Minu kolm pulma ühe kuuga - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas IvyWalker,

Nuuman taas Pulmade blogiarhiivi, vabandan juba ette nende ees, keda mu lood häirivad.
Ei ole ma veel pulmakeerisest kuhugi pääsenud. Oh, seda elukest. Esiteks pidulik registreerimine Eestis, tseremoonia Mauritiuse rannal ning... Siin ei tasu küsidagi, mis see kolmas veel on.
Kui me teiselt poolt maakera saatsime emale kirja ja pildid, et me tegelikult pole Soomes ja päris ausalt öeldes pole me ka enam vallalised, siis reaktsioon polnud kõige parem.
Saatsime eelnevalt salaja ühe sõbranna tema juurde, kes pidi šampuse kaasa haarama. Emale ta muidugi ei öelnud, et mina olin saatnud ja ega ta isegi ei teadnud miks.
Kui nad olid juba pahaaimamatult pool pudelit ära tinutanud, siis tabas ühte rõõm ja teist nutupuhang. Ei tasu siis loota, et ema see rõõmustaja oli.
Esivanem nuttis lohutamatult ja kirus, et ma va reetur olin veel temalt kleidinõu küsinud. Tema sai aga sellest nõu pärimisest tuld ja terve möödunud pool aastat tegi proovipulmatorte, valmistus tseremooniaeelseks dieediks, planeeris kaunistusi jne. No, aga mis teha – mina ei viinud teda kordagi nendele radadele.
Eks ta pahane ja solvunud oli ning olukorra leevendamiseks lubasime ka Eestis tähistada. Seda planeerisime juba ennegi, et kõik sõbrad saaksid kuidagigi suurest sündmusest osa.
Leppisime kokku kuupäeva 26. juuni, meie kolme aasta tähtpäev ja täpselt kuu pärast tseremooniat. See oleks olnud kuupäev, kui me Eestis oleks pulmitanud.
Kui veel teiste reaktsioonidest rääkida, siis peigmehe ema oli hoopis keeletu, õhtul kodus kutsus sõbranna veinile ja oli vist isegi päris rahul. Peigmees oli veelgi rahul – ema õnnistus oli talle tähtis.
Minu isa aga oli hoopis sapine, et me “klišeeliku Hollywoodi-pulma” tegime.
Eks see reaktsioon olene vist inimese šokiastmest – kes kukub ekstreemolukorras brändit lürpima, kes paanikas karjuma.
Tänaseks päevaks on kõik osapooled rahunenud, jumal tänatud.
Küll elan ma läbi neid olukordi, mida kartsin ja mille pärast sai valitud salajane pulm kaugel-kaugel.
Ma olen alati mõelnud, et pulmakorraldusse sekkuvad emad-ämmad on filmides ülepaisutatud ja väljamõeldud stamp. Oh, mind lollikest! Loomulikult peavad ju kõik filmi-ideed kuskilt ka reaalselt alguse saama.
Nii pea, kui IvyWalker seenior oli šokist üle saanud, hakkas lendlema “kus te teete peo, toome pulmaisa, mis sööki tuleb, kes teeb süüa, ma tean üht mutti, kes teeb hästi süüa, kui palju söök maksab, mitu torti me teeme, mis riided ma selga panen, mis muusikat mängitakse, kes mängib muusikat, mis mängud tulevad, kõik peab olema läbi mõeldud, teeme seda mängu ka, kes juhib autot, kes pulmakolonni, kuhu me siis lähme jnejnejne miljon korda jne”.
Oeh, hoidsin vaid kahe käega peast kinni ja kui minu delikaatsed vihjed “kõik on kontrolli all” barjäärist läbi ei läinud. Lõpuks sain päris pahaseks ja ütlesin, et me ei tee kolmandat tseremooniat, vaid tähistame. See solvumine kestis vaid mõned päevad ja neid tsitaate lendub siiamaani iga päev edasi.
Kolmas pulm ta igatahes on. Järgmisel reedel koguneme autokolonni, käime läbi meile tähendusrikkad kohad, kuhu seome lindid.
Tuututame ringi ja maandume meie taluõuel. Siin lööme kokku klaasid, sööme, vaatame pulmavideot, teeme viktoriini, mängime “Rooside sõda” (küsisin saja inimese käest mitu küsimust ning sai päris hea mängulaud). Kui eelarve lubab, siis ehk saab ka helimehe, kelle abil saab karaoketada ja tantsida. Ehk mõned pisitillud ettevõtmised veel. Nimigi oleks vaja ära saata, mida siiamaani teinud pole. No ja pulmariided ajame ka muidugi uuesti selga.
Muuseas, keegi võiks mu emale mainida, et alusseelikuga ballikleidid kuuluvad pruudi valdkonda, perele-külalistele jäägu lihtsamad lõiked.
Ema üritab tuttavat pulmaisa ka moosida, oejah, kuid minu kinnitused, et pulmaisa saab ülimalt heal juhul 3000 eegu eest ja keegi kõhutäie ja sauna eest õhtu otsa möllama ei tule, pole siiani vilja kandnud.
Ta arvab siiani, et 20 000 meie paradiisi pulma eest oli ülimalt kallis hind... Et 1500 krooni saanud fotograaf oli ulme kallis jne. Ta ei usu ka seda, et fotograafipaketid siin Eestis võivad 10 000 kroonini ulatuda.
Kui nüüd saan tööasjad lõpetatud, siis peab peo detailid läbi mõtlema. Oeh, ütlen päris ausalt, et kolm pulma on ikka päris väntske värk!

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
16 Juuni, 2009 - 14:38

See võib päris kurnav olla, aga positiivselt mõeldes, on aastate pärast hea selle üle nalja visata :)

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

j2nts
Kasutaja j2nts pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Jaan 2008 - 02:45
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
16 Juuni, 2009 - 15:11

Mnjaa, see on yksikasjalikult t2pne kirjeldus minu kartustele, mis oleks juhtunud, kui me ise salamisi oleks abiellunud... Salaja abiellumise m6te k2is peast p2ris mitu korda l2bi kyll, sest suguv6sas pole omavaheliste suhetega k6ige paremad lood, aga l6puks otsustasime teha suure pulma Eestis, et ikka k6ik karvased ja sulelised l2hemad ja kaugemad sugulased ja s6brad saaksid osaleda. Aga teile siis kolmandat korda 6nne, ja pidage ikka vastu! :) Ma saan tegelikult su emast natuke aru ka, sest eks iga ema ole salamisi unistanud oma tytre pulmap2evast ja iga isagi tahaks olla see t2htis inimene, kes oma tytre k2evangus altari ette viib. Puhevil alusseelikuga ballikleidini ema seljas mu arusaamine aga kyll ei kyyndi! :D

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
16 Juuni, 2009 - 17:34

Jah, siin loos mõistavad kõik meie sõbrad ja tuttavad just ema ja räägivad, millised paavianid me oleme :-P Eks me ürita neid tundeid järgmisel nädalal siis jahutada. Aga kõigest hoolimata - see päev peakski olema siiski kahe inimese tähtpäev.

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
16 Juuni, 2009 - 16:23

Veel kord palju õnne teile abiellumise puhul!
Ja mina ootan sinu jutte igatahes väga - taaskord oli tore ja vahva lugemine (kuigi teema polnud seekord üdini postiiivne :)
Ka minu vanemad ei usu, et kõik asjad võiksid nii kallid olla nagu nad on. Ja olen loobunud neile asju selgeks tegemast. Ja kui sinu ema ja ämm ei suuda lõpetada korraldamast sinu pulma, siis mina olen pigem natukene kurb, et minu pere (mul on kolm õde ja vend lisaks emale-isale) suhtub meie pulmadesse suhteliselt (kui mitte öelda) täiesti külmalt - õdede poolt oleksin oodanud veidi rohkem õhinat - või kui nad õhinat ei tunne, siis koos minuga võiksid nad siiski veidi rõõmsutada - aga jah eks ma võtan seda enda järgi, sest mina tean, et mina rõõmustaksin koos nendega. Mina kuulne pidevalt kommentaare - kas on ikka vaja asja nii tõsiseks ajada ja et kas on vaja ikka nii suurelt teha jnejne (kusjuures panen käes südamele - me ei tee midagi niiiiiiiiiii suurelt - meil on olemas kõik tüüpilised asjad, mis pulmade juurde kuuluvad ja ei kasuta ma Annika Metslat ega Tiina Talumehe kleiti ega kedagi muud nn kallitest tipptegijatest). Lihtsalt olen väikesest peale pumadest (nn suurtest pulmadest - koos kleidi, tordi, pulmaisa jne) unistanud, seega on need asjad ka millest ma ei tagane, aga lähi suguvõsas pole meil keegi niimoodi pulmi teinud, seega on vanemad veendunud, et raiskame mõtetult raha. Aga ma ei saa aru, et kuidas see saab olla raha raiskamine, kui täidan sellega ühe oma unistustest!?
Igal juhul - jõudu ja jaksu sulle kolmandaks peoks ja loodame, et kõik läheb taaskord suurepäraselt!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
16 Juuni, 2009 - 17:37

Eks äärmused vist olegi vist halvad, et kui täiesti ükskõiksed ollakse ja kui väga palju topitakse. Selline vahepealne variant oleks vast kõige parem :-P
Ning üks nipp on ka see, et summadest peab pigem vaikima - alati leidub 100 muud kohta, kuhu seda raha panna..

kuuking
Kasutaja kuuking pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Okt 2007 - 15:12
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
17 Juuni, 2009 - 10:02

Meie oleme plaaninud teha pulmi hahehekesi, pereliikmetele ka vihjatud ja nemad sp ütlevad vaid "Kuidas teile parem on, see ju vaid teie päev" :D Aga sinnani on aega... Jõudu ja jaksu sulle!

Külaline
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
17 Juuni, 2009 - 12:42

See on tore, et leidub ka pereliikmeid, kes saavad aru, et pulmad on eelkõige kahe inimese tähtsündmus :)

IvyWalker

patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
9 Juuli, 2009 - 14:52

Tere! Mina ka tahtsin kahekesi, aga mees pole nõus ja nii me siis teeme tsipa suuremalt. Kuigi pulmateema on meiega seoses juba ammu ringi liikunud ja algul öeldi ka, et ahh teie päev ja teie otsus kuidas teet.e Ikkagi oli tunda nagu kerget solvumist. Nüüd kui oleme välja öelnud, et jah pulmad tulevad, aga kuupäevaga natuke valetanud(st. pidu toimub varem kui me teistele rääkinud oleme, et oleks ka natuke üllatus momenti neile) ja nüüd räägivad kõik, et kuidas nad ikka oleks pettunud olnud kui kahekesi oleksime teinud

Buffy
Võrgust väljas
Liitus: 5 Mai 2009 - 15:27
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
18 Juuni, 2009 - 11:12

Meie plaanisime ka alguses kahekesi registreerida, aga kelidi osas tahtsin õe nõuannet ja tema ikka soovitas enne rääkida. Rääkisime ja kui sugulased kuulsid, et meil oli selline plaan, siis olid kõik väga hapude nägudega.

NB: Ma mõtlesin ka, et see sugulaste sekkumine on ainult hollywoodi filmides, aga tutkit. Kõik tahavad osa saada, eriti ämm. Lähisugulased sh vanavanemad on isegi juba dieediga alustanud:D

j2nts
Kasutaja j2nts pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Jaan 2008 - 02:45
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
29 Juuni, 2009 - 11:30

Ootan juba huviga reportaazhi, kuidas su kolmas pulm m88dus! :)

tigerkitty
Võrgust väljas
Liitus: 24 Juuni 2009 - 17:26
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
11 Juuli, 2009 - 17:15

Minul tuli aga nutt peale kui lugesin aktiivsetest emadest. Minu emal on t2iesti yksk6ik, mis, kes kus.
Vahel m6tlen,et ta oleks v6inud viisakuse p2rast natuke teeseldagi. Eks ma pyyan oma lastele parem ema olla ja oma ema v6tan antieeskujuks-et selline yks esivanem olla ei tohiks. :)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Minu kolm pulma ühe kuuga
12 Juuli, 2009 - 16:14

Ära kurvasta, ka minu ema ei tunne eriti huvi. Kui ka küsib, siis seletan mingi asja kohta, siis järgmine kommentaar on kohe, et kas maksab asja nii keeeruliseks ajada ja et nii kallis ikka kõik jnejne.
Ühesõnaga, mina sain sellest üle nii, et rõõmustasin selle üle, et mul on mõned sõbrannad, kes mulle täiega kaasa elavad - ja räägin nendega pulmadest :)