Kas ja milline pulmaleht ? - Igasugust

Sisestas Mikk.Mirko,
Blogide kategooria: 

Pulmalehel on, või vähemalt võiks pulmapeol olla oluline roll. Ja mitte ainult pruutpaarile endale, vaid kõigile külalistele. Pulmaleht võiks tutvustada põgusalt mõlemat abiellujat ennast, kajastada nende tutvumise – armumise lugu ning kirjutada nende tegemistest koos ja/või eraldi. Pulmaleht oleks sobivaks vahendiks ka pulma kutsutud külaliste tutvustamisel nii sõnas kui pildis. Pruutpaari tutvusringkonnas on kindlasti selliseid inimesi, kes varem ei ole omavahel üldse kohtunud. Mida suurema külalistearvuga pulm, seda raskem on kõiki nägusid – nimesid meelde jätta (aastate pärast ka meenutada). Pulmaleht peaks sisaldama ka nalja ning huumorit, sest pulm on eelkõige lõbus pidu.

Tihti mõeldakse, et milleks pulmalehe näol teha lisakulutusi, sest värvitrükis ja korralikult köidetud leht ei ole väga odav lõbu. Kindlasti ei ole aga mõtet pulmalehte teha pealiskaudselt, must-valgelt või lihtsalt selleks, et „linnukest“ kirja saada. Pigem olgu see siis juba olemata. Hästi koostatud ning huvitava pulmalehe näol on tegemist kuluga, mis tegelikult pulmas kogu raha (arvatavasti koos kasumiga) tagasi teenib. Lehepoisi näol saate pulma ka ühe ametimehe juurde. Selleks peab pulmaleht olema külaliste jaoks atraktiivne ning tiraaz peaks olema selline, et kõigile soovijatele jätkuks. Pulmalehe väärtus peaks aastatega kasvama.

Paari aasta tagusest pulmalehe koostamisest enda pulma, meenub mitmekuine sobiva pildi- ja tekstimaterjali otsimine (lisaks olemas olnud endi fotodele ja storyle); paljundus- ja koopiafirmade vahet jooksmine, et leida sobiv kvaliteet; A3 materjali köitmise väljanuputamine ning selleks materjali kokkuajamine. Lõppresultaat sai väga hea ning oli pulmas positiivseks üllatuseks kõigile (sõbrad-tuttavad loevad lehte aeg-ajalt siiani). Kuid oma tööd ja vaeva arvestamata läksid lehed esialgsest eelarvest tänu kallitele koopiate tegemisele ja jaemüügist ostetud materjalidele tunduvalt kallimaks ning kõige tipuks tekkis kolme kuise rahmeldamise peale ka tüdimus.
Kõiki neid positiivseid ja ka negatiivseid kogemusi arvesse võttes üritame praegustele noorpaaridele teha lehe koostamise võimalikult lihtsaks ning ka odavamaks kui see oleks isetegemisel.

Meil on kokku pandud ca 60 lehekülje jagu erinevat pulmalehe materjali, mille hulgast saab endale sobivamad-meeldivamad välja valida. Sinna juurde lisame Teie poolt antud lood ja fotod. Soovi korral võime osa tekstist ka riimi kirjutada. Ka köitmisel saate erinevate variantide vahel valida. Kui Te kulutate meie büroos selleks ligikaudu 30 minutit, võite arvestada, et olete enda jaoks pulmalehe probleemi lahendanud ning saate oma külalisi pulmas meeldivalt üllatada.

Oma silm on kuningas! Ootame Teid külla Tallinnas, Pärnu mnt. 67a kab. 4a9 (IV korrus)!

www.pulmameened.com
Mikk&Mirko OÜ

Viktoria82
Võrgust väljas
Liitus: 7 Aprill 2010 - 13:17
Re: Kas ja milline pulmaleht ?
6 Juuli, 2011 - 17:56

Kindlasti peab olema pulmaleht. Meie pulmas oli see olemas küll ise selle peale ei tulnud tehti üllatuseks ämmade poolt. Väike koostöö ja tulemus oli suurepärane.

Viktoria

pipi74
Võrgust väljas
Liitus: 17 Jaan 2011 - 13:30
Re: Kas ja milline pulmaleht ?
12 Juuli, 2011 - 21:01

Meil tuleb ka pulmaleht, selle koorma võtsin ise enda peale. panen pilte meist kui väiksed olime, lasen vanematel kirjutada iseloomustuse, siis igasugu nalju, lapsesuu, ilmateade... mida googeldades sobivax pidasin ja lõppu paneme vahvaid seike, juhtumisi sõprade poolt koos pildiga.

Piret