Suurepärane puhkus Taageperas - Igasugust

Sisestas Elin,
Blogide kategooria: 

Osalesime 2008 aasta harrastusfotograafi valimisel oma pulmapildiga ning läbi üllatuse me selle võitsime - pulmad.ee kasutajate lemmikpilt.

Võiduks oli romantiline nädalalõpp suurepärases Taagepera Lossis.

Tundus üsna uskumatu, et me selle tõesti võitsime! Oli kevad ning sai ühendust võetud Taagepera Lossi personaliga ning broneeritud omale kindel aeg. Selleks sai siis valitud juuni esimene nädalavahetus - 6.-7. juuni. Tundus nii kaugel...

Peagi oli mai läbi ning juuni algus nii lähedal! Siis jõudis kohale - me lähemegi sinna!

Õnneks sain kuu aega tagasi oma juhilubadega ka ühele poole ning värske autojuhina sain ise selle tee autoga ette võtta :)

Hommikul ärkasime kodus, pakkisime mõned asjad, tegime elamise korda, seadsime lapse valmis, et läheb vanavanemate juurde, kuhu hiljem tädi talle järele tuli ning koju tagasi tõi. Tee võis alata :)

Ennelõunal hakkasime sõitma, läbisime kõiksugu asulad ning maanteed - kurvilised ning mägised. Lõpuks jõudsime kohale! Kell oli pool kolm. Paarsada meetrit enne lossi tegin peatuse - vahetasin oma tossud kingade vastu - ei saa ju kaunisse mõisa tossudega minna :) Olgugi, et autoroolis oli nendega mugav. (siinkohal märgiks ära, et suurimad tänud taas mu kaitseinglikesele Fubaile, kes on minu jaoks alati olemas! Kiirustades sai kingad maha unustatud, kuid poolel teel tõttas tema mulle appi, oma kingad näpus :) Minu ingel.)

Kingad vahetatud, sõitsime ose lossi ette. Mmm... kaunis! Vastuvõtus tuldi meile kohe vastu ning ulatati suure puidust hoidjaga võti ning juhatati teisele korrusele. Toa nr 205

Astusime kahekesi teisele korrusele, trepiastmed naksusid jalge all, majas oli vanaaegne mõisa lõhn, kõik tundus antiikne. Jõudsime oma toani. Avasime ukse ning astusime sisse. Oeh... kui kaunis! Meid ootas ees nahkdiivan ning tugitool. Kena puidust diivanilaud. Seinal oli suur lcd teler, ümbritetud vaskse antiikraamiga. Seina ääres seisis suur puidust riidekapp, justkui kuuluks vanaemale.

Toas lauitas suur ning ülimalt kõrge voodi, kukkuva kangaga - justkui kuuluks printsessile. Teises toa otsas oli avatud vannituba kauni trepi ning suure vanniga. Kraanid ning dushid ehtsast vasest, kõik oli justkui paar sajandit tagasi ajaloos... see ilu lummas meid. Vajutasime seinal vanaaegsest klõpsuga lülitist lambi põlema. Olime lossi kõige uhkemas toas - Paruni Sviidis!

Seadsime end kenasti sisse, harjusime selle iluga, ning suundusime kell 16 massaazi. Saime kordamööda muditud, kumbki tund aega, ning suundusime kella 18sele õhtusöögile.

Vastuvõtust saadeti meid kõrvalsaali, kus meid ootas ees kena teenindaja, kes omakorda juhatas meid klaverisaali - suur tühi saal, akna all üks ümmargune kaetud laud. Põrand täis küünlaid ning punaseid roosilehti. Laual oli suur pokaal, pooleldi täidetud veega, kuhu oli visatud lugematul arvul roosilehti ning põlemas mõned küünlad. Laud oli kaetud roosilehtedega. Nurgas mängis vaikne muusika. Kõik oli nagu filmis - nagu kõike kaunimas romantikafilmis.

Hetke pärast saabus teenindaja, kes valas meile majaveini ning jättis meid omapead. Lõime klaasid kokku ning jäime juttu puhuma. Varsti saabus teenindajanna eelroogadega. Sõime ning nautisime. Mõne aja pärast saabus ka pearoog ning hiljem magustoit. Kõik oli suurepärane.

Kõhud täis roogasid, süda romantikat, tänasime ning astusime ruumist välja. Suundusime tagasi teisele korrusele oma sviiti.
Koridoris oli tunda küünlalõhna, ütlesin abikaasale, et näe - keegi teeb romantikat :)

Keerasime oma ukse lahti ning üllatus rabas meid jalust - kogu meie tuba oli täidetud põlevate küünaldega. Aknad olid kaetud luukidega, tuba oli hämar. Ükskõik, kuhu vaatasime, olid küünlad ning punased roosilehed. Diivanilaual ootasid meid shampuseklaasid, jääkülm shampus ning puuviljad. Vann auras, täidetud tulikuuma veega. Vannini viis küünlasäraga ääristatud trepp...
Kas see on uni? Ei.. see oli tõesti nii! Meid oli suudetud tõeliselt üllatada!!!

Saanud pisut asjast toibutud, tegime mõned pildid ning asusime kõike seda nautima :) Lasime vanni külma vett otsa, kuid ometi läksime ülikuuma vette - see oli niii mõnus! Tundsime end tõeliste kuningatena! Sealt ei oleks tahtnudki lahkuda... Kõik oli absoluutselt luksuse tipus!

Paar tundi möödunud, oli õhtu alles noor ning läksime veel õue lossi ümber kõndima ning pildistama. See aed oli suur ja kaunis - igast küljest leidis midagi mõisalikku ja kaunist. Iga detail oli viimseni läbi mõeldud ja hoolitsetud.

Hommikusöök toodi tuppa ning saime sedagi kahekesi nautida, enne kui lahkusime.

Ära hakkasime sõitma umbes kell pool 11.

See oli tõeliselt kaunis puhkus ning olen Taagepera personalile ülimalt tänulik, et nad suutsid meid nii kaunilt vastu võtta ning meeldivalt üllatada! Vot see oli luksuste luksus :)

Fubai
Kasutaja Fubai pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 19:40
Re: Suurepärane puhkus Taageperas
9 Juuni, 2009 - 20:36

Nii ilus ja nii romantiline...teeb kohe kadedaks, minu lemmik mõis - pigem ikka siis loss- Eesti pinnal. Aga mul on nii hea meel, et just teie selle nädalalõpu saite. Vahelduseks kahekesi, teineteise seltskonda kuumas vannivees nautida:)
Ma tahaks nii sinna minna näiteks esimest pulmaaastapäeva tähistama:)

Meie päev 28.03.09

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Suurepärane puhkus Taageperas
10 Juuni, 2009 - 08:58

Väga vägev..!! Tegite vägagi kadedaks... :)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Suurepärane puhkus Taageperas
10 Juuni, 2009 - 15:58

Palju õnne võidu puhul! Ja tõesti - thaks ka kunagi sellist rommantilist õhtut veeta :)

Külaline
Re: Suurepärane puhkus Taageperas
11 Juuni, 2009 - 12:23

Taagepera on alati mega ilus.
Kas Teie tehtud pilte oleks võimalik kusagil internetis avalikult näha?

Elin
Võrgust väljas
Liitus: 13 Sept 2008 - 09:43
Re: Suurepärane puhkus Taageperas
11 Juuni, 2009 - 12:36

ei. :)