Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!? - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas Külaline,

Jumal, sa näed ja ei mürista!!! Kuidas saab küll ühe noore õnneliku abielunaise elu nii keeruliseks tehtud olla...

Nimi on minu jaoks alati oluline olnud. Nii oma neiupõlvenimi kui tulevase abikaasa, seega ka mu enda ja tulevaste laste nimi. Nii ma valisingi endale mehe nime järgi :D Ilus nimi - Reinman. Siiski ei suutnud ma otsustaval hetkel oma nimest loobuda ja otsustasin topeltnime kasuks.

Nii. Esimesed muljed siis nimevahetusprotsessist.

Pulmareisile läksin vana passiga - loogiline. Tegelikult oleks tahtnud just siis tervele maailmale oma uut nime kuulutada, aga ei saanud - et siis ei reisinudki nagu abikaasad, vaid lihtsalt kaaslased :(
(Ükdkord sain küll kuulutada, et abielus olen - ühel hommikul, kui musil paha hakkas, läksin reisisaatja juurde ja ütlesin: "My husband feels sick". Uhkusega ütlesin, rõhutades lause teist sõna :D)

Tagasi tulles hakkasin dokumentide vahetamisega tegelema. Olin küll enne foorumist lugenud, et see igavesti tüütu ettevõtmine on, aga üldjuhul positiivselt meelestatud inimesena ei kujutanud ettegi, et see ikka sihuke närvi- ja ajakulu võib olla. No minu ellu lihtsalt ei sobi järjekorras passimine, edasi-tagasi mõttetult tormamine ja bürokraatia...

Kõigepealt viisin abielutunnistuse koopiad kõiki kolme töökohta. Kodakondsus- ja Migratsiooniametisse (sellesse, mis Foorumis asub) läksin rõõmsal meelel ja sain ka hea teeninduse osaliseks. ID-kaart ja pass said päris kiiresti valmis.

Kui läksin dokumente ära tooma, siis õnnestus mul vabaks teha just selle päeva hommik, kui büroo suletud oli :S (iga kuu teine neljapäev siis) - et nagu mul vähe oleks olnud eelnenud pikast parkimiskoha otsimisest ja tapvast pissihädast - Foorumi keskuses polevat valvelaua tädi sõnul WC-d... hmmm, vaesed töötajad :D Teisel päeval uuel katsel läks õnneks.

Pass ja ID-kaart käes läksin täna autodokumente ja juhiluba vahetama. ARKi büroos sain alguses järjekorranumbri auto tehnilise passi vahetamiseks. Ei seisnudki väga kaua sabas. Sain teada, et kuna mul on liisitud auto, siis pean kõigepealt Hansa Liisingult volituse saama, et saaks dokumente vahetada. Hansa Liisingus nimevahetusprotseduur läbitud, sain neilt 100.- eest paberi, millega sain siis tehnilise passi ümber vahetatud.

Seejärel tuli võtta juhilubade vahetamiseks järjekorranumber. Tükk aega oodanud, sain teada, et juhilubade vahetusel, ükskõik mis põhjus siis ka poleks, tuleb tuua uus tervisetõend - see ju kehtib vaid kaks aastat :S Pagan. Mitte et mu perearst nüüd teises Eesti otsas asuks, sugugi mitte. Aga ikkagi tüütu... arstiaeg alles nädala pärast, siis peab uuesti ARKi minema. Ja ega see siis viimaseks korraks jää.

Pärast ARKi toiminguid avastasin rõõmsalt, et mul on veel veidi aega üle. Helistasin siin panga klienditoele, et küsida, mida on vaja, kui tahan pangas nime vahetada. Sain kinnitust, et uue nimega dokumentidest piisab (abielutunnistust ma muidu igapäevaselt kaasas ei vea) ning siirdusin panka. Seal öeldi kategooriliselt, et ilma abielutunnistuseta ei toimu midagi. Üpris närvilisena läksin ära :) Helistasin igaks juhuks uuesti panga infosse, kust sain teada, et abielutunnistus võiks olla, aga ei pea olema. Kuna enam pangakontorisse tagasi minna ei tahtnud, siis ropendasin natuke omaette ja sõitsin minema. Sportlikust uudishimust helistasin veelkord panka ja sain kolmandalt klienditeenindajalt teada, et abielutunnistus ikkagi peab olema. Viimane piisk :D Klimp oli kurgus vihast ja nördimusest, et ma oma vaba hommikupooliku nii mõttetult ära raiskasin. Aga hetk hiljem ohkasin kergendatult, et ma ei pea päevast päeva selliste asjadega tegelema.

Tegelikult veider küll... mu elu peab olema ikka väga helge ja roosiline, kui ma nii väikeste asjade pärast nii hullult endast välja lähen :D

Praegu ei ole ma veel avastanud topelt perekonnanime halbu külgi. Tõsi, kui ma kiiruga tööle tulles žurnaali klassinumbri taha oma pikka perekonnanime kirjutan, siis üldjuhul see, mis pärast sidekriipsu tuleb, pole loetav. Ka ütles mu isa juba alguses: "Mis topeltnimi! Üks perekonnanimi peab ikka olema. Mõtle, ükski topeltnimi ei mahu exceli tabelisse." Noh, naljaga pooleks oli küll öeldud, aga eile üht nimekirja trükkides avastasin, et tõesti pean oma nime pärast mitut tulpa laiemaks venitama :D

Praeguse seisuga on siis vahetatud ID-kaart, pass ja auto tehniline pass. Vahetada veel tarvis kõik andmed ja pangakaardid kahes erinevas pangas, juhiload, siis veel vähem vajalikud kaardid nagu raamatukogukaardid, spordiklubi kaart jms; siis vist veel teatada nendele firmadele, kes mulle arveid saadavad ja kellega mul mingid lepingud sõlmitud on ja välismaa kolleegidele, kes veel ei tea.

Mees mul muidu arvas, et see dokumentide vahetamine on nii tüütuks aetud lihtsalt selleks, et naised lahutada ei tahaks - kes see seda jama ikka uuesti läbi teha viitsiks... Aga tegelikult tõotasin ma, et kannan oma nime koos armastuse, uhkuse ja auga - tõendusmaterjal on järgmise video lõpuosas :D http://video.momentor.ee/Andris_Julia/
Ja kui selleks tuleks kasvõi kõik Tallinna ametid läbi käia ja seitse korda kauem järjekorras istuda, ei kahetseks ma ikkagi :)

Jõudu ja kannatust kõigile nimevahetajatele!

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 08:55

Väga armas video on teil :)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 09:18

Video oli tõesti armas. Ja mulle väga väga meeldis su soeng (loomulikult oli kõik muu ka väga ilus)! Kas sul on endal väga pikad juuksed? Tahaks endale ka sarnast soengut, aga mul pole eriti pikad juuksed.

julia123
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 22:19

Ei ole just väga pikad juuksed (praegu 40 cm, kasvanud kuu aega ka vahepeal), küll aga suhteliselt paksud. Nad on mul täiesti sirged ega taha kunagi soengus ega koolutatuna püsida, seega oli suureks probleemiks see, et klambrid ei suutnud kõike seda pundart koos hoida ning soeng vajus kogu aeg laiali ja vajas kohendamist. Aga õnneks ei paistnud see eriti välja, kuna sasipuntral kukla peal ei olnud väga konkreetset vormi :)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
23 November, 2008 - 01:09

Mul paksud küll ei ole :( Aga selle eest on korralik loomulik lokk, ehk siis soengus püsib aga probleem võib tekkida sellega, et kui juuksur tahab et juuks jääks ühtepidi aga minu loomulik lokk kisub asja vastupidi, siis tavaliselt lõpuks võidab ikka minu lokk :)

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 10:16

Lyhike kuid v2ga sydamlik video:)

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

kaisu83
Kasutaja kaisu83 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2008 - 09:25
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 10:44

Video on tõesti armas :)
Kas see video on kokkuvõttev ning lisaks on teil olemas ka pikem video?

julia123
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 21:59

Jah, selle väikese kokkuvõtte tegi omal initsiatiivil meie videomees Tarmo Renter Momentorist. Tegelikult ei soovinud ma muud, kui kogu pulmas tehtud materjali endale saada, et pärast transist välja tulemist sündmus uuesti üle vaadata ja emotsioonid läbi elada :) Saime kõik pulmas filmitu nelja dvd peale kopeerituna pluss kaameralindid, millest soovi korral saame lasta kokku monteerida lühema pulmavideo kõrghetkedest.

Sirtsu
Kasutaja Sirtsu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2008 - 13:24
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 13:06

nii ilus pulmavideo, ma jälle vesistasin. Jällegi paneb mõtlema, et kuidas ma oma pulmas silmad kuivaks suudan jätta.

See päev on Teel...

julia123
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
21 November, 2008 - 22:10

Mina ise vesistasin enne pulmi absoluutselt iga asja peale, olgu see siis mõni foorumi postitus või vanaema telefonikõne või sõbrannaga rääkimine pulmadest...
Pulmas tuli korraks pisar silma ainult siis, kui nägin oma issit ja äia, mõlemal silmad vesised... Siis tuli endalgi meelde, et nutma peaks vist :D
Usu mind, sa oled pulmas nii närvis, et sul ei tule mingitki tuju nutta. Kõik toimub nagu udu sees ja mingis teistmoodi reaalsuses - seal pole ruumi pisaratele ;)

punaneroos
Võrgust väljas
Liitus: 9 Aprill 2008 - 18:40
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
25 November, 2008 - 20:41

Palju õnne Teile!Nii armas video ja ise olite te ka nii säravad ja õnnelikud.Veelkord palju õnne!!!

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
12 Detsember, 2008 - 17:45

Tõesti armas video :) Ja sain ka dokumentide vahetamise koha pealt targemaks, mis mul veel ees.

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

septembripäike
Võrgust väljas
Liitus: 10 Juuli 2008 - 08:41
Re: Julia pulmablogi: III osa. Nimevahetus!?
14 Detsember, 2008 - 16:27

Palju õnne ja täpsustuseks teistele dokumendivahetuse kadalipu läbi tegijatele- pangal ei ole õigust küsida abielutunnistust, kui sul on olemas uue nimega dokument (pass, ID kaart)!!