10 asja pulmades, mis mulle, kui pulmaisale, meeldivad - Igasugust, Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Viimasel ajal on enamus igasuguseid tekste, mis olen lugenud, alati alanud sellise pealkirjaga - 10 asja mis ei toimi või 10 asja mis on pahad või...Ühesõnaga, saate aru küll, kõik negatiivne pluss veel negatiivset.

Mina mõtlesin, et ammu juba aeg kirjutada üks samasugune blogi siia, kuid vastupidiselt, vaadates mis meeldib.

Ja siin see siis on - 10 asja pulmades, mis mulle, kui pulmaisale, meeldivad.

10. Kui külalised saabuvad õigeaegaselt - mulle meeldib see väga, see on noorpaarile ülim austusavaldus, et kõik sõbrad ootavad neid juba, mitte noorpaar ei pea külalisi ootama

9. Kui registreerija või tseremooniameister teeb oma tööd hästi ning võtab aega registreerimise läbiviimiseks - mulle meeldib väga, kui registreerija teab kellega ta suhtleb ja on ette valmistatud. Ma ei taha siin öelda, et registreerimine peab venima ja olema meeletult pikk - aga mingi miinimum peaks olema ka siin paigas. Vähemalt 15 minutit peaks iga tseremooniameister oskama rääkida ja kaunilt.

8. Kui kõik tegijad pulmas on valmis hiljemalt 1 tund enne tseremoonia algust - see meeldib mulle väga. Eriti meeldib, kui tegijad on ka kogu aega peokohas, mitte kuskil mujal oodates oma etteaste algust. Aga see toimib ainult väga heade proffidega...

7. Kui peokoht tunneb ka muret, kuhu tegijad paigutada ehk siis on eraldi ruum tegijate asjade paigutamiseks peoruumi lähedale - see meeldib mulle väga, sest mul on kaasas  palju asju, mida ma ei saa viia kolmandale korrusele või 100 meetri kaugusele sauna või jätta lihtsalt peosaali seina äärde vedelema (kuigi seda kõike on juhtunud).

6. Kui noorpaar tellib ka valguse oma pulma - oi kuis meeldib ka see. Enamustes peokohtades puudub igasugune peovalgustamise võimalus, on üldvalgus ja see ongi kõik. Võibolla küünlad. Aga võiks olla natuke enam :D

5. Kui peokoht peab sõna ka siis kui on kokkulepitud suusõnaliselt või kui on vahetunud juhatajad - väga meeldib, aga seda ei kohta just palju Eestis. Kurb...Suusõnalised lepped toimivad ainutl väga heade inimeste/tegijatega, ülejäänutega kahjuks tuleb arvestada, et paber on vägagi vajalik (ja isegi siis ei toimi alati).

4. Kui peokoht tunneb oma peokohta - oi kuis meeldib, kui peokoht teab palju tema saal mahutab nii, et sinna mahub ka tantsima ja tegevusi tegema. 

3. Kui peokoht ei arvesta ainult oma vajadustega - see meeldib ka väga ja seotud meeldimisega punktides 4, 5, 7. Mitu korda olen ma pidanud vaidlema osade peokohtadega saali paigutuse, bändipaigutuse ja bufeelaudade asukoha üle. Ütleme nii, et...mitu...

2. Kui noorpaar arvestab, et ka tegijad on inimesed - meeldib, meeldib, meeldib. Mul on vedanud, sest kõik mu noorpaarid on sellised. Samas olen kuulnud, kus see ei ole nii olnud - öeldakse, et kes maksab, see tellib teenuse ja öeldakse, et klient on kuningas. Hmmm....Klient on kuningas siis, kui ta käitub kuningana.

1. Kui mul on võimalus peokohta jõuda juba eelmine õhtu ja oma asjad ettevalmistada (või tavaliselt umbes 4- 6 tundi enne tseremoonia algust) - seda ei juhti tihti et saaks eelmine õhtu kohale, aga kui see võimalus on, siis ma alati ka lähen. Endal lihtsam, äkki on midagi vaja muuta ja ümber teha ning siis on see aeg olemas.

Ja ongi kõik. Kindlasti tuleb siia lisaks veel vol.2 :D

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee 

Raen
Kasutaja Raen pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Aprill 2008 - 14:13
Re: 10 asja pulmades, mis mulle, kui pulmaisale, meeldivad
22 Mai, 2013 - 14:22

Asjalikud mõtted! Kui tohib, siis lisaksin omalt poolt ka mõned, vaadates asju läbi pillimehe silmade. Ja sõna "meeldib" saan ma siinkohal tõesti öelda ilma jutumärkideta, sest üldreeglina on, vähemalt minuga küll, olnud asjad nii, nagu siin kirjutan.

Seega -

1. Mulle meeldib, et muusikud annavad endale aru, et erinevalt pidulistest on nemad tulnud tööle ja et neilt oodatakse meisterlikku esitust. Seega nad püsivad kuni peo lõpuni mõistlikult kained, on sündmusele kohaselt riides ja teevad oma tööaja kenasti täis.

2. Meeldib ka, et muusikud annavad endale aru, et kui nemad on tulnud peole tööle, siis pidulised on tulnud pidutsema ja morne nägusid ning tööpäeva lõpuootamist ei taha neilt keegi näha.

3. Meeldib, et muusikud ei unusta juubilari või noorpaari nimesid ning ei karda neid nimesid kasutada.

4. On tore, et muusikud on aru saanud, et subwoofer ja niisama helipuldist bassi pealekeeramine ei anna sama tulemust. Lisaks meeldib mulle, et muusikud mõistavad, et pulm ja juubel pole rock-kontsert või ööklubi, ning hoiavad parajat helivaljuse nivood. Ka sel ajal, kui endal on mürasummutavad kõrvamonitorid kõrvas.

5. Mulle meeldib, et teised asjalised peol, olgu siis pulmaisa, diskor, karaokemeister või muu, ei eelda, et peopaika ülespandud pillimeeste helitehnika muutub automaatselt üldkasutatavaks helitehnikaks, kuhu saab julgesti endale vajalikke seadmeid juurde ühendada ja, et pillimehed võiksid tegeleda puhkeajal ajal ka peo helindamistööga,

6. Meeldib ka, et kõik saavad aru, et pillimeeste pillid on nende kallis vara, ja, et näiteks trummid ei ole pillimeeste vaheajal lastele kolistamiseks ning, et hoolimata suurepärarasest mänguoskusest ei ole soliidne publiku hulgast minna lavale kitarristi pilli näppima.

7. On meeldiv, et reeglina saadakse aru, et erinevalt helistuudios kasutatavatest mikrofonidest, mis püüavad heli ka meetri kauguselt, eeldavad lavamikrofonid sisuliselt kontakti huultega. See omakorda tingib selle, et suust lendab mikrofoni sisse sülge ja toidujäätmeid. Samuti on mikrofon suurepärane vahend erinevate kontakt- ja piisknakkuste saamiseks/edasi andmiseks.

8. Mulle meeldib, et peopaigad oskavad reeglina bändile jätta optimaalse koha, kus on piisavalt ruumi, mis ei asu kusagil nurga taga või suisa teises ruumis, ei paikne kohas, kust rahvas või köögitoimkond peab pillide vahelt läbi trügima ning mis ei paikne päris välisukse kõrval tõmbetuule käes, või siis saali ainukese õhukonditsioneeri õhujoas.

9. Mind paneb alati rõõmsalt naeratama, kui bändile on juba algusest peale koht lauas ette nähtud, mitte nii, et ootame ... vaatame ... osad külalised on veel tulemata ...

10. Ja viimaseks, mulle meeldib, et kõik saavad aru, et kuigi muusikud on reeglina kõvast puust, pole nad ka jukeboxid, kuhu viskad mündi ja pidu jätkub.

Raen Väikene