Lugu pulmadeni: teine osa ehk kus ja kellega - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas piretm,

Kuupäev paigas, hakkasime saatma hinnapäringuid. Juba esimeste vastustega oli kindel, et meie paika pandud eelarvest jääb väheks, kuid raha pärast veel midagi ära ei ole jätnud.
Peokoht: saatsin hinnapäringu kokku kaheksasse kohta, mõned reageerisid kohe, teiste vastust võis ka kaks nädalat oodata. Vastuseid, millega rahule jäin, oli ainult kaks. Mitmed vastused olid väga lakoonilised või vastati, et infopakkumiseks on liiga vähe infot - minu jaoks üllatusena. Enda arvates olin saatnud küllaltki pikad kirjad - mis pidu, kuupäev, kui palju inimesi, palju lapsi, sooviks toitlustust, aga alkoholi ise tuua, 20 ööbimiskohta ja veel detailid.
Vaatamas käisime tegelikult ainult ühte kohta, kus me tegelikult mõlemad olime varem ka käinud. Nende poolt pakutud hind oli mõistlik, aga ma ei saa öelda, et tegu oleks minu arvates ideaalse kohaga. Lihtsalt asukoht on meie jaoks niivõrd soodne, meie mõlema sugulased elavad koha ümbruses ja vanavanemad eriti lähedal, seega saab keegi neid ka vahepeal koju viia, kui selleks vajadus tekib. Alguses tundus mulle toitlustus ulme hinnaga - 16 eurot täiskasvanu kohta, aga pulmad.ee foorumi taustal - jällegi mõistlik. Teine ulme minu jaoks oli niiöelda korgitasu - 1,50 kuni 1,75 iga klaasi pealt, sest me tahame oma alkoholi tuua, aga praeguseks olen ka sellega leppinud. Oma alkoholist ei ole ma nõus loobuma.
Pulmaisa - kuna olen meelelahutuses töötanud ja mitmete pulmaisadega kokku puutunud, olen ma siiamaani kindel, et pulmaisa ma ei taha. Tõsi, õhtujuht peab kindlasti olema, et asjad sujuksid. Kahjuks pulmaisa tavapärast turuhinda ei ole ma nõus maksma. Kõik mängud ja tegevused on läbi mõeldud - mis võib veel muidugi muutuda. Meie poolt valitud ansambli liige, keda ma varasemalt ka juba tean, on ka õhtujuht nõus olema. Soodne, aga ma ei tea veel, kas ka kõige parem vairant. Minu heaks uudiseks on kindlasti pulmad.ee oksjonid ja seal pakutavad sobivad kuupäevad, et kindlasti teen ma pulmaisale pakkumise. :)
Ansambel - kohalikke variante oli mitmeid, kellega põgusalt ka räägitud sai. Jällegi mureks raha, sest tegelikult ei taha kahemehe bändi süntekaga, isegi kui neid on palju kiidetuid, kui ka vanade koolivendade kuue-liikmeline bänd käib eelarvest kahjuks üle. Alati olen unistanud, et tantsuks võiks mängida akordion, mis sobib ka hästi meie peokohta. Nii mu isal tuligi meelde ühe kohaliku aleviku bänd, kelle üks liige on osalise koormusega tema koolis õpetaja. Mõeldud-räägitud. Bändis akordion , kitarr, viiul ja kontrabass ning mu vanemaid on tantsutatud nende poolt mitu korda. Luks!
Fotograaf - Praegune plaan üks hea sõber, kes on EKA-s fotograafia viimasel kursusel. Teinud meist varem nii stuudios kui looduses pilte. Samas pulmad.ee oksjonil jällegi paar head pakkumist meie kuupäevale. Tõenäoliselt teen ka selles kategoorias pakkumise.
(enne pulmi ei tahaks ühtegi nime avalikustada)