Meie imeline päev 25.07.2014 - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas Sookas,

Meie imeline päev sai alguse samuti 25 kuupäeval, kuid 2012 aasta augustis. Kui sai enda nüüdseks kallil abikaasal kätt palutud tema 35`dal juubelil ! Juhtus see koostöös RUF ilutulestikuga ning kõigi külaliste ees kellele see oli samuti ilusa üllatusena.

Edasi hakkasid asjad arenema päris kiiresti. Pulmi hakkasime planeerima siis nimelt 2013 aasta veebruaris, kui sa 90 % asjadest kohe ka kinni pandud ja enamus ettemaksed ka tehtud, et kindlustamaks meie peo toimumist.

Kohaks valisime Sagadi mõisa, kuna kahjuks eestis ei ole ilusaid kohti väga palju mis võimaldaksid vähemalt 100 külalisele ka ööbimist. Koht olemas siis tuli järgmine probleem. Sagadi peosaal ei mahuta kõiki külalisi ära nii, et ka tatsuks ja bändile jätkuks peosaalis ruumi. Pakuti küll, et tants ja bänd võiksid olla kõrval ruumis. Aga ei sellele olin mina kategooriliselt vastu. Nii sai renditud Funrendist telk koos põranda ja mööbliga.

Edasi tuli kohe õhtu juht otsida. Kuna üritasin paar aastat ka varem abikaasa juubelile õhtujuhiks Tõnis Millingut saada, kuid paraku jäin siis juba hiljaks. Nüüd sai see viga parandatud. Pulmaisa olemas, siis hakkasime lauljaid ja bändi otsima. Bändiga läks asi taas suhteliselt lihtsalt. Tegu oli Hellade Velledega. Ka nemad olid mul abikaasa juuubelil esinemas, siis juba teadsime, et mida tahame !

Siis oli vaja leida veel ka keegi kes tuleks ja laulaks tantsuks ka enne Hellasid Vellesid.

Sai valitud Iff ja Anti. Samuti ka avatantsu lugu tuli Iffilt ja Antilt ! Laulatusel mängisid Trio Comodo poisid ! Kuna mul on väiksed kiiksud alati olnud, et teha ikkagi kallile naisele alati üllatusi siis sai ka tellitud Rolf Roosalu pruudile üllatuseks laulma.

Et saaks lauljatele ja bändile asja võimalikult mugavaks teha siis võtsime veel ka DJ / lavamehe Andres-Allar Varato, kes muretses siis lava, heli ja valguse, et esinejad ei peaks hakkama enda tehnikat kaasa vedama ja ülesse panema. Seda kõike aja kokkuhoiu mõttes.

Edasi oli meie mõlemi kindel soov, et tegu oleks ilmaliku laulatusega. Nii sai valitud ka kirkuõpetaja välja kelleks oli Õp. Ove Sander, samuti ka fotograaf Andres Jalak ja videomees Toomas Vardja. Ja nagu sellest veel vähe oli siis tuli mul ca nädal enne pulmi veel idee, et tellida ka troon, ehk siis lisa video taevast, mõeldud tehtud, tänud Taevakaamera OÜ`le!

Kuna kõik kiskus juba üpriski suureks siis meie enda võimalused seda kõike korraldada tundusid juba üpris võimatu, tänu välisriigis elamisele. Nii sai ka võtud kohe ühendust pulmakorraldaja Tiia Tambergiga. Kelle poolt oli ka tseremoonia ala kaunistamine, kutsed, floristi töö, pulma järelvalve kuni südaööni jne.

Toidlustus tuli Sagadi enda cateringu poolt, väga maitsvad toidud peab mainima ! Ning pulmatordi tellisime Rakverest Pätsi sahvrist.

Lõpetuseks pidu sujus super hästi tänu kõikidele pulmategijatele !
Suured kummardused veel kord :

Pulmakorraldaja: Tiia Tamberg
Pulmaisa: Tõnis Milling
Fotograaf: Andres Jalak
Videomees: Toomas Vardja
Troon: Taevakaamera OÜ
Lavamees/DJ : Andres-Allar Varato
Iluabi: Maarja Järvsoo
Sagadi mõis
Sagadi catering
Hellad Velled
Ivo Linna ja Anti Kammiste
Rolf Roosalu
Trio Comodo
RUF Ilutulestik
Pulmatort: Pätsi Sahver