meie imelised pulmad 10.07.10 - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas pally,

Mõte pulmad teha tekkis meil täpselt aasta enne kui see teoks sai. Siis hakkasime juba vaikselt raha kõrvale panema ja maad uurima kus ja kuidas. Juba ammu olime omavahel arutanud, et kui ükskord abiellume siis kindlasti 4. juulil, sest siis algas meie suhe. Läks aga nii, et 2010. aastal oli 4. juuli pühapäev. Viisime Rakverre oma avaldused sisse ja soovisime siis 5.juulil oma abielu registreerida. Kahjuks polnud see aga Rakveres võimalik, sest neil oli majas see aeg remont sees. Meile pakuti 9. juulit. Andsime siis avaldused sisse ja läksime ära, kuid mõlemad olime kurvad, et õiget kuupäeva ei saanud. Kohe kuidagi ei meeldinud kummagile see 9. kuupäev. Läksime mõlemad tööle tagasi ning siis tekkis mul mõte, et äkki saaks ikkagi kuskil mujal 5. juuli abielluda. Hakkasin siis erinevatesse perekonnaseisubüroodesse helistama ja küsisin, kas neil saaks 5. juuli registreerida. Võimalik oli see paaris kohas aga meie valisime Järva Maavalitsuse Paides. Rakveres käisime võtsime oma avaldused juba järgmine päev tagasi. Oma abielu otsustasime registreerimas käia kahekesi ja salaja ning pidu lähedastele toimus 10. juulil.

Viienda hommikul ajasime veel viimased asjad joonde ning võtsime suuna Paide poole. Sõitu alustades lülitasime mõlemad oma telefonid välja- see päev oli vaid meile kahele. Paides võttis meid vastu juba tuttav perekonnaseisuametnik, Tiia Priidik. Tema vastuvõtt oli ülimalt soe nig südamlik. Registreerimise ajaks saabus ka abiline, kellel palusime endast paar pilti teha. Kogu tseremoonia oli väga ilus ja südamlik. Siin kohal suurimad tänu Tiia Priidikule imeilusa ja unustamatu tseremoonia eest.

Abielu registreeritud suundusime Paide linna peale südamete silda otsima, et oma südamed Eestimaa südamesse lukku panna. Seejärel õhtustasime ning suundusime juba oma hotelli.

6. juuli hommikul kui hakkasime juba taas peokorraldustega tegelema olid meie kallid sugulused juba kergelt paanikas- kas ikka tulevad pulmad või ei, ja kuhu me kadunud oleme. Rahustasime kõik maha ning jätkasime oma ettevalmistustega.

Meie pidu oli plaanitud väliüritusena. Peokoht asus looduskaunis kohas, jõe kaldal. Peotelgid panime juba neljapäeval ülesse kuid siis hakkas öösel vihma sadama. Nii me siis peigmehega jooksme läbi vihma, et päästa mis päästa annab. Kui öö peale jäi vihm järgi siis hommikul ärkasime me mõlemad taas vihma sabina peale. Tõusime mõlemad kiiresti üles ning läksime jälle peopaika oma telke päästma. Terve hommiku sadas ning me juba arvasimegi, et nii see meie aasta planeeritud pidu ära jääbgi. Lõunaks oli ilm aga taas ilus nig ettevalmistused võisid jätkuda. Vähehaaval sai kõik paika, kuid siis otsustasid peigmehe sõbrad peigmehe ära varastada ja poismeeste õhtule viia.

10.juuli hommik. Pruut ärkab kell 4 öösel, peigmeest pole. Närviline telefonikõne. Kell 5 on peigmees kodus. Võib kergemalt hingata. Kell 7 äratus. Peigmees ärkab ning jookseb ringi nagu segane ajades sellega ka oma pruudi närvi. Peigmees viib 8.30 pruudi juuksurisse (juuksuriks oli Saade Kirsimägi Helena juuksuri salongist- siinkohal tänud Saadele imeilusa soengu eest) ja läheb ise koju tagasi veel asju tooma ning neid pruudi sõbranna juurde viima. Pidevalt unustab peigmees midagi maha aga õnneks head sõbrannad aitasid teda. Pele juuksurit tehti pruudile meik ning aidati selga kleit. Viimane lihv peegli ees ning noorpaar suundus oma fotosesioonile. Alustasime Karepa rannast ning seejärel tegime mõned ülesvõtted ka Toolse linnuses. Mei fotograafiks oli Kristel Karjane. Ta suutis meid pidevalt naerma ajada ning unustama panna, mis meid ees ootab. Veetsime temaga suurepäraselt aega. Me poleks ealeski uskunud, et üks pildistamine võib nii lõbus olla. Siin kohal suurimad tänud Kristelile imetoreda päeva eest.

Pildistamine tehtud oli aeg pulmaautot tankida. Tegime kiire peatuse, kus sai lisaks auto tankimisele ka oma kõhtu täita. Edasi suundusime meie (liba)registreerimis kohta, kus meid rahvas ja isamees ootasid. Meie pidulik registreerimine toimus Rakvre linnuses, kus meid pani paari meie mungaks maskeerunud isamees. Registreerimisel pidime EI-ga kinnitama, et ei soovi tagasi võtta 5. juuli antud alkirja abieluaktilt. See oli siis kõigile üllatuseks, et me tegelikult olime juba 5 päeva abielus olnud.

Edasi suundusmie linnuse hoovile pruudi nime kahuripauguga ära saatma, peale mida pruut igasse ilmakaarde oma uue nime teatas. Seejärel mõned grupipildid ning oligi aeg rongkäiguga alustada. Esimeseks mänguks oli noorpaari patukasti ära saatmine. Edasi tulid juba toonekure pesa ja teised mängud.

Kui peokohani oli jäänud veel umbes 200m hingasime kergendatult, et pääsesime pulma väravatest. Aga oh üllatust, meie sissesõidu ette oli tõmmatud lint ning pidme asuma meile antud ülesandeid täitma, millega ka kenasti hakkama saime.

Jõudsimegi viimaks peopaika ja seal oli juba kõik valmis. Järgnes nagu ikka šampuselaud, õnne soovid ja siis lubaduste ring, kus kõik pidid noorpaarile midagi lubama. Kõhud täis, alustaski juba bänd. Pruutpaar pidi tantsima oma avavalsi (mis kahjuks ajapuuduse tõttu jäigi harjutamata). Meie bändiks oli ansambel Taas. Meie ja ka meie külalised jäid bändiga ülimalt rahule. Muusikat oli igale maitsele- nii noortele kui ka vanematele. Kesköine rock oli muidugi õhtu nael- siis said kõik end juba lõdvaks lasta ning vabal tantsida nii kuis süda soovis. Siinkohal suured tänud suurepärasele ansamblile Taas, kes oli kirsiks meie tordi peal. Usun, et me kohtume selle bändiga ka tulevikus, sest nii mõnedgi külalised juba uurisid kontakte. Julgen soojalt soovitada seda bändi, neis ei pea pettuma.

Pidu möödus kuidagi väga kiiresti. Alles jõudsime peopaika, kui juba tuli tort lahti lõigata. Tort oli meil tellitud Pihlakast. See oli imeilus ning üli maitsev. Külalised ja ka me ise ei väsinud seda kiitmast.

Siinkohal tahaks veel suured tänud öelda meie fantastilisele isamahele- Samuel Golombile, kes sisustas meile suurepärase peo, kus ükski asi ei läinud viltu. Rahvas läks hea meelega kaasa kõikide tegevuste ning mängudega, mida Samuel korraldas. Ning siiani ei väsi ka meie külalised Samueli kiitmast. Suurimad tänud sulle Samuel.

Lisaks tänaks ka meie lilleseade tegijaid. Helksiine lilleärist Merikesele suurimad tänud, imeilusa pruudikimbu ja autokaunistuse eest. Arvestati täpselt meie soove ning lähtuti ka meie eelarvest.

Kokkuvõttes möödus meie päev täpselt nii nagu aasta tagasi seda planeerima hakates lootsime. Kõik õnnestus 110%. Viperdusi tuli küll vahele enne pulmi aga pulmapäev oli täiuslik.

Lisaks eelpool mainitud isikutele abistasid meid veel ka lähemad sugulased ja sõbrad. Ka neile kõigile veel kord suured tänud.

suurjim
Kasutaja suurjim pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Märts 2007 - 10:37
Re: meie imelised pulmad 10.07.10
17 Juuli, 2010 - 14:01

Veelkord palju õnne värskele abielupaarile! See pulm jääb meelde väga hea korralduse poolest. Pulm oli vabas looduses ja kõik oli saadud paika (söögid, joogid, kohvid, korralik elektrivool mis tagas tõrgeteta töö bändile, valgustusele, isamehele ja toitlustajatele, lava bändile, katusealused pulmalistele ja bändile). Samuti väga lahedad pidulised. Peo lõpuni ei keeranud ükski pulmaline "vinti üle".
Ilusat suve!
Ain
www.taasband.org