Masu on vist läbi ja rihm on kohe lõdvem..või ? - Igasugust, Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Kui tahate, siis öelge otse välja. Virgo on liiga karm tegijate vastu. Aga samas, mulle on ka paljud teised väga head profid öelnud, et neil on samasugune tunne.

Aga hakkame pihta. Mul on tunne, et kohe kui masu on läbi, lähevad paljud tegijad ülbust täis ning lasevad kvaliteedi alla ning rõhuvad kvantiteedile. Ei, hinda nad alla ei lase, pigem tõstavad, kuid see mida selle eest saab on võrreldes masu eelse ajaga köömes.

Kuidas muidu on hooaja algusest mul endal juhtunud, et tegijad ei vea välja või kurdavad noorpaarid, et tegijad ei pööra nende tähtsale päevale nii suurt tähelepanu, kui võiks.

Mis on siis juhtunud ?

  • lillefirma unustab oma lubatud tegevused
  • tordifirma toob vale tordi
  • fotograaf jääb hiljaks
  • Tegijad jõuavad viimasel minutil (ja tekitavad sellega noorpaarile kenakese närvivapustuse)
  • bänd on purjus
  • bänd ei ole purjus, aga laval näevad välja nagu krimpsus kurgid (vähemalt pool bändist)
  • peokohas puudub see inimene, kes vastutab
  • tegijad hakkavad kaklema Aasta tegija tiitli pärast juba enne, kui hääletamine lahti läheb :)
  • nn kvaliteetsetes peokohtades ei peeta enam lubadusi miskiteks ja kui inimesed muutuvad, siis muutuvad ka lubadused

Ja kaugelt on näha, et see ülemüük hakkab jälle toimima - tegijad võtavad endale kohustusi, millega nad lihtsalt hakkama ei saa. Peokoht lubab, et mahub 100, kui tegelikult mahub 50 (100 mahub ka, aga seistes). Pulmaisa võtab endale 5 pulma järjest, kusjuures tal on kasutada ainult üks ülikond (öak...).

Ma ei kasuta siin meelega nimesid, sest iga tegija oskab ise peeglisse vaadata ja loodetavasti ka kuulata, mida see mees/naine peeglis siis sulle ütleb. 

Ehk siis palun võtame jalad ühest kohast välja ja mõtleme sellele, mida ka noorpaarid tahavad ning vajavad sellel tähtsal päeval.

Lõpetaksin selle meeldetuletuse, ühe tuntud lillefirma SMS-ga mulle, peale seda kui selgus,et nad on jätnud lisakimbu tegemata (ja see OLI noorpaarile väga tähtis):

Kohvilaual on kimp väileseid roose, sambakaunistuselt saab lindi, millega saab kokku siduda. Vôi kui auto veel seal, siis auto peeglitel on 2 kimpu!

Ei mingit vabandust noorpaarile ega selgitust.

Nujah, mina lubasin endale, et räägin neist kõigile ja kogu aeg.

Tervitades,

Virgo

 

Kristiina Disain
Võrgust väljas
Liitus: 22 Jaan 2007 - 13:36
Re: Masu on vist ja rihm on kohe lõdvem..või ?
26 Juuli, 2011 - 13:07

Kõik on õige :) Väike tähelepanek:

kõik on inimesed ja väikesed eksimused võivad kõigil juhtuda, see on inimlik. Siinkohal ma küll ei tooks välja nt inimese, kes sattus haiglasse ja ei saanud tellimuse täita. Jah, ei ole alati kaasas tellija tel.nr-t et haiglavoodist sms-i saata ja ehk tol hetkel ei olnud see meeleski? ma küll ei tea, millega oli tegemist aga hukka ei mõistaks.

Teine asi kui miski toimub süstemaatiliselt - ehk siis tõesti ei hooli keegi pidevalt tähtaegadest, kellaajast, kliendi soovist.. siis on küll põhjust küsida - kui kaua selline äri kestab, sest meil on ju väike riik kus eksisteerib võimas nn sarafani raadio :)

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Masu on vist ja rihm on kohe lõdvem..või ?
26 Juuli, 2011 - 13:52

Tervitus-

Nõus, see oli minud taktitundetu ja ma muutsin teksti.

Ja need asjad saavad toimuda, ainult sellepärast, et me ise lubame - valime vahu järgi, mis tegijat ümbritseb Või valime tegija ainult sõprade soovituste alusel, arvestamata, et sõbrad ei ole võibolla tegijat just pulmas näinud. Valime kalli hinna järgi ainult, arvestamata, et tegija pole kunagi pulmas olnud. Ei kasuta võimalusi, mida pakub internet, et teha taustauuringut. Jne jne.

Head tegijad võtavad ikka oma honorari (ehk on kallid), kuid aegajalt tuleb sisse ka täielikku amatöörlust, mis tõmbab ka teistel tegijatel meriidi alla.

Ma rõhutan, et siin mainitud juhtumused pole kõik minuga juhtunud, vaid ma olen siin kildudest kokku pannud selle, mida olen inimestelt, keda usaldan, kuulnud.

Tervitades,

Virgo

Ketu1
Võrgust väljas
Liitus: 17 Juuni 2011 - 21:49
Re: Masu on vist ja rihm on kohe lõdvem..või ?
26 Juuli, 2011 - 16:45

Mina julgesin just arvata, et minuga lihtsalt sellised asjad juhtuvad - inimesed kaovad ära, meilidele ei vastata ning tundub justkui aega oleks küll. Minul ei ole aega. Mina tahan, et minu pulm oleks suursündmus minu jaoks ning planeeritud selliselt, et midagi ei jääks viimasele minutile.

Muidugi on ka erandeid, nt Kristiina Disain valmistas kutsed pühade ajal viimasel tunnil, imekiiresti ja imeilusad. On ka teisi keda kiita, kuid millegipärast on rohkem peavalu kui rõõmu.

Ma loodan siiski, et ürituse möödudes ma võin nentida, et rõõmu ja õnne on rohkem kui tagasilööke.

prtruu
Võrgust väljas
Liitus: 11 Aug 2007 - 16:59
Re: Masu on vist läbi ja rihm on kohe lõdvem..või ?
27 Juuli, 2011 - 01:22

Ma saan ka aru, et inimestel ikka juhtub ja kui on olemas põhjendus, miks ei saanud miski valmis/ vastata siis ei ole minu jaoks probleemi.
Ja see suhtumine, et aega on veel maa ja ilm ajab mind täiesti närvi, sest miks peab minu pulmapäeva eelnev nädal olema tohutult närviline, sest midagi pole valmis.

Aga ma ei saa aru ühest asjast... kui inimene on väidetavalt teinud juba mitu aastat pulmi ja muid üritusi, siis kuidas ei ole MITTE ÜHTEGI inimest, kes oleks tema kohta miskit kirjutanud. Sellised tegijad jätan mina kohe kõrvale.

golomb
Kasutaja golomb pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2008 - 22:18
Re: Masu on vist läbi ja rihm on kohe lõdvem..või ?
27 Juuli, 2011 - 06:22

Ja-jah... Tõepoolest nõustun sellega, et pulmapäeval peab kõik minema ladusalt. Kõik peab olema perfektne, puhas, täpselt paigas, ilma viivitusteta, korrektne, täpne jne... Aga paraku oleme me kõik inimesed! Ma ei taha siin kohas hakata kedagi kaitsma, kuid unustada või tegemata jätta asju võib nii noorpaar kui ka teenusepakkuja ning professionaalse pulmavanema või õhtujuhi roll taolisest olukorras ongi sellest nö "puhta poisina" välja tulla. Olgugi, et esialgu olid asjad planeeritud hoopis teisiti! Kõike võib juhtuda ja tõepoolest oleks parem kui ei juhtuks, kuid mõne aja möödudes juhtub see mõnes teises kohas uuesti ja vaatamata sellele ei luba näiteks mina endal ega pulmakülalistel sellest paanikat tekitada, vaid pakun välja alternatiive, arutan olukorda noorpaariga/kliendiga ja viin ürituse vaatamata mööndustele lõpuni.
Viies läbi nii eesti kui ka vene pulmi pean tunnistama, et olen näinud juba päris palju: kaklusi, hilinemisi, tegemata töid, unustatud asju, kergesti solvujaid, liigseid pedante, ülejoonud pidulisi, lihtsalt närvihaigeid... Kuid tähtis on lõppkokkuvõttes siiski pulmapeo või muu ürituse üldine pilt ja mulje ning vahel teevadki just need apsud pulmast tõelise ja meeldejääva pulma – olgugi, et sellel hetkel on asi naljast siiski väga kaugel. Näiteks üks kord kirikust väljudes läksid automaatselt lukku pulmaauto uksed ja edasine pulmasõit tuli noorpaaril jätkata vanemate autos, teine kord oli õhk väljas niivõrd soe, et tuulelambid otsustasid õhku mitte tõusta ning nende edasine teekond lõppes peopaiga juures asuvas prügikastis. Olen kirjutanud siin blogis ka ühest pulmakogemusest, kus ülejoonud külaliste poolt korraldatud pruudirööv lõppes sellega, et mina pole tänaseni seda pruuti enam näinud, kord valati DJ tehnika viinaga üle, kord rikkus tuul šampuse tseremoonia ära puhudes kõik šampuse klaasid laua pealt lihtsalt minema, ühes pulmas ronis üks purjus mees lauale ja karjus kõva häälega vene keeles "Gorko!" ehk „Kibe!“ kukkudes sealt õnneks õnnelikult ka alla, kord visati minu suunas tomatiga kuna ühele pulmakülalisele ei meeldinud see, et tõlkisin kogu pulma eesti keelde ja eks neid lõbusaid ja mitte väga lõbusaid seiklusi on olnud teisigi, kuid vaatamata sellele jätkan ma oma isa Samueliga pulmaisa tööd olgugi, et vahel on see emotsionaalselt olnud väga raske. Mis aga puudutab rihma lõdvaks laskmist, siis noore mehena ja paikse noorsootöötajana juhtub seda ka minuga, sest olen ka inimene! Kuid üritan teha seda siiski nii, et see ei rikuks mu töövilja ja mulje minust jääks siiski positiivne ning kui kirjutada veel meie raskest pulmaisa tööst, siis ärge üle ka pingutage kogu selle pulmavärgiga - vahel tulebki lasta asjadel lihtsalt omasoodu minna!

Kauneid pulmi ja edu tegijatele soovides!
Ilja Golomb
www.golomb.ee