Meie muinasjutulised pulmad 11.09.10 - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas traksik,

Nüüd, kuu peale pulmi, on tekkinud aega kirjutada meie pulmadest ja avaldada kiitust neile, kes selle kordaminekule kaasa aitasid. Meie pulmad toimusid 11. septembril Pärnumaal. Olgu kohe alguses mainitud, et me ise elame Tartus ning pulmade ettevalmistus Pärnumaal oli paras pähkel. Õhtu enne pulmi ööbisin õega Victoria hotellis, kus meil oli sviit ootamas, mis oli piisavalt suur järgmise päeva ettevalmistuste jaoks. Hommikul kella kümne ajal saabusid Tartust juuksur Katri Tamm, kosmeetik Gerda Miller ning Põltsamaalt fotograaf-videomees Ellar Sügiste. Meik ja soeng tulid välja võrratud ning kogu protsess on nii videos kui pildis olemas. Kleidi ostsin Tallinnas Anna-Bella salongist ja see nägi välja imeilus. See, et kogu protsess toimus väikeses seltskonnas ning hotellitoas, oli väga meeldiv ja mugav. Algselt oli mul plaanitud minna salongi, kuid pärast proovisoengut ja meiki oli mul selge, et ma ei taha olla seal, kus palju võõraid sagib sisse-välja ning sa oled lihtsalt üks paljudest. Pulmaisaks oli meil valitud Kuldar Koch, kes saabus koos peigmehega Victoriasse veidi pärast kahte ning seejärel siirdusime ilupilte ja –videot tegema. Pulmaautoks oli Kuldari suur ameeriklane, kuhu ma oma kleidiga lahedalt sisse mahtusin.

Registreerimine toimus Pärnu Maavalitsuses, suures saalis, kuna meil oli pulmakülalisi ligi 65. Olin eelnevalt kuulnud, et sealne organiseerimine ei ole just kõige parem, kuid meie registreerimine oli väga ilus ja meeldiv. Muusikat tegi registreerimise ajal Pärnu linnaorkestri trio – viiul, tšello ja klaver. Nende muusika muutis kõik eriti pidulikuks, lisaks kiidan maavalitsuse suurt saali, mis on väga pidulik, valgusküllane ning avar. Registreerija Milvi Vaarpuu oli samuti väga sümpaatne ning tema läbiviidud tseremoonia oli südamlik. Pärast registreerimist sõitsime autorongiga läbi linna, tehes paaris kohas peatusi pildistamiseks.

Ligikaudu kella kuueks jõudsime peopaika, milleks olime valinud mere ääres asuva Ojako Turismitalu. Peosaali kaunistamiseks kasutasime külaliste poolt kingitud lilli. Kõik saalikaunistused ning lilleseaded, kaasaarvatud pruudikimbu ja autokaunistuse tegi Viljandist pärit Ülla Mäemetsa meeskond ning nende töö oli imekaunis. Õhtu muusika eest hoolitses ansambel Smile, kes jällegi oli super-super-super. Vaatamata sellele, et seltskond oli kirju ning enamus inimesi teineteist ei tundnud, läks pidu sujuvalt ja meeleolukalt hoolimata sellest, et kanget alkoholi me ei pakkunud (oli nö. veinipidu). Kuldar tegi mitmeid lõbusaid mänge, kuid samas andis piisavalt palju aega rahulikuks suhtluseks, söömiseks ning tantsuks. Südaöö paiku saatsin oma vana nime raketiga taevasse ning seejärel oli aeg torti süüa. Tordi tellisime Frensist, millega võis ka tinglikult rahule jääda.

Kõikidele külalistele pakkusime omalt poolt Ojakol öömaja ning meil oli väga hea meel, et peaaegu kõik neist jäid meiega kuni järgmise päeva lõunani. Hommikul ootas meid üllatus Ojako perenaise Ly poolt – köetud olid kaks rannas asuvat tünnisauna ning ka leilisaun, mida me suure mõnuga kasutasime. Lõunapaiku läksime otse Ojakolt sõprade ja pere lehvituste saatel oma pulmareisile Ungarisse.

Veelkord suured tänud Katrile ja Gerdale ilusa meigi ja soengu eest, Ellarile meeldejäävate hetkede jäädvustamise eest, Kuldarile õhtu vedamise eest, Ülla meeskonnale imekaunite lilleseadete eest, Smile’le mõnusa muusika eest ja Ojako rahvale ning Lyle nende külalislahkuse ja meeldiva teeninduse eest.