Filosoofiline mõtisklus pulmapäevast. - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas Martin Liivet,

Kohtudes Teiega armsad noorpaarid ja kuulates soove, visioone ning mõtteid oma pulmapäevast, siis tahaks aegajalt paluda teha pikk paus.

Kas need olete ikka Teie ise, kes sellisesse pulma sobib?

Armsad noorpaarid, kas mäletate koosoldud aja ilusamaid, hingelisemaid ja emotsionaalsemaid hetki?

Mõelge ajale, mõelge sõnadele, mis aja jooksul teineteisele lausutud. Mäluge mõtetes läbi kasvõi pelk silitus või tuletage meelde esimene suudlus! Vaadake teineteisele hinge, südamesse ning nautige pulmapäeval vaid üht - oma ARMASTUST.

See on päev, millal lausute teineteisele ABIELUVANDE ja lühikese sõna JAH, siis teadke see ongi Teie eelneva koos oldud elu kokkuköidetud raamat, salmik või väike armastust täis eepos.

PULMAPÄEV - see on kuulutus, tõotus ja kinnitus oma vanematele, lähedastele, sõpradele ja kolleegidele, et Te kuulute ühte. Sellest päevas jätkate perekonnana inimkonna tähtsamat etappi, viies edasi elu inim- ja ühiskonda.

PEREKOND - see on ühised arusaamad, tegevused, otsused, eelarve, lapsed, elamise tempo, harrastused, vastutus...

PULMAPIDU - ajalooliselt on see hüvastijätt poissmehe ja neiupõlvega, vallalise eluga. Sellesse päeva kätketi kõik positiivne, sest seda peetakse terves maailmas ainult heade ennete ja abielu õnnistuste päevaks. Kõik tegevused, traditsioonid ning kombed olid õnneliku abielu ettevalmistuseks ning kauni kooselu toetuseks.

Head abiellu astujad, tehke oma pulmapäevast kaunis päev, just selline parim päev nagu olete seda soovinud, nagu te olete ise selles elus. Kuulake kindlasti ka vanemaid, sõpru aga kindlasti neid, kes sellega igapäevaselt tegelevad - professionaalseid pulmavanemaid, pulmakorraldajaid. Mis sobib mõisapulma ei ole alati sobilik turismitalu pulmas ning vastupidi! Konsulteerige pulmavanemaga või pulmakorraldajaga ja otsige just seda, mis Teile endile sobib ja mida tahate oma pulmapäeval näha ning kogeda. Ärge unustage ka kauneid hea õnne endeid - häid vanu pulmakombeid!

Pulmavanem
Martin Liivet
www.pulmad.ee - Aasta Tegija 2007 pulmaisadest.

Tel: +372 503 2468
martin [at] compere.ee
www.compere.ee