Pulmad kahel pool maakera vol 1 - Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas liie,

Kuu aega kihlust seljataga ja ilma kahtlusteta võime öelda, et pole kunagi varem õnnelikumad olnud :) Huvi ja ärevusega jääb vaid üle oodata päris abielu!
Koolilõpuga seoses langes mulle sülle suur hulk vaba aega, ning otsustasin et 355 päeva enne pulmapäeva on paras aeg hakata pulmamõtteid konkreetsemalt mõlgutada. Eriti arvestades, et meil tuleb orgunnida põhimõtteliselt kaks pidu.. laulatus Albuquerques ja pidu Eestis.

Mis siiamaani tehtud on?

Kuupäev on meil paigas: 4. mai 2014 laulatus ja 10. mai 2014 pidu. Laulatuse kuupäev oli Joshi idee.. May the fourth , Star Warsist inspireerituna (may the force be with you), peaks hästi meelde ka jääma ja on väikese kiiksuga kuupäev :) 2014 aastal on 4. mai ka väga mugavalt pühapäevane päev. Pidu võib siis pidada sellel järgneval laupäeval, jättes meile piisavalt aega lennureisiks ja välja puhkamiseks. Mai kuus pulmade pidamise kiituseks veel kaks asjaolu: 1) Albuquerques ei ole veel piinavalt palav; 2) Eestis ei ole veel "hooaeg" alanud ning ehk on võimalik saada suuremat valikut/paremat hinda :)

Pulmavärvide osas tuli initsiatiiv jällegi Joshilt- "British racing green", millele ma omalt poolt lisan vähe heledama rohelise ja rahuliku beeži. Kokkuvõttes väga "meie" gamma.

Enne kui üldse pulmade teemal jutu üles võtsime, oli mu kallil Joshual kindel plaan pulmareisi osas- Dubai! Mai kuus peaks sealgi veel talutav olema..

Joshil on kindel soov ka pulmatordi osas- jäätisetort! Ma ei kujuta ette, kui teostatav see on, kuid panen selle siinkohal kirja, peamiselt selleks, et endal meeles püsiks :)

Nüüd tuleks tegeleda kahe ebameeldiva asjaga- eelarve ja külaliste nimekiri. Jumal, anna jõudu, tarkust ja kannatust!

Seejärel üritan paika saada laulatuse koha (üks ilus koht on juba mõttes), peo koha, pulmaisa, bändi ja fotograafi. Nendegi osas mõtteid juba on, ainult vaja ära otsustada ja bronnida. Pastoriga peaks ka selleteemalist juttu puhuma ja välja mõtlema, kuidas premarital counselling organiseerida, kuna ma pulmaeelse aja Eestis asju kokku tõmbamas.

PS: Leidsin interneti avarustest mu meelest päris asjaliku lehekülje igasuguste ideede ammutamiseks http://www.theknot.com/ (seal on päris hea planning tool ja check list!)