Plingers saab kuulsaks! - Igasugust

Sisestas Ermo Leuska,
Blogide kategooria: 

Oh seda elukest... arvad, et annad endast maksimumi, et pakkuda parimat võimalikku teenust. Kuid tuleb välja, et oleme hoopis üks õel ja omakasupüüdlik ansambel. Millest jutt käib? Eks ikka ühest vaidlusest kliendiga, mis on jõudnud niikaugele, et meid lubatakse kohtusse kaevata ja eesti meedias teistele õppetunniks välja tuua.

Milles siis asi? Tähelepanelik Pulmad.ee lugeja või lihtsalt eluga kursis olev inimene teab, et pulmaturg käib natukene teistmoodi kui igapäevane poodlemine ja kokkulepped, mis sõlmitakse on enamasti püsivad ja kaalutletud. Antud juhul läks teisiti. Kõik meie kliendid ja mõned teisedki teavad, et Plingers on läinud seda teed, et sõlmime iga noorpaariga lepingu, kus kirjas kõik õigused ja tingimused, mille alusel meie oma teenust ostutame. Teeme ju aastas umbes 50 pulma ja meie mahtude juures tundub see igati loogiline asjade käik. Vaidluse all on aga üks lepingu punkt, mille me enda arvates just vastutulelikkuse pärast sisse panime. Kuid nagu rahvatarkus ütleb, ükski heategu ei jää karistamata :)

Leidus üks tulevane pruut, kes väga soovis meie ansamblit enda pulma esinema. Kokkulepete sõlmimise aegu jäi aga vastus venima ja meile tuli juba uus pakkumine. Küsisime üle, et kas ta ikka soovib meid jätkuvalt enda pulma, vastus tuli kindel ja ütlesime teise pakkumise ära. Saigi leping sõlmitud ning nagu Plingersil kombeks, küsisime poole honorarist ette. Vastavalt seadustele ja sõlmitud lepingule, millele tulevane klient alla kirjutab. (Põhjuseid võite lugeda ühest varasemast blogist)

Selle ettemakstud summa üle praegu vaidlus käibki. Nimelt oli sõlmitud lepingus sees punkt, et tellija võis kuus kuud enne kokkulepitud kuupäeva meie teenustest loobuda ning sel juhul oleksime olnud kohustatud ettemaksu tagasi kandma. Antud punkti panime sisse heast südamest, kuigi tavaline praktika Eestis on, et broneerimistasu üldse tagastamisele ei kuulu. Kord kuupäeva kinni pannud klient teenusepakkujale ära öeldes tasutud summat tagasi ei saa. Ning vastavalt sellele punktile oleme ka senini käitunud. Leidub piisavalt näiteid kui me olemegi tagastanud ettemaksu, sest leping meid selleks kohustab. Kõike võib ju planeerimise algfaasis ette tulla. See „maagiline“ kuus kuud on olnud sügisel sõlmitud lepingutes kirjas aga seepärast, et siis just järgmiseks aastaks broneeringuid tehakse ning kui hiljem klient meie teenustest loobub,on tõenäosus meil samale kuupäevale tööd leida väga palju väiksem. Oleme ju siiski äriettevõte, mitte oma lõbuks pulmades mängiv ansambel. Seega oma ärihuve tuleb kaitsta.

Nojah, aga mis siis sai. Esialgu soovis tellija enda kokkulepitud kuupäeva muuta, millega nõustusime ning viidates lepingule, soovitud muutuse ka vormistasime. Läks aeg edasi ning siis teatas pruut, et pulmad on hoopis edasi lükkunud, kuid soovib meid siiski jätkuvalt enda pulma mängima. Uut kuupäeva aga tol hetkel meile ei teatatud. Kuna selleks hetkeks oli juba möödunud lepingus märgitud kuuekuuline etteteatamise aeg, ei näinud ka alust, miks peaksime tasutud summa tagastama. Tellija oli ju samuti lepingule alla kirjutanud ja tingimustega nõustunud. Küll aga olime nõus jätma ettemakstud summa uue kuupäeva tarvis, juhul kui uus päev meile sobib.

Tükk aega hiljem teatas pruut, et on leitud uus kuupäev ning soovivad meid pulma mängima. Paraku olime sellel päeval juba hõivatud ning ei näinud võimalust niimoodi enam vastu tulla. Siis aga teatas klient, et temal on kõik muu juba kokku lepitud ja kuidas on võimalik, et meil on kuupäev kinni kui kodulehel seda märgitud ei ole. Tegu oli nii kauge kuupäevaga, et ma ei arvanudki, et pean selle internetis avaldama. Pealegi leian, et kodulehe graafiku vaatamise asemel oleks antud juhul võinud küll meie käest enne üle küsida.

Seepeale läks asi juba ametlikuks ning klient saatis oma advokaadi kaudu meile nõude ettemaks tagastada. Nõue oli aga väära info alusel vormistatud ja seda ma nii talle kui ka tema advokaadile vastasin. Edasine kirjavahetus on olnud juba kliendi poolt bändi mõnitav. Arvamusi leidub meie muusika ja tegemiste kohta. Vihane pruut väidab, et tal on hea meel, et ta meid oma pulma ei saanud, sest kuulates kodulehelt, millist muusikat me teeme, ta ei imesta, et meil tööd pole kui niimoodi rikastuma peame. No ma ei tea... Demo meie kodulehel oli üleval juba siis, kui ta meid iga hinna eest oma pulma esinema soovis! Tööd ning rahulolevaid kliente meil ka jätkub, seega ei saagi nüüd aru.

Meie pole soovinud kellegi arvelt rikastuda. Kuid jättes kõrvale muusika, siis meid esindava firma näol on tegu äriettevõttega, kuhu on tehtud väga palju investeeringuid selleks, et antud tööd oleks võimalik teha. Ja kui lepinguline suhe kliendiga määrab ära, millal midagi makstakse ja kas ja kuidas on võimalik see teenusest loobudes tagasi saada, siis ei leia, et oleksime midagi valesti teinud. Sajad ettevõtted Eestis tegutsevad nii igapäevaselt.

Antud loo peategelase soov on aga meie lugu meediasse laiali päästa, et teised sellest õppust võtaksid. Väga õige, õppust tulebki võtta, et sõlmitud kokkulepped on püsivad! Peo planeerimisel tuleb oma soovis kindel olla, nalja pärast keegi lepinguid ei sõlmi. Ning aru tuleks saada ka teenusepakkujast. Lõputult ja vastu enda huve kliendile vastu tulla ei ole alati võimalik.
Siiski loodame parimat. Kogu meie senine töö ja edaspidised tegevused on suunatud ainult selleks, et pakkuda oma klientidele maksimaalse pingutusega tehtud muusikat südamest. Jama kohe kui sellised asjad ette tulevad.

Ja lõpetuseks... Plingers on nõus oma käitumise pärast vabandama ning ettemaksu tagasi kandma, juhul kui kohtust tuleb otsus, et oleme tõepoolest seadust rikkunud. Praegu aga ootame siis enda meediadebüüti. Elage meile kaasa!

Austusega,
Ermo Leuska
Ansambel Plingers

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Plingers saab kuulsaks!
14 Aprill, 2009 - 21:38

Oeh, tundub, et viimasel ajal ilmub neid ulmelisi bridezillasid üha rohkem välja. Päris kurb, ausalt öeldes.
Kui teil on võimalus kogu see lugu ka omalt poolt rääkida, siis ei ole teil põhjust küll meedia pärast pabistada.
Võite pruudile öelda, et olete ka ühe PR-spetsialistiga konsulteerinud ning fakt on see, et inimene tõmbab endale ise sellega vee kaela - täitsa tõsiselt. Peab ikka püstihull olema, et sellise asjaga meedia poole pöörduda.
See on sama nagu mingi kutt Võsareporteris, kes purjus peaga oma auto maha jõi, läks seda siis tagasi nõudma ja kutsus endale veel võsa petsi ka välja :-D Ulme!

Muidugi - olenevalt väljaandest võib see kajastus tulla tõesti väga üheülbaline.
Kui teil vaja nõu, kuidas käituda, mida rääkida vms. siis võib privateate saata.

friend
Kasutaja friend pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Juuni 2007 - 23:25
Re: Plingers saab kuulsaks!
14 Aprill, 2009 - 21:41

Õppides ise juurat võin ette ära öelda, et võit kohtus on teie :D Muidugi võib see pruut olla nn solvunud, kuid leping on see, mis loeb ja kui 6 kuud möödas, siis pole midagi teha. Korra tulite talle vastu, igavesti ei saa niimoodi ühe paari järgi joosta.
Lõpuks tuleb kogu see kemplemine teile reklaami näol kasuks. Ärge laske ennast heidutada nn kibestunud pruudist ja jätkake oma tegevust endist viisi. Käib töö ja vile koos. Igal juhul edu teile tulevases kohtusaagas.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Plingers saab kuulsaks!
14 Aprill, 2009 - 23:50

Tervitus Ermo-

Tead mis :) Ma tõstisin selle teema nüüd meelega esilehele - ma tean sind, Ermo ja tean ka kuidas Plingers töötab (ning väga palju töötame me koos) ning ükski inimene ei saa mulle tõestada, et Plingers on kedagi kunagi petnud või käitunud lepingule mittevastavalt või siis proovinud kellegi arvelt rikastuda (crap...niipalju, kui ma olen ise arvutanud, on 90% pulmadest teenitud rahadest nii sul kui mul läinud tagasi tehnikasse ja varustusse :), nii et rikastuda on üldse selle ala peal raske).

Ja kuna ma ülekõige ei kannata inimesi, kes esmase teemana (okei, teise teemana...) lubavad kohe sulle Võsapetsi või siis Kaua Võib ? peale saata (olen kahjuks nendega viimasel ajal tihti kokku puutunud seoses võlgade/võlgnike taga ajamisega), siis ma väga loodan, et nad tõepoolest endale "vee peale tõmbavad" nagu IwyWalker tabavalt mainis (loodan et ei tõmmanud su sõnu väga kontekstist välja).

Nii et ma loodan, et paljud Pulmad.ee kasutajad on minuga ühte meelt ning teie ärge laske ennast sellistel inimestel heidutada.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Plingers saab kuulsaks!
15 Aprill, 2009 - 08:51

Ma olen ka Virgoga 100 % nõus :) kuna jah, inimesed tõesti ei mõtle vist enam ja arvavad, et esmane lahendus on tõesti Võsa Pets ja Kaua Võib :P , see mul samamoodi tööalaselt juba ära tüüdanud :)
Ja hetkel nagu usun, et Plingers on siiski kõik õigesti teinud ja tulevane pruut nagu ei saa päris nii lihtsalt, et tahan panen selle kuupäeva ja tahan panen selle... ja loodan, et nii menukal ansamblil nagu Plingers on see siis kohe vaba :)
Igastahes soovin edu selles lahingus... :) ja olgu see siis jah õpetuseks paljudele..

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Plingers saab kuulsaks!
15 Aprill, 2009 - 00:13

Siin ühe teema all mainiti, et tegu on vist bridezilla juhtumiga- seal teemas ma nii väga nõus sellega ei ole - aga siin teema all tundub küll paika pidavat. Jääme siis ootama teie meediadebüüti, aga siiski tegelikult loodame, et asi laheneb ikka õiglaselt!

Carol
Kasutaja Carol pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 22:10
Re: Plingers saab kuulsaks!
15 Aprill, 2009 - 12:53

Nii kurb on lugeda, et selliseid inimesi ilmas leidub. Ma saaks aru, et on suuline kokkulepe, aga kui kirjalik leping, kus täpselt kõik välja toodud, siis polegi ju miskit vaielda. Kui antud pruudi advokaat näeb, et see oleks ansambli poolne viga, siis ma tõesti ei tea, mis siin Eestis toimub. Ja ma täitsa usun, et kui see asi kohtusse või meediasse satuks, oleks vaid pruut väga lollis seisus, mitte ansambel. Kui ikka ei oska lugeda, millele alla kirjutatakse, siis vabandust väga, kui ise lammas oled, siis pole mitte midagi teha, ei aita siin ei advokaat ega Võsapets :)
See tuletab mulle meelde paari aasta tagust avariid, kus meile mingi blondiin ringteel külje pealt sisse sõitis ehkki oleks pidanud teed andma. Isegi politseile vaidles vastu, et tema süüdi pole, sest ta möödus ju Anna Teed märgist ja siis ei pea enam teed andma....:)
Aga ma tõesti loodan, et see asi kohtusse ei jõua ja kui jõuabki, pole Plingersil midagi karta, kõik on tehtud õigesti ja rohkemgi vastutulevalt, kui vaja :)

------------------------------------------------------
Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

Liblikake
Võrgust väljas
Liitus: 21 Juuli 2008 - 11:11
Re: Plingers saab kuulsaks!
15 Aprill, 2009 - 16:16

Kurb, et inimesed nii kurjad ja õelad on. Niikui oma tahtmist ei saada, siis hakatakse halvustama.

Mul endal oli kogemus ühe teenusepakkujaga. Kohtusime temaga ühe korra, et tutvuda inimese ja tema loominguga, lahku läksime nii, et mõtleme ja anname teada oma otsuse. Otsustasime teise teenusepakkuja kasuks ja viisakalt teatasin, et ei valinud teda, kuid tema viisakaks ei jäänud, hakkas hoopis halvustama meie valitud teenusepakkujat. Päris kehva mulje jättis lõpuks endast.

Katrin Kollist
Võrgust väljas
Liitus: 19 Sept 2006 - 19:49
Re: Plingers saab kuulsaks!
15 Aprill, 2009 - 18:20

Ja kui see kaunis noor daam tahabki endale tähelepanu läbi Teie, siis lasku aga käia. Arvan, et inimene kellel on vähegi aimu ja oidu asjaajamistest, kokkulepetest, suudavad aru saada, mis tegelikult toimub. Aga ma siiski arvan, et see "case" ei ületa "uudiskünnist", no jah kui välja jätta saated "võsa pets ja kaua võib". Nii, et "Plingers" pea püsti, sest õhus on kevadet:)

zwolle
Kasutaja zwolle pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Jaan 2008 - 12:08
Re: Plingers saab kuulsaks!
15 Aprill, 2009 - 20:33

Loen seda foorumit tihti, sest puutun oma töö tõttu ka pulmadega seonduvaga kokku. See on nüüd teema, kui ma ei saa mitte vaiki olla. Väga armastatud käibefraas on viimasel ajal 'klient on kuningas'. Jah, on küll, kui ta käitub kuninga vääriliselt. Mina räägin hetkel selle teise poole, ehk siis teenusepakkuja(te) vaatenurgast.
Peoturul kohtab tingimustest mittekinnipidamist, kokkulepitust taganemist ja lausa valelikkust päris tihti. Siit foorumist on kahjuks enamasti jäänud mulje, et teenusepakkujad on need halvad ja rumalad (muidugi juhul, kui tekib konflikt. Kui kõik sujub, ei teki ka artiklis kirjeldatud olukorda)
Kahjuks aga olen ise kokku puutunud klientidega, kes näiteks ettemaksu tagasi paluvad, tuues põhjenduseks peo üldse ärajätmise, ootamatu rasedusest teadasaamise ja sellest tingitud peo edasilükkamise jms. Ilusat juttu uskudes, oleme paaril korral ka ettemaksu tagastanud, kuigi koostöölepingu tingimused seda tegelikult ette ei näe. Lihtsalt heast südamest. Aga Eesti on väikene ja kas usute või mitte - need 'ärajäetud'pulmad toimusid ikka, teiste teenusepakkujate abil. Alatu, arvan ma, kui mängitakse kaastundel ja südamlikkusel. Pulmaturg on tõesti selline, et paar kuud etteteatamist ei kindlusta enamasti enam uut klienti selleks kuupäevaks. Samas on ilmselt nii mõnelegi teisele sama kuupäeva soovijale juba ära öeldud, et kahjuks olen kinni...
Näiteid mitte just kenast käitumisest kliendi poolt võiksin veel tuua, aga postitus läheks liiga pikaks ja see polegi ju selle foorumi põhiteema.

Armsad noorpaarid, broneerige oma peo tegijad siis, kui olete oma soovides üdini kindlad! Ettemaks on Teie kindla soovi kinnitus.

Soovin Plingersile meelekindlust! Reeglid ja tingimused pannakse paika ja kokkulepped sõlmitakse ju selleks, et mõlemal osapoolel oleks kindlustunne.
Olge tugevad ja ei maksa muretseda - Teie hea maine sellest loost küll kahjustatud ei saa.

golomb
Kasutaja golomb pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Märts 2008 - 22:18
Re: Plingers saab kuulsaks!
16 Aprill, 2009 - 17:49

Lepingute sõlmimine peo- ja pulmamaailmas on tegelikult üsna keeruline protsess. Mõned noorpaarid/kliendid sõlmivad neid rahumeelselt, teised aga kipuvad neid sõna-sõnalt lugema ning oma parandusi sisseviima, kolmandad aga ei taha üldse lepingutest midagi kuuldagi.
Samuti on ka selliseid kliente/noorpaare, kes loevad minu lepingut vahel kuni 5 korda läbi enne allakirjutamist ja iga punkti kohta tahavad saada täiendavat selgitust. Probleemiks on olnud ka ettemaksud. Üks annab kohe kogu raha ära, teine nõustub fifty/fifty variandiga ja kolmas ei taha teha mingitki ettemaksu, kartes, et äkki ma peaksin teda petma. Inimesed on tõesti erinevad. Kuna elus väga palju petetakse, siis paraku mõistan, miks mõned kliendid/noorpaarid on nii ettevaatlikud.

Mina olen ansambel Plingersiga koos nii mõnegi pulma- või muu ürituse läbiviinud. Pean tunnistama, et tegemist on tõeliste professionaalidega. Tunnen Ermot ja Ingmarit juba ammu. Oleme ühe kandi (Rakvere) inimesed. Olen nendega koos käinud Rakvere muusikakoolis ja oleme omavahel vanad head sõbrad. Tunnistan ausalt – nende kahe inimesega koos töötamine on lausa lust! Ma ei räägi ainult nende tehnikast ja kõlakvaliteedist, vaid ka sellest, et nad oskavad väga hästi sättida ennast iga pulmakava/pulmaisa järgi. See on juba selline oskus/kogemus, millega iga ansambel uhkustada ei saa.

Loodan väga, et Plingersi kui ka teiste ansamblite/artistide pidev umbusaldamine ükskord lõpeb.
Miks on vahel tellijal nii raske aru saada, et teeme seda tööd südame ja armastusega, olgugi, et raha eest. Muidugi on meie seas ka erandeid, kuid selles valdkonnas peab olema aus, sest need, kes korra midagi nässu keeravad, ei pea peo- ja pulmaturul kaua vastu. Tänapäeval tänu pulmad.ee-le või muudele interneti portaalidele saame me jälgida igaüht meist ja meil ei ole tahtmist ebakvaliteetset teenust või muud jama pakkuda. Püüame oma tööd teha iga korraga aina paremini ja anda endast 100%, sest ka meie oleme huvitatud sellest, et meist hästi räägitaks ja ikka edaspidi ka tellitaks.

Hoian ansambel „Plingersile“ pöialt antud probleemi lahendamisel!

Lugupidamisega,
Pulmaisa Ilja Golomb
www.golomb.ee

sleepwalkers
Kasutaja sleepwalkers pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Märts 2008 - 16:59
Re: Plingers saab kuulsaks!
22 Aprill, 2009 - 10:26

Issanda loomaaed on ikka kirju - nagu minu vanaema ikka tavatseb öelda.

Tundes Plingersi poisse isiklikult võin kinnitada, et tegemist on oma ala tippu kuuluvate muusikutega. Aasta Tegijate hulgas on nad ju kindlalt alati olnud ja üks kibastunud pruut, kes ei saanud seda mida tahtis ei muuda seda fakti, et rahulolevaid kliente on neil ju sadu ja sadu.

Ka meil Sleepwalkersiga on olnud sarnaseid juhtumeid aga õnneks pole asi nii karmiks veel läinud. Näide eelmise aasta jõuludest kus tegin ühe firma esindajale telefoni teel hinnapakkumise ja lubati järgmise nädala esmaspäeval tagasi helistada. Kõne tuli aga ülejärgmise nädala reedel. Kolmapäeval olime aga juba teise tellijaga kokkuleppele saanud. Järeldasin tulemata kõnest, et ju siis telliti keegi teine. Siis sain ka kuulda igasuguseid sõnu, mida ma oma laste kuuldes ei räägi. Põhi jutt oli aga sellest, et kuidas ma teen hinnapakkumise kui ma esinema tulla ei saa. :)

Igal juhul kui asi televisioonini läheb siis teadke, et Võsa Pets selles loos asub kindlasti Teie poolele - ta ikka selge mõistusega inimene. Sama on oodata ka Riisalult kes ju ise Meie Mehega on selle äri varjupoolt päris lähedalt näinud.

Igal juhul oleme Teile kindlalt toeks ja kui abi vaja siis meie aitame kindlasti.