Plingers võtab kokku ja alustab uut! - Igasugust

Sisestas Ermo Leuska,
Blogide kategooria: 

Tere kõik see suur pulmad.ee pere! Kahetuhande üheksas aasta on edukalt alanud ja kogu selles kiirustavas maailmas mõtlesin, et võtan korraks aja maha ning kirjutan sellest, mis hingel ja südames.

Alustada tahaksin suurimate tänusõnadega kõikidele senistele noorpaaridele, tänu kellele meie kollektiiv enda eksistentsi üldse õigustada võib. Oleme andnud endast parima ning saanud ka suurepärast tagasisidet meie tegemiste kohta, seega võib senise tegevuse igati õnnestunuks lugeda. Kuid loorberitele puhkama ja uinuma jääda ei ole meil mõttessegi tulnud! Maailm areneb ja ansambel Plingers koos sellega, seega uusi ideid ja värsket mõtlemist on oodata meilt kohe kindlasti.

Mida toob aasta 2009 Eesti pulmaturul? Isiklikult loodan, et palju-palju õnnelikke noorpaare! Viimaste aastate abiellumise populaarsuse kasv on olnud rõõmustav ning südamest usun, et ebastabiilsed ajad maailma majanduses ei kahanda meie Eesti noorte pulmaplaane. Kindlasti tuleb igal ühel meist üle vaadata enda võimalused ja nõudmised – kuid raskustest saadaksegi ju üheskoos jagu. Soovin kõikidele planeerijatele ja korraldajatele kainet meelt ja otsusekindlust! Teevad raskemad ajad ju inimesi veelgi lähedasemaks ja sügavaid tundeid ei varjuta miski! Või olen ma liiga optimist? Tahaksin loota, et mul on mõttekaaslasi...

Meie ansambel on püüdnud olla teatud mõttes teenäitajaks teistele ja minul on äärmiselt hea meel, et näen, kuidas paljud mõtted on tegijate seas juurdunud. Ei saa siinkohal märkimata jätta Virgo Jaani sügavat mõju meie ansamblile – aastaid tagasi temaga koostööd alustades olime ka meie endast liiga iseteadval arvamusel... Praeguseks koos temaga oleme püüdnud luua käitumis- ja eetikastandardit, millest allapoole ei tasuks ühelgi tegijal enda kvaliteeti lasta. Kunagi meie poolt lendu lastud ideed on praegu leidnud tunnustuse ja järgimise ka teiste seas, mis paneb meid veelgi pingutama, et pakkuda midagi erilisemat.

Üks Plingersi suurimaid möödunud aasta muutusi on olnud täielikult lepingute peale üleminek, mis on toonud väga suurt vastukaja nii konkureerivates tegijates kui noorpaaride seas. Enamasti positiivset. Väga paljud imestavad, et me oleme ainukesed kes sõlmivad kliendiga niivõrd põhjaliku lepingu. Noorpaarid on positiivselt üllatunud ja konkurendid tahavad malli võtta. Usun, et see kõik mõjub Eesti pulmaturule ainult kindlust tekitavalt.

Muusikalises mõttes oleme seadnud enda sihid kõrgele. Helitehnilisest poolest olen kirjutanud ka siin lehel ja ega kuulaja/tantsija jaoks polegi olulisem muu, kui et hoiame enda kvaliteeti jätkuvalt kõrgel. Käesolevaks aastaks on oodata veel teatud üllatusi, mis kindlasti parandavad meie helipilti tervikuna. Nagu iga endast lugupidav pulmaisa, on ka meie ansamblil plaanis värskendada oma repertuaari, jättes alles küll kõige paremini publiku seas töötavad ja järgi proovitud „hitid”. Paraku – olles Eestile mitu ringi peale teinud – hakkab ka publik natukene korduma ja kindlasti oodatakse meilt midagi uut. Seda oleme valmis ka pakkuma!

Nüüd on küll piisavalt endast räägitud. Räägiksin hoopis veidikene teist – pruutidest, peigmeestest ja pulmakülalistest. Mul on tunne, et Eesti pulmarahval läheb aina paremini. Ja seda paljuski tänu pulmad.ee lehele. Ma ei tea ühtegi noorpaari, kes ei teaks pulmad.ee-d. Siinne keskkond on tekitanud mõnusa sotsiaalse võrgustiku, kus jagatakse julgelt ideid ja nõuandeid. Ja üha rohkem näen ma pulmades sellist rahulikku, läbimõeldud ja praktilist joont. Enam ei olda kinni mõtetes, mida peokoht või mõni pulmaisa välja pakub – põhjendades, et alati on nii olnud. Julgetakse kasutada uusi lahendusi, samas mitte üle pakkudes. Ja tulemus on hea!

Mulle tundub, et natukene on jäänud pulmad.ee foorumis vaiksemaks. Minu arust selle tõttu, et mingi hetk soovitati kasutada hästi palju otsingut ja lapata vanu teemasid. Mis muidugi on teatud piirini mõistlik. Aga ajad muutuvad ja pulmad samuti, seega mina soovitaksin küll vaadata leebelt värskelt plaane tegevate uute kasutajate teemade peale ja soojalt nõu anda. Sest inimene kes siia tuleb, otsib ju vahetut infot, mitte ainult aasta aega vana soovitust. Pulmad ja sellega seotud inimesed on sama dünaamilised kui ühiskond, mis muutub koos oma mõtete ja standarditega. Aga see on ainult minu mõte. Lihtsalt ootaksin elavamat suhtlust, sest ma tean, et aktiivseid suhtlejaid siin jagub küllaga! ;)

Tahaksin veel soovida... uue pulmahooaja algus ju siiski! Tahaksin soovida kõikidele pulmaisadele, peokohtadele, ansamblitele, toitlustajatele ja teistele tegijatele vastutulelikkust noorpaaride suhtes. Mõned väga tugeva mainega tegijad võivad hakata majandusedu taga ajades ära unustama, kes neid tugevaks teinud on. Need noorpaarid, kelle personaalseid soove täites suudeti tippu jõuda, ei ole tulevikus enam harjutud edu jätkumise võtmeks. Pulmaturg on alati uus ja abiellujad on alati väärt parimat! Mina usun sellesse ja püüan nii palju kui võimalik enda sõnade järgi käituda. Kui ma selle ära unustama peaksin, siis ei tasu mul enam seda tööd jätkata. Praegu aga oleme jätkuvalt mõtetes teiega ja uutele ideedele avatud!

Kõikidele tulevastele noorpaaridele ja pulmakülalistele sooviksin ilusaid elamusi alanud aastal! Meid on ju nii vähe, hoiame kokku ning üheskoos oleme tugevad!

Õnne ja armastust soovides,
Ermo Leuska
Ansambel Plingers