Ühteliitmise lävepakul - Igasugust

Sisestas IvyWalker,
Blogide kategooria: 

Minu unistused piirdusid esimesed 20 eluaastat valge kleidiga. Ma isegi ei kujutanud ette, milline peaks see mees seal altari kõrval olema – muu pole oluline, kleit on põhiline.
Kui olin elukaaslasega juba kuid koos elanud, siis hakkasin esimest korda ka nägu oma unistustesse panema. Nende juurde lisandus ka ratsionaalne mõtlemine ehk reaalsed plaanid. Laenutada mõis? Tellida toitlustaja? Uuu, kallis. Aga no see-selleks, hakkasin igatahes igal kuul 1000 krooni kõrvale panema, vahel ka 2000.
Kui sai selgeks, et minu lahutatud elukaaslane ei kavatse veel mitmeid aastaid minu lollusega kaasa minna, siis planeerisin juba kogunenud mitukümmend tuhat krooni mõne kinnisvara ettemaksuks panna. Kinnisvara kulub alati ära – eriti veel siis, kui majanduslangus on tõmmanud ka korterite hinnad alla.
Isegi võtsin pangaga ühendust, et ühe korteri jaoks laenu saada, nalja pärast, ja pank oli seda täitsa valmis andma.
Jäin veel suuremat langust ja raha kogunemist ootama, aga välja kukkus nii nagu alati. Oli vist oktoobriõhtu, kui me elukaaslasega mõtteid mõlgutasime ja ta mingi meenutamatu asja peale ütles: “Mina tahaks erilisi pulmi. Ma ei taha kõigi ees sammuda, pigem kuskil kauges kohas palmide all mererannal.”
“No, teeme ära. Raha on ju olemas!”
“No, olgu!”
Rohkem polnud vaja öelda – ma juba surfasin Hawaiian wedding lehtedel. Ja surfasin järgmisel päeval... ja ülejärgmisel... ja üleülejärgmisel... Dziis, mul oli neist lehtedest lõpuks tõepoolest oksendamiseni
Võin öelda, et olen Hawaii ja sealsete pulmade suhtes juba ekspert. Rääkisin ka Hawaii Eesti kohalikega, uurisin võimalikult odavat ööbimist, lennupileteid. Lõpuks saigi kõik üsna eelarvesse, aga oh üllatust siis. Avastasin Reisieksperdi kodukalt 7500kroonised piletid Mauritiusele. Mitte, et ma siis midagi Mauritiusest teadsin, aga kummalisel kombel see nimi lihtsalt tõmbas vaatama.
Ohoo – saar India ookeanis, jääb lõuna-Aafrikast paremale, Indiast tükk maad vasakule, on oma vabariik, riigikeel inglise (!!!) , pindalalt väiksem kui Saaremaa ning – seal saab edukalt abielluda!
Ei tekkinud rohkem küsimusi – Mauritius saab oleme meie pulmapaik. Surfasin Mauritiuse pulmalehtedel järgmisel päeval... ja ülejärgmisel... ja üleülejärgmisel... Nüüd olen ma ka Mauritiuse ekspert!
Valisime mehega sobiva kuupäeva ja ostsime piletid välja. Tadaa, esimesed 16 000 krooni, farewell, good bye, auf wiederesehn, good night! Reis 20. mai – 2. juuni, pulmad 26. mai (täpselt kuu enne meie kolme aasta tähtpäeva).
Kaksikute kärsitus sundis loomulikult kõiki muid asju samuti ajama. Järgmine oli sõrmusering. Minu friigid numbriga 15 sõrmed lähima 50 kilomeetri raadiusest midagi sobivat ei leidnud. Nii muuseas sattusime töö ja muude asjade keskel Viru keskuse ilumaailma ning leidsime just meeldivad sõrmused – valgest ja kollasest kullast. Me ei valinud ainult kollast kulda, sest kõik mu ehted on viimseni hõbedast. Minu majanduslik mõtlemine poleks lubanud terved ehtekomplektid välja vahetada või ära visata ühe sõrmuse pärast.
Sõrmused said ilusad ja partnerkaart hunniku punktidega taas paisutatud. Loomulikult oli see impulsiivne ost, kuid esmainstinkt on alati õige (eks 26. mai võin kinnitada-kummutada). Maksma läksid kokku 5000 ligi.. Tadaa, järgmised kopikad. Vähemalt sõrmustel on mingi väärtus, mida saab pikalt kanda ja edasi pärandada.
Järgmine hommik pärast paarinädalast tormamist, ostlemist, arutamist, planeerimist, surfamist, polnud just kõige parem. Seest tundusid organid nõrgad nagu klaasvaasid, süda oli rinnus raske, selline ebameeldiv tunne. Internetis jõudsid tuttavad juba julgustada – düsanteeria esimesed sümptomid. Oh, tore, just pidin sõitma Tartusse suurele üritusele! Nüüd roobitsen auto täis ja lasen vedelat veel mitmest muust august lisaks.
Aga ei... Tunnid läksid edasi, ebameeldiv raskus ja keeramine püsisid, kuid midagi välja ei pursanud... Õhtu hakul hakkasin kõige üle mõtlema – millest see keeramine tuleb. Kui kuulasin keha häält, siis sain aru, mis lahti. See oli hetk, kus ma mõistsin, et see on ju ABIELU. See ei ole uhkes kleidis kõndimine või reis kuhugi saarele. See on sidumine IGAVESEKS, LÕPLIKULT... igaveseks ja lõplikult... Ei ühtegi teist enam? Ei mingit tagasiteed?
Ma ei ütleks, et ma oleks hetkegi kahelnud selles, kas ma tahan kõik päevad elu lõpuni oma elukaaslasega veeta. Ei-ei. Aga sõnad igavene ja lõplik hirmutavad, nagu näha, organid vedelaks.
Nii pea, kui seda taipasin, iiveldus kadus. Otsustasin, et aitab ülemõtlemisest. Järgmised nädalad võtsin tempo alla, ei planeerinud, ei mõelnud.
Elukestvus on hirmutav. Nagu tätoveering, mida ei tee, sest 40selt võib see segada ja 70selt juba totaalselt kole olla. 20ndates pead sa juba teadma, kas see tätoveering sobib sulle elu lõpuni, aga ei tea meist ju kegi, mida teeme aastakümnete pärast, kui kortsus on me nahk ja kui rippuvad on tissid. Seega on abielu nagu pea ees vettehüppamine – loodetavasti see tätoveering jääb igavesti kaunistama. Kuid nii palju filosoofiast.
Enne organišokki olin ka pulmakorralduse Mauritiuse organisaatoriga paika pannud: hobukaarik viib meid rannale, kus on kaunistatud kohake, tseremooniameister peab kaunist kõne, taustal mängib harf, fotograaf teeb pilte, pärast tseremooniat sööme torti ja joome šampust, siis tiirutame mööda linna veel hobukaarikuga ja lõpetame päeva kaunis hotellis. Kõik pidi olema võimalik! Eks siis näis!
Puhkan jalga ja ootan uut tuhinat. Eks ma ootan ka abieluettepanekut ka (lai naer). Tõsiselt (tõsiselt). Loodetavasti enne lendu saab see asi ka ära tehtud. Oleme selline veidi äraspidine paar. Istume kodus ja ehitame maja, pidudel ei käi. Parajad 60aastased juba. Aga näed- äraspidisus pole ka mu kätt enne altari ette minekut küsima sundinud.
Ahjaa, ega keegi sellest plaanist hetkel ei teagi... Peale mu parima sõbranna... Ja ühe tuttava, kes elab Soomes ja ühtegi mu sugulast nagunii ei tea. Seega, keegi ei tea. Ainult mees võiks teada, millal kätt paluda. Sisimas loodan, et jõulud on tema jaoks piisavalt pühalik aeg. (Järgmises blogis siis juba, mis jõuludel sai)

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Ühteliitmise lävepakul
15 Jaanuar, 2009 - 11:13

Metsikult tore kirjatükk! :) Loodan, et kõik läheb teil plaanipäraselt ;) ja sa meid piltidest ilma ei jätaks :) Sest kõik see eksootilisus ja... :) Palju-palju õnne!!!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ühteliitmise lävepakul
15 Jaanuar, 2009 - 19:01

Pilte saab ikka :)

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Ühteliitmise lävepakul
15 Jaanuar, 2009 - 11:16

Vau:)
Erakordne igatpidi!

-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

Carol
Kasutaja Carol pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 22:10
Re: Ühteliitmise lävepakul
15 Jaanuar, 2009 - 14:53

Jaaa, meil sama plaan, samas kohas, ainuke erinevus, et oleme juba augustist kihlatud, juba aprillis tähtis päev ja kleidil on ka suur tähtsus :) Siis on vahva pärast võrrelda meie ilusaid päevi! Kui ma end ükspäev kokku võtan, kirjutan ka enda loo pikemalt :)

------------------------------------------------------
Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

Inimese geniaalsuse tõendiks peetakse sageli seda, kui ta oskab esitada
küsimusi, millele ise vastata ei oska...

mirabella
Kasutaja mirabella pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2008 - 18:17
Re: Ühteliitmise lävepakul
16 Jaanuar, 2009 - 09:15

Vahva lugemine, nii mõndagi tuli vägagi tuttvat ette :) Soovin, et kõik läheks teil plaanipäraselt ja ootan ka huviga pilte!

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Ühteliitmise lävepakul
16 Jaanuar, 2009 - 10:04

Loodame, et teil k6ik h2sti l2heks:)
Edu korraldamisel!
Muideks v2ga tublid ja julged olete!!!

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

susanna
Re: Ühteliitmise lävepakul
20 Jaanuar, 2009 - 14:39

Palju õnne kõigepealt ja ilusat planeerimist!
Käisime detsembris Mauritiusel ja seal oli väga ilus ja soe... meri oli muidugi helesinine ja liiv valge!

Lend oli muidugi üüratult pikk, eriti veel, kui sa rase oled :), aga kaasreisijate puhul aitas unerohi edukalt.
Inglise keelega sai seal ilusti hakkama ja kui teil vähegi mahti, siis minge kindlasti delfiinidega ujuma. Mina lestadega ujuda ei oska, aga mees sai küll väga suure elamuse, kui 50 delfiini tema poole ujus. Eks jagus seda kilkamist mulle paadis ka! Kui huvitatud oled, siis ma võin sulle lingi anda, kelle kaudu ma bronnisin.

Imeilusat päeva teile ja ära unusta meile ülevaadet anda!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ühteliitmise lävepakul
20 Jaanuar, 2009 - 18:46

Igasugune lisainf on teretulnud :) Võid aga lahkelt jagada linke ja mõtteid!
Õnneks ma rase pole, et loodetavasti selle võrra tundub lend lühemana :-P Kui suvi tagasi Ameerikas käisin, siis oli juba 9tunnine lend tõsine katsumus. Ma ei kujuta ette, mis siis veel 12 tundi. Ma peaks vist gripiteed kaasa võtma - mind ajab see nagu naksti magama :))
Ülevaate saa ka kindlasti!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ühteliitmise lävepakul
21 Jaanuar, 2009 - 14:35

Mul vähemalt hea meel, et ma ainus pabistaja pole :) Pole kunagi niimoodi mõelnud, et lausa süda läheb pahaks :-D

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Ühteliitmise lävepakul
31 Märts, 2009 - 00:24

Mul on ka komme üle mõelda ja kõiki tegemata asju korraga tegema hakata, millest lõppkokkuvõttes ei tule mitte kui midagi välja. Ja tunnen, kuidas närvid vaikselt surisevad. Mees siis koguaeg tuletab meelde meie plaani kõiki asju ühe kaupa teha. Kui üks asi valmis, siis teise kallale asuda. Ma ka juba nii õhinas, et tahaks kõik asjad juba korda saada ja siis kannatamatult meie ilusat päeva ootama hakata.

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"