Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ? - Igasugust

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Lugupidamine kõikidele Pulmad.ee kasutajatele :)

Seda pikemat juttu, mis siin allpool nüüd tuleb, saab tulevikus võtta kui minu ja siis ka Pulmad.ee eksisteerimine alusdokumenti. See on see idee, miks mina üldse Pulmad.ee-ga tegelen ja selle üldse kunagi lõin :)

Miks ma seda siin kirjutan ? Põhjuseks on see, et viimasel ajal on lihtsalt olnud päris palju teemasid teemadel nagu Eesti pulmaturg üldiselt ja raha ning erinevad head pulmalehed ja erinevad konkurendid ja miks Pulmad.ee küsib mingite asjade eest raha ja miks kohe päris tasuta ei saa ja miks me ei alati ei näita kogu informatsiooni ja miks promotakse ühtesid ja ei promota teisi. ja veel mõned teemad mis ei tule kohe meeldegi. Ja osad teemad lähevad sinna kanti, kus ma isiklikult tunnen, et kurask, ma (ja me koos Pulmad.ee kommuuniga) ei ole seda väärt, et meid milleski süüdistataks :) (või siis vihjatakse millelegi seotusele ja ärihuvidele) ja me ei ole ka väärt seda, et keegi vihjaks natuke sellele, et Pulmad.ee võiks teenida mingi konkreetse kliki huve.

Alustame siis algusest - miks Pulmad.ee ? No seda sellepärast, et kuna 8 aastat tagasi sain ma oma esimese pulmaisa kogemuse ning peale seda tundsin, et mulle see asi lausa meeldib. Ning kuna mulle tundus, et asja saab suuremalt ette võtta kui lihtsalt pulmaisana eksisteerida ja kuna selline tore veebilehe nimi nagu Pulmad.ee oli vaba, siis saigi otsustatud et teeme Eesti esimese pulmaportaali. Nii lihtne see oli...

Asja mõte oli teha niipalju informatsiooni kättesaadavaks nii paljudele noorpaaridele, kui seda huvi on. Otse loomulikult oli see alguses meil äriprojekt, millega kiiresti ratsa rikkaks saada... Aga mina avastasin juba aasta möödudes, et pulmades (ja sealt ka Pulmad.ee-s) on palju enamat kui lihtsalt raha - kellele on see elustiil, kellele on see elu tähtsaim sündmus, kellele on see raha teenimise koht.

Mis on siis Pulmad.ee ja pulmad mulle endale ? Ütlen ausalt, et minule on see saanud mingil määral elustiiliks - ma ei kujuta enda elu ette ilma Pulmad.ee-ta ja ma ei kujutaks ette kui mul ei õnnestu näiteks mingil suvel pulmaisa olla. Ma võin suve lõpuks olla läbi kui silguniisk :) kuid tean, et kuu möödudes hakkab mingi pisike ärevus sisse tulema, mis ütleb et sinu elust on midagi tähtsat puudu.

Paljud võivad öelda, et mis elustiil, sa ju saab honorari pulmade eest ja Pulmad.ee toob kindlasti meeletult raha sisse ja ma võingi endale lubada palju sellist, mida teised ei saa ? Tõepoolest, neil kõigil ütlejail on õigus, aga kätt südamele pannes võin öelda, et igast honorarist ja summast, mida Pulmad.ee teenib ja ajast, mida ma olen noorpaaridele pühendanud, on vähemalt 70% läinud tagasi Pulmad.ee arendamisesse - nii ajas kui ka rahas kui ka mu enda suhetes...Ehk siis ma tõepoolest teen seda heast meelest ja ka Pulmad.ee kommuun on tehtud selleks, et aidata kõiki. Seda sama ütleb ka minu enda signatuur kõikide mu kommentaaride all.

Mida siis minu ideena Pulmad.ee endast kujutab ja kunagi kujutama saab ? Ja nagu alati, ei saa ma seda selgitada ilma pulmaisa jututa :) Pulmaisa ei saanud ju minust kohe, esimesed 5 aastat oli mul kogu aeg selline tunne, et mida pagana pärast ma seda tööd teen - natuke nagu tahaks seda teha, natuke nagu hirmutab, aga kõige rohkem häiris see, et enamus mu tuttavatest kutsusid pulmaisasid pulmatoladeks. Ja mina - no kas ma sellepärast neid koole lõpetasin, et pulmatola olla ? Ja selline mõttemaailm häiris mind kole palju, lausa niipalju et 4 ja 5 aastal tegin ma väga vähe pulmaisa tööd...Mind häiris see, et ma saan tasu asja eest, mida minu arvates nimetatakse valesti ja kus mõningatel juhtudel ei väärtustata neid inimesi, kes peavad elu kõige tähtsama sündmuse kõige kõige kõige ilusama tegema ning teistel juhtudel ei väärtustata noorpaare, kes seda turgu üleval hoiavad (paljud tegijad mõtlesid ja mõtlevad, et ega neil noorpaaridelt ju mujalt midagi võtta ei ole, tegijaid on lihtsalt nii vähe).

Ja siis saabus päev :), kui ma sain lõpuks aru oma (ja Pulmad.ee) missioonist - julgelt hakata ehitama Eesti pulmaturgu, mitte mõelda ainult teenistusele, vaid parimale võimalikule moele kuidas aidata nii noorpaare kui ka tegijaid. Nii tasuta kui ka tasu eest. Nii heastmeelest kui ka siis, kui endal meel nii hea ei ole. Ehk Pulmad.ee ja tõepoolest - Elu Tähtsaim Lehekülg.

Nüüd tuleb ka vahest peamine põhjus, miks ma aegajalt turtsatan, kui keegi avaldab oma arvamust, et kuskil keegi on parem (niikuinii on) või miks me ei tee just nii ja mitte naa :) - kui oled proovinud ise kogu aega kõiki teid aidata (kas siis pulmaisana või Pulmad.ee vahendusel) ja rohkem saad etteheiteid igasugustel teemadel kui seda et, keegi lihtsalt aegajalt võiks öelda, et suur tänud sulle Virgo :), siis aegajalt saab ka minu suur hing täis :) Aga väga väga väga harva...

Aga mida siis Pulmad.ee ja mina siis selle nimel teeme, et meid kõiki väärtustataks ? Kõige lihtsam vastus on: räägime asjadest nii nagu need on, kui on midagi head, siis kiidame, kui on midagi kehvasti, siis ka laidame. Tegijatele ütleme, et nad peavad hoidma seda kätt, mis neid toidab. Noorpaaridele räägime tegijatest nii nagu nad on seda väärivad (ja enamus väärivad ainult positiivset).

Vot see ongi lühidalt kõik :) Aga et asi oleks ikka juhtkirja ja reeglistiku moodi, siis järgnevalt allpoolt 13 reeglit (need on ka meie kasutajareeglites kirjas), mida mina alati täidan ja palun ka teistel täita. Ma tean, et paljud ei viitsi alati neid reegleid lugeda, kuid võiks ju :)

1. Ma luban, et ei kasuta Pulmad.ee võimalusi kurjasti.
2. Ma luban, et ei kasuta Pulmad.ee-d teiste pahatahtlikuks laimamiseks. Kõik leimina ja laimuna tunduvad teemad kustutatakse ilma põhjendamata ja kustutatakse ka kõik järgnevad teemad, mis proovivad juba kustutatut teemat uuesti tõstatada.
3. Ma luban, et kui on vaja rääkida kellegagi seotud probleemidest, siis räägin probleemist, mitte inimesest ja hoian oma emotsioone vaka all. Võite kasutada nimesid, kuupäevasid, kohtasid - kasutada ei tohi laimu ja üherealisi kommentaare. Selgitage ja põhjendage alati.
4. Pulmad.ee lubab, et kui tegija vabandab avalikult siin või vähemalt põhjendab ja siis ka vabandab, siis teema kustutatakse hiljemalt 7 päeva jooksul.
5. Ma luban, et kui olen Eesti pulmaturul toimiv tegija (näiteks pulmaisa), siis panen oma kasutajanimeks alati oma pärisnime. Vähemalt proovige, me ei kustuta kedagi selle pärast siit ära, kuid see oleks ju tore.
6. Ma luban, et ei kasuta Pulmad.ee võimalusi foorumites erinevate firmade, teiste kodulehtede ja tegevuste tasuta reklaamimiseks, sest see on Pulmad.ee ainuke sissetulekuallikas.
7. Ma luban, et kõik müügi, ostu, rentimise, vabade kuupäevade, tegijate otsimise jne jne kuulutused lisan Pulmad.ee tasulisse kuulutuste ossa.
8. Ma luban Pulmad.ee tegijatel oma kontakte näha ning ka neid grammatiliselt muuta, kui see vajalikuks osutub.
9. Ma luban Pulmad.ee tegijatel kõiki leheküljel olevaid tekste muuta ja neid ka muuta, kui see osutub grammatiliselt ja stiililiselt vajalikuks.
10. Ma luban Pulmad.ee tegijatel oma pulmadega seotud kuupäeva andmeid näha ning neid kasutada Pulmad.ee paremaks tegemiseks ning analüüsiks.
11. Ma ei luba Pulmad.ee-l saata endale spämm e-posti. Ainuke erand on, kui Pulmad.ee-l on tõesti midagi teatada. Samuti palun, et mul oleks alati võimalus meilinglistist loobuda - selleks peab e-postil olema lõpus nn loobumise link.
12. Ma ei luba Pulmad.ee-l oma kontakte anda, müüa või vahetada - välja arvatud, kui olen tellinud pulmakorralduse pakkumise, sest siis luban edastada ankeedi Pulmad.ee poolt väljavalitud firmale.
13. Pulmad.ee-l on õigus kustutada kõik kasutajad, teemad, kommentaarid ja ka kuulutused ilma põhjendamata, kui need ei vasta siin olevatele reeglitele.

Käitudes nende reeglite järgi, saame me kõik asjad kenasti räägitu ning sellest on lõppkokkuvõttes kõikidele kasu :)

Lugupidamisega,

Virgo

Brougham
Võrgust väljas
Liitus: 26 Aprill 2008 - 13:27
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
30 Oktoober, 2008 - 14:31

Oleks saba, siis see keerutaks praegu tolmu üles!
Minule on juba pool aastat olnud pulmad.ee igapäevane kaaslane tähtsa päeva organiseerimisel ja nüüd hiljem ka pisut kogemusi jagades.
Väga palju sain just siit häid vihjeid, põnevaid ideid ja lihtsalt vajalikku informatsiooni. Kahtlemata hoidis see palju aega kokku, et mitte suurtes interneti avarustes iga teema kohta eraldi midagi kusagilt otsida/leida. Siin on kõik koos ja olemas, pisidetailideni, mis panevadki päeva kokku "kõlama".
Püüdes laiali valguvat mõtet koomale tõmmata ja üheselt öelda.... See on SUPER millega Sa Virgo hakkama oled saanud!
Kogu pulmad.ee on väga suureks abiks/toeks/infoallikaks.

Keep up good spirit!

Fotopesa www.fo...
Kasutaja Fotopesa www.fotopesa.ee pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 16:23
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
30 Oktoober, 2008 - 15:49

Mina ütleks küll tänusõnad sulle Virgo.

Võib ja peabki olema palju erinevaid lehti- aga minu arusaamist mööda on pulmad.ee siiani ainus pulmaportaal kus on võimalik jooksvalt ja kiirelt küsimustele vastuseid saada.

Kuna meie oleme alles suht uured pulmaturul siis võin käsi südamel öelda, et just tänu pulmad.ee portaalile saime tuule tiibadesse.

suure huviga loeme ka igasuguste spetsialistide/tegijate poolt kirjutatud artikleid ja ootame ka tulevikus uut põnevat lugemist.

Nimi on meil jah - vist mitte päris sulle meelepärane. Aga kuna tegu on perefirmaga ja lugemas/kirjutamas käime abikaasaga kordamööda- siis võtabki meid kõige paremini kokku ühine nimetus Fotopesa.

jõudu ja jaksu soovides
Sigrid.

Pulmafotod

Elin
Võrgust väljas
Liitus: 13 Sept 2008 - 09:43
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
31 Oktoober, 2008 - 09:14

Ja ma loodan siiralt ja südamest, et olete saanud tuule tiibadesse õigustusega - sest tuleme ju meiegi oma kaunist päeva teie stuudiosse jäädvustama :)

Aga Virgole minugi poolt suured suured tänud ja ei suuda leida õigustust kellelegi, kes pulmad.ee kohta halvasti ütleb või laidab :)

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
30 Oktoober, 2008 - 18:18

Mina kiidan sind väga :P kuna tean, et sa oled väga suure asjaga hakkama saanud (pulmad.ee siis) ja ka pulmad oskad sa paljudele paaridele üle Eesti väga meeldejäävaks teha!!! SUURED KIIDUSÕNAD SULLE !!!!!!!

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
30 Oktoober, 2008 - 18:31

Mina tänan iga päev Sind!!! Et mul on võimalus olla üks väike mutter siin pulmad.ee-l. Anda oma panus sellele lehele ja tulevastele pruutitele/peigudele :)

Tänaseks aasta ja 43-e nädala jooksul (natukene peale veel nädalaid) pole veel pidanud pettuma selles lehes :)

Relax
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
30 Oktoober, 2008 - 20:18

olen nõus eelnevate kommentaaridega! ma ei ole küll kuigi kaua olnud selle lehekülje kasutaja, aga sellelt leheküljelt olen saanud PALJU: TÄNAN

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
31 Oktoober, 2008 - 08:03

6.Luban, et ei kasuta Pulmad.ee võimalusi foorumites erinevate firmade, teiste kodulehtede ja tegevuste tasuta reklaamimiseks, sest see on Pulmad.ee ainuke sissetulekuallikas.

Algusest peale olen mõelnud, et kas kõik väljaspool pulmad.ee lehte olevad aadressid on tabu? Kuna nägin siin nii mõndagi vihjet teistele lehtedele, siis jagasin ideede aadresse kunagi. Selle eest oldi mulle päris tänulikud kuid kui seda punkti sõna-sõnalt võtta, siis ma arvan, et peaksin kustutama oma teemad, kus olen linke jaganud. On see nii?

Abielus alates 2. august 2008 http://www.pulmad.ee/node/11861

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
31 Oktoober, 2008 - 08:46

Vaata, ma olen seda punkti jälginud nii, et kui noorpaar/pruut/peigmees midagi soovitab, siis ei ole mul südant seda kustutada ja pole kunagi seda ka teinud.

Aga kui mõni ettevõte ennast igalepoole foorumisse paneb (ja sellest on võimalik ka aru saada), siis ma kustutan selle teema.

tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
31 Oktoober, 2008 - 09:00

Aga samas pole ju võimalik kontrollida, kui ettevõte varjunimega ennast reklaamib ja eks igasugune poodide soovitamine ole ju ka reklaam. Kas seda ei peaks kuidagi veel täpsustama?

Abielus alates 2. august 2008
http://www.pulmad.ee/node/11861

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmad.ee juhtkiri - miks me oleme sellised nagu oleme ?
31 Oktoober, 2008 - 20:30

Ärgem nüüd üle ka pinguta, jätame selle võimalus - küll ma ära tunnen, kui on ettevõta ennast soovitamas...

Tervitades,

Virgo
PS! Kui nüüd salakuulaja avastab, et ma tema kommentaari kustutasi :), siis vabandan sellega, et BellaKrissul on same teema ja ma vastasin juba talle.
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee