Meie avalduste sisseandmine - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas printsessike,

Kuna pulmapäevaks valisime 7 mai, siis avaldusi saime sisse anda alates 8-ndast veebruarist. Mees võttis terve veebruari teise nädala omal töölt vabaks, ehk siis puhkust ja kuna mina jäin detsembri lõpust tööta, siis polnudki raske Rakveresse minna ja avaldused sisse anda. Juba laupäeval läksime maale, et vanemaid külastada ja siis 8 hommikul Rakveresse minna.
8 hommikul plaanisime Rakveresse minna Haljala teeristist 9.35 bussiga, kuna kella 8 buss mis Haljalast seest läks oleks olnud liiga varane ja järgmine mis läks 11.30 oleks olnud hiline, sest vähmalt mina kartsin, et äkki on sellel päeval liialt palju paare ja me jääme oma kuupäevast ilma. Kuna eelneval päeval vaatasime just netist üle, et mis kell Lääne-Viru maavalitsus lahti tehakse ja selleks kellaajaks oli 9.00. Kõige parem üllatus kodulehe vaatamise juures oli see, et kuna Lääne-Viru maavalitsuses on 2 saali, siis olime valinud endale väikse saali mis mahutab 10 külalist. Kodulehte vaadates juhtusime aga vaatama seda tabelit, kus muidu olid kirjas mõisad kus registreerija käis ja et mis kuupäevad seal siis on. Seekord oli seal aga kirjas et nendelpäevadel saab Lääne-Viru maavalitsuses registreerida suures saalis ja meie kuupäev, 7. mai, oli üks neist kuupäevadest. Me olime selle üle väga rõõmsad, sest seal on rohkem ruumi ja sisenedes mängitakse ka muusikat. Hommikul mehe õde, kelle olime algusest peale plaaninud pulma kutsuda, kuna ta elab veel vanemate juures, hakkas norima et mis te lähete nii vara sinna linna, et nagunii lähete maavalitsusse registreerima. Meie raiusime vastu et ei lähe aga meid ei kuulatud ning kuna me olime täiesti tavaliselt riides siis naersime pärast mehega selle üle. Vabanduseks tõime neile selle, et lähme Rakveresse kuna pole seal ammu käinud ja tahame näha mis seal muutunud on. Läksime siis Rakveresse ja õnneks bussijuht tegi maavalitsuse juures peatuse, sest kohalikel bussidel seal peatus olemas.
Maavalitsuses võttis meid vastu üks päris tore tädi, kes küsis meilt isikut tõendavat dokumenti ja vaatas siis registrist järgi ja esitas mõned küsimused nt et kus elame ja kus sündisime. Need formaalsused si korda aetud ja siis hakkasin mina ankeeti täitma ja mees läks internetipanka ja maksis ära riigilõivu. Peale seda täitis mees ära oma osa ankeedis ja andsime selle tagasi. Töötaja täitis ära selle osa, mida ta täitma pidi. Peale seda avas töötaja oma märkmiku ning kuna olime esimesed saime valida kellaaja, millal soovime end registreerida lasta. 13.30 oli esimene aeg ja viimane aeg oli 15.00. Küsiti siis, et millise aja võtame ja kuna me polnud mehega kokku leppinud ning küsisin siis mehelt ise ka, et millise aja võtame. Mees ütles selle peale: "Mida varem seda parem". Ja nii siis jäigi et saime oma ajaks 13.30. Kui kõik paberid täidetud pakuti, et kas tahame abielutunnistusele kaaned ümber osta või ei. Olime nõus kuna öeldi, et kuna uue seadusemuudatuse tõttu enam abielutunnistusi ei anta, siis müüakse ära need kaaned mis on ja uusi juurde ei tellita. Anti meile siis valida punaste, helehallide, tumehallide, roheliste, siniste ja muude värvide vahel ja meie mehega valisime helehallid. Uksest väljudes oli ukse taha juba järjekord tekkinud ja ka üks paarike oli seal, kes arvatavasigti seda sama kuupäeva tahtis. Maavalitsusest välja minnes arutasime, et peaks vist nüüd kui me suurema saali saime, kutsuma ka mehe 2 õde, kelle esialgu välja olime jätnud ruumi puuduse tõttu. Niigi jäävad kutsumata mehe vend ja mehe 1 õde, kuna nad rikuksid selle päeva ära ja meie ei soovi eriti neid meiega seda päeva tähistama.
Õnneks kumbki meist, ei mees ega mina pole seda kahetsema hakanud ega ka kahtlema hakanud, et kas peaksime abielluma või ei.
Nüüd lähipäevil saadame ka kutsed välja. Algul mõtlesin,e t võtan kutsed maale kaasa ja kui kellaaja teada saame, paneme selle kutsele kirja ja anname kutsed kätte, aga mees arvas et ilusam oleks kui kutsed postiga saadama ja seda me siis teemegi.
Arvatavasti tuleb järgmine blogi sellest kuidas kutsed teele saatsime ja millise tagasiside me saime :)

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Meie avalduste sisseandmine
10 Veebruar, 2010 - 19:51

Varajane linnukene toob tihtipeale parema ussikese;) - iseoma vanasõna.
Kui ei loeks, ei usukski, et kuupäevade pärast järjekorrad on. Ise abiellume kiriklikult ning seega ei pea jalgagi per.büroodesse tõstma:D
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

printsessike
Kasutaja printsessike pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2008 - 13:45
Re: Meie avalduste sisseandmine
11 Veebruar, 2010 - 07:13

on küll:) Kuna me mehega pole peaaegu 1,5 a enam sealkandis eland siis polnud ka aimu palju võib olla inimesi kes soovivad sel päeval registreerida. Tallinnas oleks selleks ajaks arvatavasti juba mitmed paarid end kirja pannud või uksetaga järjekorras oodanud :D

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Meie avalduste sisseandmine
12 Veebruar, 2010 - 11:06

Palju õnne teile! Ja tore, et saite just oma kuupäeva ja ka õige kellaaja!

MerleR
Võrgust väljas
Liitus: 9 Aug 2011 - 11:53
Re: Meie avalduste sisseandmine
4 Jaanuar, 2012 - 20:32

Õnnitlused teile :)
Meil on see tee veel ees.
16ndal märtsil 2012 peame minema tartu mv.:)