Pruudilt pruudile - ehk teiste vigadest küll ei õpita, aga jagatud rõõm on kahekordne - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas cassiopeia,

See ei ole ainult sinu päev!

Kui mul palutaks nimetada üks asi, mida ma praegu oma üle-aastase kihluse ja paarikuuse pulma-planeerimise ajal õppinud olen siis see on - teistega arvestamine.

Lühivalik minu õppetundidest:

Ükskõik kui kindel sa oma soovides oled - näiteks et sa tahad väga väikest ja intiimset pulma oma kõige kallimate seltsis - ei saa sa vastu sellele, et su väljavalitul on kuus tädi ja neli onu ja kuidas nad siis kutsumata jätta? See on ju perekond!
Arvesta, et kui onu Kalle jaoks on suvise piduliku riietuse kohustuslik element pruunid sandaalid, ei muuda ta tõenäoliselt oma eelistusi, hoolimata sellest et kutsele on märgitud "tume ülikond".
Ja sinu 80-aastane vanaema ei pruugi mõista, et wokid ja bambusevõrsed on tegelikult väga tervislikud.
Ja kui su tulevane ämm leiab, et jazz ja bossanova on "kassikräunumine", siis sa ei taha, et ta terve pulmaõhtu lauas norutaks, vatid kõrvas.

Mida ma nende päriselust pärit näidete abil ütelda tahtsin on see, et see pole ainult pruudi päev särada, see on tähis päev nii sinu praegusele kui tulevasele perekonnale ja sõpradele, kahe inimese maailmad, kahe inimese INIMESED saavad üheks pereks, ja see ei peaks olema komeetide kokkupõrge.

Seega- juba mõnda aega on minu sõnavaras uus nr. 1 termin- KOMPROMISS.

Peale seda, kui oled asjadega, mis sinu võimuses ei ole rahu teinud, on kergem edasi minna.

Edasi: minu jaoks tähtsad asjad:

KLEIT.
Seda, et Kleidi (just suure tähega Kleidi, sest tegu on peaaegu isikuga!) õmbleb mulle mu ema, teadsin ma juba umbes 15ndast eluaastast. Ema sulest ja nõelast on pärit kõik minu tähtsamad riideesemed- alustades esimestest teksapükstest :D lõpetades ülikooli lõpukleidiga. Mul oli kindel nägemus oma Kleidi olemusest- sugugi mitte printsessilik, elegantne, lihtne, ainulaadne.
Lõige ja kõik muu tuli justkui iseenesest. Kangas samuti - esimene mida vaatasime, osutus õigeks. Ja mu kleit kannab endas väga tähtsat killukest mõtet: looduslikult valge, allservas valge niidiga lilletikandid, mille vahele tikitud valged väikesed ristid, märgiks minu usust. Sest abielu on minu jaoks kahe abielu Jumala ees.

kertttu
Kasutaja kertttu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Jaan 2009 - 23:10
Paraku nii on jah, et tuleb
16 Märts, 2009 - 01:34

Paraku nii on jah, et tuleb kõigiga arvestada. :) Samas tähendab see sündmus Teie külaliste jaoks kindlasti palju enamat kui nad tunnetavad, et ka nemad on sellel päeval Teie jaoks erilised ja olulised. :)

Verontsik
Võrgust väljas
Liitus: 13 Jaan 2009 - 08:39
Erinev arvamus pulmaseltskonnast
16 Märts, 2009 - 08:33

Meil oli alguses mure, keda kutsuda, keda mitte. Nii palju, kui ma olen oma tuttavatega rääkinud, teeksid nad praegu valiku teisiti. Ehk nad ei kutsuks kokku kogu suguvõsa, vaid just need inimesed (sõbrad, väga head tuttavad jne), keda nad tõesti sellel päeval näha tahavad. Ja seda viga meie ei tee. Pulm ei ole meie jaoks suguvõsa kokkutulek, kus ümber laua istub seltskond pensioniealisi, vaid pulm on rõõmus sündmus, kus kõik löövad mängudes-tantsudes kaasa ja ei noruta "vatid kõrvas" laua ääres. Soovitan ka teistel lähtuda ikkagi oma südamest. Selles osas ei peaks kompromisse tegema mitte kellegagi. Sellel päeval on tunded kõige olulisemad, kuid mis tunne on olla pulmalauas, kus vahib vastu kohustuslikult kokku kutsutud seltskond. Ning sealjuures sa mõtled, keda sa oleks tahtnud nende asemel kutsuda... Ärge tehke endaga nii!

laska
Võrgust väljas
Liitus: 23 Jaan 2009 - 18:42
Re: Pruudilt pruudile
16 Märts, 2009 - 09:37

Mina aga ei oleks sellise väitega väga nõus. Planeerime pulmad juba mõned kuud, selle aja jooksul olen kuulnud sugulastelt ja sõpradelt nii palju erinevaid soovitusi, mis kohe kindlasti ei sobi meie pulma ideega. Ning mina ei kavatse oma erilisel päeval teha midagi, mis sobib külalistele, kuid mulle eriti ei sobi. Ma kohe algusel ütlesin kõigile, et need on Meie pulmad. Seega Meie otsustame kuidas neid pidada. Nüüdseks on kõik aru saanud, et meil on oma kindel plaan ning kõik väikesed detailid on oma vahel seotud.
Samas kompromisse olen teinud peigmehega. See on ju ka tema tähtis päev ;-)

Mesilane
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aug 2008 - 13:36
Re: Pruudilt pruudile
16 Märts, 2009 - 11:58

Oi, mina pidasin seda imelist päeva ka ikka kõigepealt meie päevaks. Ja meie kutsutud külalistest eranditult kõik teadsid, et neid ootab ees üks imeilus päev ja õhtu. Pulmapäeva korraldasime abikaasaga tõepoolest ise ja oma maitse järgi.
Jah, siis võib olla natuke keeruline , kui küsitakse finantsabi lähedastelt. Aga võib ju alati öelda, et pruutpaar soovib üllatada oma heade valikutega ja paluda ennast uskuda, et pruutpaari maitse on ikka väga hea.

Mesilane

sicy18
Kasutaja sicy18 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Dets 2008 - 14:08
Re: Pruudilt pruudile
31 Märts, 2009 - 20:09

Olen sinuga nõus, kindlasti peab kooskõlas peigmehega olema, aga kõigi inimeste soovide järgi ei saa olla, no näiteks mu tulevane äi tahaks ainult mingit "kohvipidu" vanematega:P Aga ma arvan, et mina nüüd sellepärast ei pea oma ideeid ümber tegema. Muidugi tuleb arvestada, et külalised tunneksid end hästi, aga see on meie päev ja, kui saabub kellegi teise inimese pulmapäev, siis saab ise otsustada oma asjade üle, meie korraldame oma pulmi ise:)

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Pruudilt pruudile
16 Märts, 2009 - 13:39

Igaks juhuks läbi rääkida Mallega,et too Kalle pintsaku ja kingad autosse viskaks salamahti ning nõustun sinuga selles, et komeetide kokkupõrge tuleks igal juhul ära hoida.
Ei saa ju tagasihoidlikku ämma panna ühte patta ja ühte ülihumoorikasse mängu oma eriti aktiivse emaga:D
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

Liblikake
Võrgust väljas
Liitus: 21 Juuli 2008 - 11:11
Re: Pruudilt pruudile -
18 Märts, 2009 - 08:54

Kõikide soove ei saa nagunii kunagi rahuldada. Pigem nautida ise seda päeva täiega.

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Pruudilt pruudile -
25 Märts, 2009 - 19:35

no edu planeerimises, usu mind, et pärast pulmi on hää meenutada, kuigi praegu tekitab see meelehärmi:)

sõstrasilm
Kasutaja sõstrasilm pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Märts 2009 - 23:52
Re: Pruudilt pruudile
25 Märts, 2009 - 22:50

Mind liigutab see, et sa oled usklik ja kui sa usud siis usu ka seda, et kõik läheb hästi ja sinu pulm on imeline kingitus sulle Isalt. Ära muretse sest Ta ei taha, et sa muretsed vaid usaldad teda. Oma kogemusest võin öelda, et minu kiirkavandatud laulatuse (üks kuu aega planeerimist)asjaajamisel on kõik justkui laabunud ja ma olen tundnud kohe selgesti et kaalutletud valikud on õiged mitte need mis kiirustades tehakse, sest Jumal ei taha, et me kiirustame ju:)Ja kompromiss on õige anna järele ja ole leplik kuid ära unusta ka, et see on TEIE päev. Õnnistused kauniks pulmapäevaks:)))

Just Married:)!!!!!

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Pruudilt pruudile
31 Märts, 2009 - 15:37

Aamen!:)
Meil on ka täiesti ime, kuidas kõik asjad lausa õnnistusena tulevad. Alustades fotograafist ja lõpetades seebihinnaga mõisast:) Ja see pole kindlasti kaugeltki mitte kõik.

-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------