Küll küllale liiga ei tee ehk, millal siiski on küllalt :) - Igasugust, Igasugused pulmadega seotud eel- ja järellood

Sisestas Starius,

Ärritavad viisid, kuidas abiellujad sotsiaalmeediat kasutavad
21.06.2012 11:34

Kõik saavad aru: sa kihlusid, oled õnnelik ja tahad seda kogu maailmale kuulutada. Kes sind süüdistada saaks? Sotsiaalmeediaajastul on aga õhkõrn piir heade uudiste ja täielikult sõprade-tuttavate ärritamise iga pulmadega seotud detaili jagamise vahel.

Et aidata sul vähem ärritust tekitada enne altari ette astumist, on järgnevalt välja toodud nimekiri ärritavatest viisidest, kuidas paarid sotsiaalmeediat enne pulmi, pulmade ajal ja pärast pulmi kasutavad, vahendab Huffington Post. 

Kihluse avaldamine sotsiaalmeedias
Facebookis suhtestaatuse muutmine on tänapäeval kihlumisrituaali osa. Aga see pole parim viis taolise uudise jagamiseks lähedaste sõprade ja pereliikmetega. Kas tahad, et su lähedased inimesed tunneks end sama «lähedasena» kui su endine töökaaslane või algkooli klassiõde? Siis veendu, et lähedased saaksid kihlusest teada isiklikumal viisil kui suvalised tuttavad.

Sõrmuse eksponeerimine
On arusaadav, et elevil kihlatud naised tahavad uusi ehteid kõigile näidata. Aga kui teed albumi nimega «Sõrmus», paned profiilipildiks oma sõrmuse lähivaate või foto, millel näitad oma sõrmust eksponeerivas poosis, näitab see, et hoolid rohkem oma kullast-karrast kui armastatud inimesest. Kui tõesti pead jagama, siis üks pilt sõrmusest on talutav.

Pidev päevade lugemine
Palun ära ole see inimene, kes uuendab oma Facebooki staatust iga 24 tunni järel viisil «ainult 438 päeva minu PULMANI», jätkates niiviisi järgmised 437 päeva. Sama kehtib pulmaeelsete sündmuste, näiteks tüdrukute ja poissmeeste peod ning pärast pulma abieluga seonduvate verstapostide ületamise kohta. Esimese abielukuu üle-elamine pole mingi saavutus. Pigem huvitab tuttavaid see, kuidas teie elu aasta pärast abiellumist välja näeb.

Ebahuvitavate postituste lisamine
Olgu, sa plaanid oma pulmi. Lähete torte proovima, toole otsima, pulmapeo muusikat valima. Kõike seda ei pea illustreerima Instragrami vahendusel, kus oled pildistanud musti kahvleid ja tühje peopaiku. Ära lisa juhiseid, kuidas kirikusse sõita oma staatuse uuendusena. Kõik su Facebooki sõbrad pole pulma kutsutud, seega ära kasuta seda oma isikliku teadetetahvlina.

Ebavajalike «meeldimiste» kogumine
Kui sunnid sõpru vajutama «meeldib» nuppu oma pulmapeo jaoks tehtud Facebooki lehel või käsid neil oma tulekust teada anda Facebooki kutse vahendusel (kui oled välja saatnud ka traditsioonilised kutsed), jätad endast virtuaalset tähelepanu otsiva inimese mulje. Olen juba vastanud su kirjalikule kutsele, joonistasin sellele isegi naerunäo, seega miks ma pean veel su elektroonilisele kutsele vastama?

Staatuse muutmine pulmatseremoonia ajal
See võib kõlada hullumeelsena, aga tee oma tähtsal päeval Facebooki paus. Kui esimese asjana pärast tseremooniat teavitad sotsiaalmeedia vahendusel, et oled nüüd «kihlatud» asemel «abielus», pead oma prioriteedid paika seadma. Pane vähemalt sel päeval nutitelefon käest.

Sõprade seinte üleujutamine pulmapiltidega
Pole mingit põhjust, miks peaksid kõik oma pulmapildid Facebooki üles panema. Ja seda veel mitmes albumis. Jah, näed küll ilus välja. Jah, pulm on alati rõõmus sündmus. Aga kellele sa oma õnne tõestama pead, et oma tähtsast päevast kõik pildid Internetti üles laed? Osta päris album, nagu vanasti tehti, ja ela oma pulmapäev uuesti läbi millal iganes soovid – ilma, et keegi teine sellest osa peaks saama.

Mesinädalate ajal staatuse uuendamine
Anna andeks, aga keda huvitab, et käisite partneriga koos massaažis või romantilisel õhtusöögil rannas? Naudi parem oma mesinädalaid.

Pulmapilt profiilipildiks ja seda pikemaks ajaks
Kui kasutad kuid – või veel hullem, aastaid – pärast pulmi ikka veel profiilipildina oma pulmapilti, siis võivad sõbrad su pärast muret tunda. Kuigi see pole nii häiriv kui pidevad uuendused pulmade teemal, näitab see, et abiellumine oli su elu tähtsaim sündmus ning kõige olulisem asi sinu kohta. Naudi oma pulma, tunne tähtsal päeval ärevust, aga ära lase abiellumisel sind defineerida.  

"Pidev päevade lugemine: Esimese abielukuu üle-elamine pole mingi saavutus. Pigem huvitab tuttavaid see, kuidas teie elu aasta pärast abiellumist välja näeb..."
Selles osas vast isegi huvitavam on, kas paar on sama õndsas ja õnnelikus koosluses ka näiteks 5 või 15 aastat hiljem, esimene aasta möödub roosas tardumuses ja härdates meenutustes ning seks on kuum kui jaaniöine lõke...
Aga hiljem alles algab n.ö. päris elu, isegi siis , kui koos ollakse ka enne abiellumist juba aastaid. Seda tõestavad nii näited elust enesest kui ka teaduslikud uuringud.
Alles siis läheb asi pingeliseks, kui roosa udu on hajunud, kui meenutused võetakse koos tolmunud albumiga sahtlist välja ning kui seksi kohta veel mõmisetakse: mäletan, mäletan....

Kõigile soovin, et see roosa udu kestaks , et armastus on igavene, et meenutusted on igapäevane tegelikkus ja et see jaaniöine lõke loidaks ja loidaks

Päikest kõigile

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Küll küllale liiga ei tee ehk, millal siiski on küllalt :)
22 Juuni, 2012 - 12:20

Tervitus-

Facebookiga on see lugu, et sa võid seda kasutada, aga sa ei pea seda kasutama. Kui sa kasutad seda tööks, siis pead sa seda oskama kasutada, kui eraeluks, siis tee mis tahad :D

See kas noorpaar teeb nii nagu eelpool öeldud või mitte, annab pulmade kvaliteeti ikka väga vähe juurde :D - naljakas ja võibolla ka idiootlik, aga hei...me oleme kõik erinevad ja kui mõnele on see vajalik, siis tehku seda nii (peab arvestama muidugi, et mida lähemale pulmadele, seda suuremaks muutub tõenäosus, et keegi ta pulma tulla ei taha).

Tevitades,

Virgo

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Küll küllale liiga ei tee ehk, millal siiski on küllalt :)
22 Juuni, 2012 - 15:50

Jaa. Facebook on ju tànapàeva elu. Vôtan kôigi sôbrakutsed vastu, et mul oleks rohkem sôpru. Kirjutan, et tàna ei saanud magada. Eile oli vàgev pidu jne. Minu arust on see koht,mkus sôpradeks on làhedased ja nendega jagada siis pilte, kui elate teineteisest kaugel. Staatuseuuendused on head, kui tahad mingit infot jagada vôi ootad ise mingit infot. Audalt öeldes olen mina tulevane pruut, kes ei taha peale oma mehe kellegagi pulmadest rààkida.

miska99
Võrgust väljas
Liitus: 7 Mai 2010 - 11:42
Re: Küll küllale liiga ei tee ehk, millal siiski on küllalt :)
6 Juuli, 2012 - 13:25

Nunnu pilt :)

Tegelt ka... elu on väljapool FB-d palju huvitavam

tiuxx
Kasutaja tiuxx pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Aprill 2012 - 19:30
Re: Küll küllale liiga ei tee ehk, millal siiski on küllalt :)
2 August, 2012 - 13:42

Mina õnneks nii hull ei olnud. Pilte on küll albumis- aga seda vaid külaliste soovil, kes pole veel plaadil pilte kätte saanud ja tahavad endast paari pilti näha. Staatuseid ei postitanud pulmadeteemalisi ei enne ega pärast- ainult siit lehelt ühte blogipostitust külalistele jagasin. :p
Õnneks/kahjuks ei ole mina fb-s kellegil näinud nii hullumeelset käitumist kui siin kirjas. Pigem on kellegi abiellumine tulnud totaalse üllatusena- siis kui pulmadest paar päeva möödas ja pannakse esimene pilt üles. Ja küll on hea siis kaugeks jäänud tuttavatele õnne soovida! :)