Õnn ja ebaõnn(ed) käsikäes:) Teadmiseks teistele! - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas Tiivi,

Laupäeval sai käidud Vihterpalus ja peab ütlema, et oli väga positiivseid emotsioone täis päev! Kiitus tegijatele, sest see oli ainulaadne võimalus näha erinevaid tegijaid korraga. Vähemalt meie saime pulmaisade ja teiste teenusepakkujate kohta väga selge ülevaate!
Suures õnnes koju jõudes avastasime oma mailboxist, aga õudusega kirja, et meie poolt valitud kuupäeval Valga linnas abielusid ei sõlmita, sest sel ajal on ametnikud puhkusel!!!(Üldse oli kiri väga ebamäärane ja lakooniline!)
Oi seda nördimust, mida kirja lugedes mina tundis- kirjeldamatu! Igatahes kordasin enda ette Virgo Jaani öeldud sõnu:,, Ära põe!":) Ju siis nii pidigi minema, sest paljud pulmaisad olid meie valitud kuupäeval kinni, kuid nädal varem ja nädal hiljem vabad.... Nüüd siis olemegi mõnes mõttes rahul ja õnnelikud, et ju see oli saatus, mis meil kuupäeva muuta käskis!

Vahepeal jõudis aga tekkida tunne, et miks jälle tagasilöök??? Õnneks laupäevased sõnad, et naised näevad asju pilvedest tõi mind sinna pilvepiirile tagasi:)- päris maa peale ma veel ei jõudnud!

Nimelt oli see meie lühikese planeerimisaja teine tagasilöök: septembris juhtus meie esimese peokohaga järgmine lugu:

Olime kaua otsinud ilusat peokohta Valga linna lähistel ning silma jäi Marja talu, kirjutasime neile juba suvel mitu kirja, kuid vaikus....(hiljem selgus, et äikesetormid olid neilt mõneks ajaks elektri võtnud, kuid no ega see elekter neil nüüd mitu kuud ka ära ei olnud!)
Lõpuks septembris helistasime ja leppisime kokkusaamise kokku... Käisime kohal ja sees käis KLÕPS, et see ongi see ÕIGE koht! Mõeldud, tehtud... Läksime koju ja kirjutasime Marja talu perenaisele mailile (nagu kokku lepitud) oma täpsed soovid ja jäime ootama lubatud hinnapakkumist! Ootasime päeva- kaks .... 5.päeval minu kannatus katkes ja helistasin...

Vastus oli üheselt mõistetav... päev pärast meie külaskäiku tegid välismaalased neile pakkumise, millest oli raske loobuda- terve juulikuu broneeringu seoses mingi laagriga ning meie pulma nad vastu ei võta! Oi ma olin pettunud... miks ei saanud siis esmaspäeval meile kohe kirjutada või helistada??? Ootasime nagu kaks lolli õnnejoovastuses pakkumist, sest suuliselt oli asi ju kokku lepitud!!! Mul tekkis kohe sisetunne, et uut MEIE kohta on nüüd võimatu leida!!!

Õnneks tänu paljude asjade kokkulangevusele leidsime üllatavalt kiiresti uue koha, kus teenindus kordades kiirem ja sõbralikum! Mailidele vastatakse paari päevaga ning suhtlemine on supper!

Tõsi on see, et vigadest õpitakse ning edaspidi ei sõlmi me ühtegi suulist lepingut- ka mitte selleks, et minna koju ja asi kirjalikult mailile saata! Kui tõeliselt tahad kohta või tegijat võta juba esimesele kohtumisele leping kaasa! Vähem muret ja rahulikum uni:) Samuti soovitan soojalt kohalikule perekonnaseisuametnikule kirjutada ja veenduda, et Teie kuupäeval ikka abielusid sõlmitakse!

Meie jätkame igatahes uue ja veel suurema hooga ning EI PÕE:)