Kihlusepäev ja ühtlasi parim sünnipäev... Senini - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas MaarjaLiisa,

Minu kätt paluti tegelikult juba viimaste jõulude ajal. Sellest ajast saati olime me mõlemad pidevas mõttetuhinas, millal siis ikkagi ametlik kihlus maha pidada. Kuna oleme mõlemad kristlased, siis meile tähendab see midagi muud, kui paljudele teistele.
Nimelt kuulutatakse välja kihlus kirikus ning tulevasele abielupaarile palutakse õnnistust. Kihlus on eelkõige aeg, mille jooksul õpivad pooled üksteist paremini tundma.
Mõtlesime pikalt, kas teha seda tema sünnipäeval(juuli keskpaik), suvalisel päeval, või siis minu sünnipäeval (20.august) Olime ju hakanud käima samal kuupäeval, kuid aasta varem. See toimus mitmetuhande kilomeetrise vahemaaga. Mina olin tol ajal Ungaris tantsufestivalil ja tema Eestis. Üksteise suhtusime nagu õde-venda. Hoolisime üksteisest just sellel tasemel ning tema oli just see, kes mind kõiges tagant utsitas ja toetas. Ometigi ei uskunud me kumbki eales, et võtame koos ette tee altari juurde või üldse hakkame käima.
Jõudsimegi järeldusele, et 20august on ilus kuupäev, sest siis jääb pulmadeni vaid aasta, mis ei ole kihluse jaoks liiga lühike, ega liiga pikk aeg.
Ootasin juba nädalaid oma sünnipäeva vaid ühel põhjusel - selleks oli kihlumine.
Augusti alguses teavitas meid mu tulevane äi, et soovib meile kihluse puhul kinkida limusiini. Loomulikult mitte päriseks, vaid mõneks tunniks. Asusime kiirelt sobivat otsima ning lühikese aja ja minu kindla sooviga oligi see leitud - excalibur:) Tellisime selle limulux.com-st. Seal oli neid kahte mõõtu - 10 ja 6kohalisi. Esialgu pani peig kinni suurema, kuid pärast mõningast arutamist otsustasime ikka väiksema kasuks. Õhtu oli ju ainult meile kahele ning bussisistuja tunnet tunda ei tahtnud. Auto oli väga ilus ja mugav. Seisukordki ülihea. Taolisi limusiine õnneks niisama pidutsejad ei telli ning see oligi taganud korrasoleva auto. Juht oli samuti ülimeeldiv. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ta nimi oli Toivo. :)
Kihlasõrmuse kohta teadsin ma vaid seda, et see on valgest kullast. Osati oli see ju minupoolne ainus palve. Kuna kullavärvi ma ei kanna soovisin midagi hõbedatooni. Sõrmus tuli peiu ema poolse kingina. On ju taoline komme, et kihlasõrmus pärandatakse peigmehe ema poolt ja jätkab oma teekonda. Kuna mu tulevase ämma ajal sellist asja lubada ei saanud, siis leidis ta sobiva oma teid pidi. Sõrmuse keskel asetsev vääriskivi on ligi 0,5cm läbimõõduga ning ainus asi, mida ma oma kaasalt suutsin välja pinnida selle kohta oli, et see on väga hinnaline ning et a ei tohiks seda kunagi kaotada.
Minu päev algas kell 12.30, kui ärkasin oma voodis ja pidin minema oma esimest sünnipäevakülalist - vanaema vastu võtma. Kõik see toimus üsna unises seisundis, kuna öösel oli olnud Märkamisaeg-nimeline üritus ja unne suikusin alles pool viis. See tehtud jäin ootama oma vanemaid, kes pidid mu tuttava juurde viima. Tema tegi mulle soengu ja juhendas meigi suhtes. Leele (tuttav) on varemgi mind jumestanud ja mulle juuksur olnud (lõpuaktus ja jõuluball on kaks eelmist sündmust). Soeng sai võrratu. Olgu öeldud nii palju, et idee tuli viimasest naistelehest, kus õpetati kalasabasid tegema. Oma tulevast nägin ma alles pool kuus õhtul. Panin parasjagu teises toas end riidesse kui ta saabus ja ärgitas mind veidi kiiremini tegutsema. Limusiin tuli ju juba 18.00 ja selle jaoks pidime sõitma tema poole. Jõudsime end täpselt valmis seada ja auto oligi ees. Istusime sisse ja sõit võis alata. Kuna minul polnud marsruudist aimugi, olin pidevalt õhinas ja pärisin edasise teekonna kohta. Ainus vihje, mis ma sain oli, et sõidame niisama lusti.. Seda ma aga väga ei uskunud.
Autos istudes jõime 0% shampust (laste oma:D) ja sõime kahe peale ära pool kilost torti. Alkoholi me ei joo ning seetõttu oli see kõige parem valik.
Sõitsime Valdekust vabaduse pst-d mööda kesklinna, tegime viru ringi ja suundusime piritale. Sealt tagasi sama teed pidi ja suund Paldiski pangale, majaka juurde. Seal lugesime ette üksteisele tõotused ja ta ulatas mulle kihlasõrmuse, mind taas naiseks paludes:) Vastus oli kindel jah:)
Ainuke asi, mis veidike soovida jäi oli see, et mina ei teadnud tõotamisest midagi. Tõotus oli tema poolt kirjutatud ning need olid üksteisest erinevad. Seega see, mis mina oleksin tegelikult tahtnud öelda, jäi ütlemata, tõotamata.
Sõitsime tagasi ja lõpetasime sõidu Sauel, minu kodu ees. Vanemad olid oma tuttavatega aias ja tähistasid nii minu sünnipäeva, kui vabariigi aastapäeva. Esialgu ilma minuta. Nad olid aiapostidele kinnitanud tõrvikud ja need süüdanud. Kõik nägi imeline välja:)
Terve päev oli täis pidevaid telefonikõnesid sõbrannadelt paljude õnnitlustega:)
Täna helistasime oma pastorile ja teavitasime teda endi kihlumisest ja juba pühapäeval hõigatakse meid avalikult kantslist välja:)
http://www.album.ee/album/30026160/50123474
Ja 364 päeva pärast saab meist ametlikult meie:)

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Kihlusepäev ja ühtlasi parim sünnipäev... Senini
21 August, 2008 - 21:02

Väga huvitav oli lugeda, sest sellisest kihlumisloost kuulen esimest korda:)
Palju, palju õnne teile!
Edu&Jaksu!

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

binxxx
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2008 - 12:01
Re: Kihlusepäev ja ühtlasi parim sünnipäev... Senini
21 August, 2008 - 21:14

Aga palju õnne siis ka ametliku kihlumise puhul :)

Ehk ütled, palju selle limusiini rent teil maksis? Kui see saladus pole :)

... 18.06.2009 oli meie muinasjutt ...

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Kihlusepäev ja ühtlasi parim sünnipäev... Senini
25 August, 2008 - 23:08

Tänud:)

6kohaline limuluxi limusiin (ülimugav ja igati tipp-topp) oli 1000eeku tund, kui ma õigesti mäletan. Miinimum, nagu ikka on vist 3tundi:)
10nene oli vist 1500
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

little
Re: Kihlusepäev ja ühtlasi parim sünnipäev... Senini
21 August, 2008 - 22:08

Tõesti täitsa huvitav, ka mina kuulen sellisest kihlumisest esimest korda, aga tuleb tunnistada, et ma ei ole ka usuinimene.

ksydameke
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2008 - 13:21
Re: Kihlusepäev ja ühtlasi parim sünnipäev... Senini
25 August, 2008 - 08:42

Väga armas ning eriline lugu!
Palju õnne!!!