf- Rene Riisalu
õhtujuht-Samuel Golomb
bänd- Plingers
toitlustamine- Event Catering
peokoht-Sagadi mõis
tort- Kook ja Köök
registreerija- Marika Martin

PS!Piltidega läheb vaja aega ja kannatust. Nõutud fotograafil on selline hind

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
8 September, 2009 - 17:00

Palju palju õnne teile!

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
8 September, 2009 - 18:03

oohjaaa....:)
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
8 September, 2009 - 22:07

ÕNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! :D

Ja mina olin see pruut, kes võileiva haisu peale oksele pidi hakkama pulmade hommikul :D Nii et mina sain imeilusasti hakkama ampsu võileivaga hommiku 6st õhta 9ni kui meile lõpuks süüa anti ;):D

Valgeke
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2009 - 12:01
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
9 September, 2009 - 10:53

Palju-palju õnne Teile!
Nii mõnus oli seda lugu lugeda. Siiralt loodan, et meil kukub kõik sama ludinal välja:)
Ja need kured! Tee saate vist terve jalgpallimeeskonna:D:D

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
10 September, 2009 - 11:37

Palju palju õnne :) Jääme pilte ootama :)

neiu842
Võrgust väljas
Liitus: 30 Aug 2006 - 19:29
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
10 September, 2009 - 15:24

palju, palju õnne !!!

Helen369
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2009 - 10:23
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
15 September, 2009 - 15:09

Õnne ja armastust teile.hoidke teineteist!

sinilind
Võrgust väljas
Liitus: 1 Dets 2008 - 10:51
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
5 Oktoober, 2009 - 20:07

Palju õnne!!! Meiegi ootasime Rene pilte üle kuu, aga need on ootamisväärt:)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
17 Oktoober, 2009 - 18:48

Mina leidsin teie pildid juba siit ;) http://www.pulmad.ee/node/15858

leiwoudw
Võrgust väljas
Liitus: 26 Märts 2008 - 07:23
Re: 04.09.09-Kõik on täpselt nii kuis peab!
19 Oktoober, 2009 - 12:02

Palju õnne Teile! Väga ilus lugu ja veel ilusamad pildid! :)