Lugu pulmadeni: esimene osa ehk kuidas kõik alguse sai - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas piretm,

Kui päris algusest alustada, kohtusime mehega läbi juhuse ühistranspordis, mõlemad vägagi purjus. Suvaline oktoobrikuine reede õhtu, mina alles teist kuud maalinnast Talinnas ja pidutsesin, kuidas jaksasin. Tegelikult oleks ma sel õhtul sebinud tema parima sõbraga, aga minu parim sõbranna ütles, et ma saan alati kõik mehed, keda tahan ja et seekord pean ma esimesena silma jäänud mehe asemel tema sõbra sihikule võtma.

Long sorty short, 3 aastat hiljem 2012. oktoobris jällegi suvalisel kolmapäeval astus ta ette aimatava näoga tuppa ja sain sõrmuse omanikuks. Algul nagu pulmaplaane ei olnudki, ka vanematele kihlusest teatades oli tagasiside pigem leige ja ka seesamune parim sõbranna küsis, kas sellest tuleb mõni viie aastane kihlus.

Oktoobri alguses hakkasime mõtlema, et peaks siis need pulmad ära tegema. Plaan oli omaette väikses pereringis perekonnaseisuametis pulm registreerida ja näiteks järgmise päeva õhtul korraldada sugulaste ja sõprade ringile saunapidu. Ürituse eelarveks 1500. Kui emale helistasin ja plaanist rääkisin, kuulas ta mind ära, rääkis kaasa ja oli üllatunud,et me pulmi planeerime (I). Läks viis minutit mööda, ema helistas mulle tagasi ja ladus oma plaani välja ning lükkas meie saunapeo mõtte ümber mitmel erineval põhjusel. See oli esmaspäev. Pühapäeval käisime minu vanematel külas ja kus tuli sealt alles tagasisidet. Ma tean, alati öeldakse - Teie pidu, mitte vanemate, aga kui te oleks minu isa nägu näinud, kui ma ütlesin, et pulmatorti ei tule. Mul jäi selle näo peale üle vaid öelda, et sorry - halb nali. Mu vanemad on karmid ja konservatiivsed.

Seega esimene samm: milline pidu? Kas registreerimine väikses või suures ringis? Kas ainult vastuvõtt või korralik pulmapidu? Kas ainult sugulased või ka sõbrad - sellisel juhul on vaja ka kindlasti ka majutust. Tulles tagasi juhusliku kohtumiseni ühistranspordis, osutus mees sama maakonna inimeseks, meie vanemate kodude vahemaa 30 km ja näiteks minu isa vend oli noormehe füüsika õpetaja kogu kooliaja jooksul.

Otsus tehtud - suur pulmapidu laupäeval päeval (seega vaja abielu sõlmima kedagi väljaspool perekonnaseisuametit). Mina hakkasin sukelduma info saamiseks interneti avarustesse ja pulmad.ee leheküljel olen veetnud pikki hiliseõhtuseid tunde. Ajastus pulmi planeerida on muidugi natuke jama. Käia tööl, kus vastutus viimase poole aasta jooksul on kümneid kordi suurenenud, kõiki tööpäevade õhtuid sisustavad TTÜ magisti loengud (lõputöö esitamise tähtaeg juhendajale 2 päeva pärast pulmi (sic!)) ja minu parem pool on esmaspäevast reedeni missiooni väljaõppes ja ka nädalavahetuseti ei õnnestu alati näha. Aga ei, me teeme selle äraja veel fantastiliselt! Minu suguvõsas pole 12 aastat pulmi nähtud, väga paljude arvates on see ka raha raiskamine.

Pulmad toimuvad 20. aprill 2013, selleks hetkeks olen ma 24 ja mees 26. Minu arvates täiuslik, sõprade- ja tööringi jaoks liiga vara.

ManusSuurus
Image icon dsc_01431.jpg68.28 KB
piretm
Võrgust väljas
Liitus: 21 Nov 2012 - 23:45
Re: Lugu pulmadeni: esimene osa ehk kuidas kõik alguse sai
1 Detsember, 2012 - 22:42

Tekstis siis faktiviga - kihlusime septembri alguses, mitte oktoobris (A)